Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

rst attack

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
sm0ker

sm0ker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 597
  • Înscris: 11.02.2004
de cateva zile outpostu i-mi arata cateva attack-uri...
unu dintre ele este
rst attack
am cautat pe net si nu prea am inteles...
dc incerca sa se conecteze si ce poate sa faca cu un astfel de atac???Attached File  attack.png   100.85K   89 downloads

#2
DarkDog

DarkDog

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 446
  • Înscris: 29.11.2004
daca nu ma insel tot ce poate sa faca este denial of service(prin resetarea conexiunii)

#3
SE7EN

SE7EN

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,245
  • Înscris: 22.04.2005
nici nu o sa intelegi daca nu stii tcp/ip. e complicat de explicat pentru ca tcp/ip nu e usor. nu cred ca are rost sa-ti bati capul cu asa ceva, e bine ca firewalul a blocat atacul.

Quote

daca nu ma insel tot ce poate sa faca este denial of service(prin resetarea conexiunii)
cam asa ceva

Edited by se7enports, 28 September 2005 - 15:29.


#4
AliCe64

AliCe64

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 02.10.2005

DarkDog, on Sep 28 2005, 16:27, said:

daca nu ma insel tot ce poate sa faca este denial of service(prin resetarea conexiunii)

<{POST_SNAPBACK}>


Poți seta de la opțiuni să nu mai fi avertizat în momentul blocării unui atac, port sau adresă IP, dar nu recomand acest lucru. În mod normal trebuie să poți lua o decizie când ești întrebat, exact ca și în cazul ZoneAlarm, Norton Internet Security sau a firewallului din BitDefender. Opțiunile sunt de a permite acțiunea repectivă odată, întotdeauna, blocare odată sau întotdeauna, iar pe lângă aceste opțiuni mai ai și opțiuni de configurare avansate prin permiterea unei acțiuni pe un port, adresă IP, efectuată de un program sau a unei acțiuni din afară, doar la ieșire, doar la intrare, sau cu setării complexe legate de acțiunile permise pe un port sau adresa IP. Trebuie să citești foarte atent și documentația programului folosit pentru a învăța modul lui de lucru cât mai bine.

Mult succes, AliCe.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate