Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

O problema cu un proiect

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
andrei96

andrei96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.03.2010
De cateva zile lucrez la un proiect in vb6 nu cred ca este nevoie sa precizez ce fac pot sa spuun ca am foarte multe forme si module si proiectul vreau sa spun ca e stufos.Astazi am primit o eroare de genu "C:\docments blabla \proiect.vbp" could not be loaded.Nu stiu ce poate fi asta dar imi amentesc un singur lucru deci programul meu avea un bug o forma in care se afisau erori prin msgbox dar forma era ascunsa iar cand inchideam fereastra principala nu se inchidea si fereastra cu erori "la evenimentul form_unload trebuia sa pun unload si la fereastra cu erori" si asa ca imi dadea o ereare ca nu mai pot deschide inca o fereastra de acelasi tip pentru ca un dll sau ocx era in rulare asa ca am dat pe save si apoi am dat un reset la pc si dupa aia cand lam redeschis mi-a aparut eroarea.Stie cineva cum pot sa o fixez si care e cauza?


Stima.

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,428
  • Înscris: 10.08.2005
de la capat si cu liniute

#3
andrei96

andrei96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.03.2010

View PostMarianG, on 3rd October 2011, 22:20, said:

de la capat si cu liniute
Deci lucram pe proiect si in timpul rularii o forma care afisieaza mesajele de eroare care intervin in program era ascunsas si la inchiderea programului a ramas rulat si nu puteam sa ai mai dau o data run pentru ca rula deja
Deci am salvat si am dat reset
Dupa am deschis proiectu si a aparut o eroare "C:\docments blabla \proiect.vbp" could not be loaden
Care este cauza?Cum pot sa o evit se daca se poate sa o repar?

A am deschis proiect.vbp in Notepad si era plin de niste caractere null

#4
Sorin Nedelcu

Sorin Nedelcu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 15.10.2006

View Postandrei96, on 5th October 2011, 12:06, said:

Deci lucram pe proiect si in timpul rularii o forma care afisieaza mesajele de eroare care intervin in program era ascunsas si la inchiderea programului a ramas rulat si nu puteam sa ai mai dau o data run pentru ca rula deja
Deci am salvat si am dat reset
Dupa am deschis proiectu si a aparut o eroare "C:\docments blabla \proiect.vbp" could not be loaden
Care este cauza?Cum pot sa o evit se daca se poate sa o repar?

A am deschis proiect.vbp in Notepad si era plin de niste caractere null

De regula eroarea asta apare cand fisierul proiect(vbp) este invalid ca format si vb6 nu il intelege.
Daca zici ca in notepad iti apare plin de caractere null inseamna ca ceva ti-a modificat fisierul.
VBP este practin un fisier txt si ar tb sa cuprinda referinte catre forme,ocx.

#5
andrei96

andrei96

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 20.03.2010

View PostSorin Nedelcu, on 7th October 2011, 10:59, said:

De regula eroarea asta apare cand fisierul proiect(vbp) este invalid ca format si vb6 nu il intelege.
Daca zici ca in Notepad iti apare plin de caractere null inseamna ca ceva ti-a modificat fisierul.
VBP este practin un fisier txt si ar tb sa cuprinda referinte catre forme,ocx.
Da dar problema e ca main.frm si proiect.vbp este dus varza dar restu e ok pe mine ma roade  de ce se intampla asta?

#6
yourcrys

yourcrys

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 31.10.2011
Cred ca ai gresit ceva pe la scriere ceva mai grav, si de asta proiectul tau nu poate fi incarcat, incearca sa verifici cumva "proiect.vbp" , vezi cu ce il poti deschide si uitate bine prin el, se poate sa fi sters un fisier sursa...sunt multe motive, tu sti ce ai facut asa ca tu ar trebui sa "dezlegi misterul" mai repede.
Mult succes!!!

#7
danixweb

danixweb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 13.01.2010
Daca proiectul iti apartine este foarte simplu sa creezi un proiect nou cu dependintele care se poate deduce ca le cunosti, in care sa importi toate fisierele care normal ar trebui sa se gaseasca in directorul aplicatiei.oricat de vast ar fi proiectul aceasta nu poate lua mai mult de 1-2 ore.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate