Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebare concediu medical

Program editare video

Montare tv pe perete

Partitionare mansarda
 Recomandare casti in ear

Upgrade placa video onboard la AT...

Sistemul de invatamant pe care sa...

Lanterna PNI Adventure F750 Green...
 Recomandare incalizre casa noua

Problema router ZTE F618V2 DiGi

Murder Mystery 2 (2023)

Recomandare Achizitie Autoclav
 Problema creare folder si sterger...

Impozit venituri inchiriere locui...

Infectie masea cu un perete ramas

Finisare placi OSB interior - ex...

Instalare router Belkin

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

Gabysh

Gabysh

Active Member

• Grup: Members
Am un router wireless Belkin F7D1301 si ma chinui sa-l instalez de cateva ore. Cum naiba instalez rahatul asta de router?

Am incercat prin intermediul setup-ului de pe CD, insa nu am reusit. De asemenea, nu stiu cum am reusit, am intrat pe un site sa-mi configurez router-ul si nu mai stiu cum sa intru din nou pe site-ul respectiv.

c14h3r

c14h3r

Membru nesanatos..

• Grup: Senior Members

View PostGabysh, on 1st October 2011, 19:33, said:

Am un router wireless Belkin F7D1301 si ma chinui sa-l instalez de cateva ore. Cum naiba instalez rahatul asta de router?

Am incercat prin intermediul setup-ului de pe CD, insa nu am reusit. De asemenea, nu stiu cum am reusit, am intrat pe un site sa-mi configurez router-ul si nu mai stiu cum sa intru din nou pe site-ul respectiv.

Aici ai manualul.. Mergi la pagina 8 si intra direct in meniul router-ului. Da-l incolo de cd.

Gabysh

Gabysh

Active Member

View Postc14h3r, on 1st October 2011, 17:06, said:

Aici ai manualul.. Mergi la pagina 8 si intra direct in meniul router-ului. Da-l incolo de cd.
Nu stiu de ce, dar dupa ce apas pe Internet service provider, nu imi mai apare site-ul cu configurarea router=ului. De asemenea, nici adresa cu 192.168.2.1 nu functioneaza. Ce dracu mai are?

Edited by Gabysh, 01 October 2011 - 17:13.

c14h3r

c14h3r

Membru nesanatos..

• Grup: Senior Members

View PostGabysh, on 1st October 2011, 20:12, said:

Nu stiu de ce, dar dupa ce apas pe Internet service provider, nu imi mai apare site-ul cu configurarea router=ului. De asemenea, nici adresa cu 192.168.2.1 nu functioneaza. Ce dracu mai are?

Da-i un reset, conecteaza cablul de net intr-unul din porturile lan si incearca din nou. De asemenea, verifica setarile placii de retea, sa-si ia ip automat (daca e asa da-i ip manual din clasa router-ului) sau sa nu aiba alt ip decat cel care trebuie.

Gabysh

Gabysh

Active Member

Am introdus cablu de net in slot-ul unde scrie "modem" "si in slot-ul "wired si tot nu se conecteaza pe site-ul respectiv." De asemenea, am introdus cablu galben pe care l-am primit in laptop si altul in router, iar cablu net in slot-ul "wired" din router, si nici asa nu functioneaza.

Am reinstalat soft-ul de cel putin "400 de ori", am dat un clear si la Google Chrome, am dat disable la placa de retea. De asemenea, am verificat setarile placii de retea si IP-ul si-l ia automat. De cand iti trebuie studii post-universitare sa instalezi un router?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate