Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?
 Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 

Mini Karaoke

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
MrAskMe

MrAskMe

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 24.08.2011
Salutare tuturor ! Am un budget mic si as vrea sa-mi fac un mini-karaoke. Ideea e ca vreau un microfon wireless, daca se poate sa se conecteze direct la calculator si un program de genul: Bag melodia si pot canta live pe ea. Nu cunosc asemenea programe, ci doar programe de inregistrat. Pe parcurs, poate o sa mai revin cu nevoi pe aici.

Scuzati-ma.. nu cred ca am postat in aria buna, dar alta nu am gasit. Va rog sa mutati.
Edit: am spus ca am un budget mic fiindca vreau ceva mai ieftin si daca se poate, magazine online gen eMag, de preferat.

Edited by MrAskMe, 03 October 2011 - 10:09.


#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,422
  • Înscris: 08.12.2006
Ce înseamnă "buget mic"? Ce placă audio ai la PC? În ce spațiu se desfășoară acest "mini-karaoke" și cum/cu ce echipamente este amplificat sunetul?

În ce privește softul, pentru început ai putea să te uiți peste KaraFun http://www.softpedia...s/KaraFun.shtml

#3
androlini

androlini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 27.06.2009
Am achizitionat un sistem karaoke Silvercrest de la Lidl, dar nu reusesc sa-l fac  sa functioneze. L-am conectat la sistemul Home Theater si la TV, dar problema este ca pe AV3 merg microfoanele (acolo am pus mufele de la karaoke), pe HDMI merge dvd-ul cu piesele si versurile pentru karaoke (TV-ul e conectat la HT prin cablu hdmi).. deci fie folosim microfoanele, fie citim versurile ceea ce nu e ok... cum sa fac sa functioneze si microfoanele si sa putem vedea si de pe dvd in acelasi timp ? ma poate ajuta cineva cu un sfat ?

multumesc anticipat !

#4
severg

severg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.05.2003
Androlini - eu am conectat laptop la TV prin hdmi, karaoke preia sunet de la TV prin mufa de casti (cablu jack - RCA), din karaoke merge semnalul la HT pe intrarea de aux.

Nu cred ca se poate sa conectezi direct HT - Karaoke - TV, daca tu ai conectat prin HDMI. Daca ai scart la HT, decupleaza HDMI si foloseste scart HT --- Karaoke --- scart TV.

Sper sa te ajute.

#5
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Daca tu raspunzi la un post de acum exact doi ani e foarte tare. Sigur initiatorul se uita de atunci zilnic la reply-uri....

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate