Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

(feitosak1) casa Bragadiru

- - - - -
  • Please log in to reply
6677 replies to this topic

#6661
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Era o clapeta de sens in BOD de vanzare!

DAR, intrebare pentru MAX, clapeta de sens, nu iti face probleme cand esti cu fosa plina si mai vine pe teava din casa?

Edited by BodCasa, 13 May 2015 - 08:48.


#6662
Techno

Techno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,291
  • Înscris: 19.07.2005
Chiar, de ce a refulat asa repede, nu e septica ecologica cu drenaj? Grosul s-a strans asa de mult? Sa nu se fi infundat dupa fosa drenajul, eu stiu?

#6663
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 BodCasa, on 13 mai 2015 - 08:48, said:

Era o clapeta de sens in BOD de vanzare!

DAR, intrebare pentru MAX, clapeta de sens, nu iti face probleme cand esti cu fosa plina si mai vine pe teava din casa?
Pai !!!!
Asa cum spuneam eu prin multe postari , in RO se vind numai rahaturi , si asta fara legatura cu haznaua / fosa ...
Acum citiva ani cautam o clapeta de sens smechera , si am gasit in Germania ... din pacate desi clientul a vrut , constructorul care dirija toata lucrarea , s-a opus ...
Ce inseamna clapeta de sens smechera ? Din cite imi aduc aminte , avea si un sistem de avertizare si comanda din casa .
Daca vrea cineva , sa caute .
Nu se pune problema cu ce vine din casa , daca exista un sistem de avertizare ...

#6664
n_e_o

n_e_o

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 15.06.2008

 feitosak1, on 13 mai 2015 - 01:55, said:

Ceee sa va mai spun.....mi-a refulat fosa in casa, prin sifonul din camera tehnica. Pagube nu prea mari, dar senzatia.....nepretuita.

Cretinii de instalatori n-au facut niciun camin intre casa si fosa. Desi am intrebat si am cerut, totusi am fost asigurat ca nu e necesar. Doar ei au facut zeci si sute de case, de unde sa stiu eu.

Asa e cand construiesti cu firma lu' peste prajit si cand angajezi zugravi si spoitori sa iti construiasca casa.

Greseala mea.
Pai nici nu ma mira ... la ce te astepti de la aceasta "mare" firma cu o singura echipa de sanitaro-termo-electro-zugravi ?
Apropos ... stii ca s-a desfiintat?
Daca ai nevoie de garantie ... ai de primit.

 Techno, on 13 mai 2015 - 13:39, said:

Chiar, de ce a refulat asa repede, nu e septica ecologica cu drenaj? Grosul s-a strans asa de mult? Sa nu se fi infundat dupa fosa drenajul, eu stiu?
Daca "mesterii" nu au facut drenajul cum trebuie ... la ce te astepti?
Sa schimbi tubul de dren ... pentru ca sa colmatat (probabil)

#6665
maximg

maximg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,658
  • Înscris: 07.11.2007

 n_e_o, on 14 mai 2015 - 22:08, said:

.........
Sa schimbi tubul de dren ... pentru ca sa colmatat (probabil)
Nu cred ca este colmatat , si daca ar fi , ar trebui curatat ...dar pentru asta trebuie sa fi fost gindit cu posibilitatea de spalare ...
Daca terenul si-a atins limita ??????

#6666
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Neo, nu mai am nevoie de nimic. Daca s-a desfiintat, sa fie sanatosi. Daca la inceput nu am avut ce sa reprosez, totusi la cum actiona "firma" in ultima perioada, nu e de mirare ca s-a inchis.

Am vidanjat fosa (toata treaba s-a petrecut in urma cu vreo 3 saptamani) si vad ca e ok de atunci. Sper sa reziste pana se taie panglica pentru canalizare. Probabil ca va trebui vidanjata periodic.

#6667
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Feito....
Cum mai e in casa???
Traiesti ca regele.....cu o exceptie...Posted Image

#6668
alexwspp

alexwspp

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 501
  • Înscris: 09.08.2011
Hai sa las aici un update pt nea Vasile, mesterul care ti-a facut usile. Se pare ca si-a vandut atelierul, el a ramas prin preajma doar pentru a supraveghea angajatii, unii vechi altii noi. Lemnul din pod s-a terminat, acum firma lucreaza cu un furnizor de lemn uscat. Termenele sunt undeva la minim 2 luni, iar preturile au crescut.
Am stat putin de vorba cu nea Vasile ieri si mi-a aratat ce lucreaza. Am vazut ca la usile in nuante care imita lemnul, se vede prin vopsea imbinarea in V de la brad stratificat vopseaua fiind usor transparenta. La tine cum e? Culoarea este uniforma, se mai vede ceva din fibra bradului? Vopseaua este mata?.. ca nu-mi dau seama din poze

#6669
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Vasile, asa....nici nu mai stiam cum il cheama. Am vazut mesajul tau abia ieri. Nu mai aveam numarul lui oricum.

La mine vopseaua este mata si nu se vede fibra lemnului decat extrem de putin si doar in anumite unghiuri si doar de la 10-15 cm apropiere. Asa i-am cerut, sa nu se vada.

Tre' sa spun ca n-am avut nicio problema cu usile dupa un an si jumatate de la montaj. Nu s-au umflat, se inchid toate la fel ca in prima zi, etc. Bine, le-au mai zgariat copiii, dar asta e, nu e problema, nu e motiv de suparare. De reprosat lu' nea Vasile, absolut nimic.

Edited by feitosak1, 30 September 2015 - 23:15.


#6670
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,047
  • Înscris: 22.06.2004
Felicitarile mele, se muta pe finalizate.

#6671
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Am citit cam 30 de pagini in spate si vreo 10 de la inceput, scuze daca ai scris pe undeva, dar cam cat a costat cu totul? Cu cat mai detaliat, cu atat mai bine (daca ai deja calculele). Garajul l-ai mai facut pana la urma? L-ai pus in spatiul construit/util? Nu intreb ca sa ma aflu in treaba, imi place extrem de mult ce ti-a iesit si s-ar putea sa incep si eu un proiect anul asta. Mersi! :)

#6672
demarcozhu

demarcozhu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 17.04.2007

 feitosak1, on 22 iulie 2014 - 16:41, said:

Cam o treime, da. La mine a fost 178 la rosu si vreo 550 la final. Insa adaugand restul, pana la mutare, cu utilitati, gard, curte, tot ce e prin casa, am ajuns la 800. Nu e prea relevant, totusi, de la rosu incolo fiecare alegere de material modifica drastic preturile.

Bod, gardul cu soclu din beton si plasa a fost cam 200 ron pe ml, iar gardul din beton si fier cam 500 ron pe ml.
Uite aici costurile lui.

#6673
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
A trecut ceva vreme de cand n-am mai postat pe aici. Nici nu prea am ce....incerc niste poze de exterior

Attached Files



#6674
molplro

molplro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.05.2014
cam zgarcit cu vegetatia... 2 trandafiri, 2 tuia si un boschet de caprifoi... putin, foarte putin...:)

#6675
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
Sunt mai multe...dar nu apar in poze :) Am vreo 14 tuia

Eu as umple tot spatiul verde cu cate ceva, dar nu ma lasa mostenitorul......ca nu mai are loc pentru jucat cu mingea :D

#6676
molplro

molplro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 19.05.2014
pai de ce se joaca afara? nu i-ai luat tableta? :P

#6677
feitosak1

feitosak1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,992
  • Înscris: 02.09.2011
haha :)) E disperat sa stea afara. Daca l-as lasa in parc sa alerge cat vrea el, l-as lua acasa lesinat.

#6678
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011

 feitosak1, on 07 iunie 2017 - 23:10, said:

haha :)) E disperat sa stea afara. Daca l-as lasa in parc sa alerge cat vrea el, l-as lua acasa lesinat.


Nicio șansă! Cei micuți nu obosesc niciodată! Al meu la 4 ani jumătate, ar sta non-stop in parc.

Ai o curte aerisită! Bravo!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate