Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...

Recuperare fișiere dupa form...
 

Asigurare orange

- - - - -
  • Please log in to reply
71 replies to this topic

#55
Ladislau

Ladislau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 30.08.2004
Dar de ce S2+ ? Dpmdv este sub S2. In primul rand memoria interna e de doar 8GB.

#56
tazmanya2006

tazmanya2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.06.2009
Astazi am scapat telefonul. Un samsung scump. S-a crapat doar sticla. Nu este un factor extern asa ca in polita de asigurare ?
Voi care stiti, ce poveste sa spun sa fie plauzibila si sa beneficiez de asigurarea basic pe care o am inclusa in abonament ?

Avarierea accidentală
Orice distrugere, deteriorare totală sau parţială cauzată de un eveniment spontan, extern şi neprevăzut, ce afectează funcționarea normală a bunului asigurat. Evenimentul este neprevăzut dacă intervine brusc, fără a exista posibilitatea de a fi anticipat. Evenimentul este extern, atunci când cauza care îl produce nu este controlată de către Client.

#57
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
S-a spart in apa?

#58
bethlen

bethlen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,147
  • Înscris: 13.01.2013

 tazmanya2006, on 21 decembrie 2014 - 22:29, said:

Astazi am scapat telefonul. Un samsung scump. S-a crapat doar sticla. Nu este un factor extern asa ca in polita de asigurare ?
Voi care stiti, ce poveste sa spun sa fie plauzibila si sa beneficiez de asigurarea basic pe care o am inclusa in abonament ?Avarierea accidentală
Orice distrugere, deteriorare totală sau parţială cauzată de un eveniment spontan, extern şi neprevăzut, ce afectează funcționarea normală a bunului asigurat. Evenimentul este neprevăzut dacă intervine brusc, fără a exista posibilitatea de a fi anticipat. Evenimentul este extern, atunci când cauza care îl produce nu este controlată de către Client.
Un factor extern? No way :)

#59
savy

savy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 19.09.2006
Daca are cineva asigurare de furt pentru telefon la Orange (prin BNP Paribas Cardif), il rog sa imi dea un mesaj. Ma intereseaza ce scrie in contract la capitolul 7, litera c, alin. 3. Multumesc

#60
trutabogdan

trutabogdan

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 01.02.2016
Eu am un s4 mini care nu mai are garantia din cauza ca au fost facute midificari inadecvate, asigurarea o mai am si mai poate fi folosita sau nu?

#61
JohnSmith

JohnSmith

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 324
  • Înscris: 11.06.2005
Da

#62
liviu_l

liviu_l

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 18.09.2009
Salut, am si eu o problema cu cardif, poate s a mai lovit cinrva de asa cv.

Am lasat telefonul la service pe asigurare am primit raspuns ca imi vor schimba telefonul pt ca este dauna totala. Este vb de un LG G3.

Toate bune si frunoase pana am ajuns jn magazin sa imi dea altul si din cauza ca telefonul este end of life, mi au oferit o lista sa mi aleg doar ca acele telefoane sunt subevaluate si ca pret si ca specificatii tehnice.

Are cineva vreo idee cum as putea proceda mai departe?

#63
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,818
  • Înscris: 18.12.2007
Este ca orice alta inlocuire de telefon pe motiv de service: daca nu mai au modelul respectiv si nici nu vrei altul echivalent (conform tabelului lor de echivalenta), iti primesti inapoi banii.

#64
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016
Am inteles de un reprezentant Orange ca momentan exista 3 versiuni de asigura, in valoare de 9, 10 si 11 euro pe luna. Are cineva una din aceste asigurari si a fost nevoit sa "o foloesasca"?

#65
Siraugustin

Siraugustin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 227
  • Înscris: 14.09.2015
Eu stiu ca sunt 2, basic si premium, am personal premium ca e si antifurt si e cu 1 euro mai scumpa si in trecut a fost ok, am rezolvat un telefon pierdut, dat furat . A durat vreo luna jumate, da am primit altu nou macar .

#66
DanPloiesti

DanPloiesti

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 03.09.2016
La mine ar fi basicul inclus deja in pretul abonamentului

#67
soleavl

soleavl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,078
  • Înscris: 01.03.2010
Buna seara, mi am spart display ul, si nu mai pot sa accez telefonul, vreau sa ii fac back up in pc si sa imi scot pozele .
Cum trebuie sa procedez?
Mentionez ca este telefonul meu, am contul meu de iCloud si parola .
Am casco la Orange, daca il duc il schimba, dar vreau neeaprat datele din el.
Singura varianta la care m am gandit este ma duc la un service sa imi puna alt display, bag codul si ii fac back-up, dar nu stiu daca cei de la Orange il mai primesc ...

Attached Files


Edited by soleavl, 05 September 2016 - 20:21.


#68
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 soleavl, on 05 septembrie 2016 - 20:14, said:

Buna seara, mi am spart display ul, si nu mai pot sa accez telefonul, vreau sa ii fac back up in pc si sa imi scot pozele .
Cum trebuie sa procedez?
Mentionez ca este telefonul meu, am contul meu de iCloud si parola .
Am casco la Orange, daca il duc il schimba, dar vreau neeaprat datele din el.
Singura varianta la care m am gandit este ma duc la un service sa imi puna alt display, bag codul si ii fac back-up, dar nu stiu daca cei de la Orange il mai primesc ...
Salut,
Ne poti oferi, te rog, numarul tau de telefon sau codul de abonat, intr-un mesaj privat, ca sa putem verifica si noi situatia?
O zi buna,
Orange Helper

#69
terry_etm

terry_etm

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.11.2016
dpmv e cu dus-intors cu asigurarea asta...dc?...caz concret : cumparat iphone 6 de nou, 2 ani garantie, facut asigurare, dupa 7 luni se da dauna totala la telefon si se schimba pe asigurare......dupa inca 12 luni merg cu telefonul  la service la garantie deoarece nu se mai incarca si surpriza: telefonul nu are garantie deoarece telefoanele date la schimb pe asigurare nu au garantie ( in cel mai bun caz au maxim 3 luni ) ..si uite asa am pierdut garantia de 2 ani prin schimbare pe asigurare...si deoarece asigurarea nu acopera problemele de garantie  ( cum este a mea) trb sa-mi repar tel pe banii mei.

#70
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Salut Orange. Am cumparat un iPhoneX de la o persoana juridica si observ ca telefonul apare ca asigurar la voi pe site. Este aceasta asigurare transmisibila? Am factura telefonului.

#71
NickyBoyGoTTi

NickyBoyGoTTi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 13.03.2014
Acum 2 luni am reparat sticla de la galaxy s8+ pe asigurarea de la orange, din nefericire am pățit același lucru încă odată, se meu poate să o fac din nou pe aceeași asigurare orange plătind din nou franciza?

#72
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

 Catean, on 04 aprilie 2018 - 20:04, said:

Salut Orange. Am cumparat un iPhoneX de la o persoana juridica si observ ca telefonul apare ca asigurar la voi pe site. Este aceasta asigurare transmisibila? Am factura telefonului.



Salut,
Pentru a verifica informatiile furnizate de tine, te rugam sa ne spui IMEI-ul si numarul tau de telefon, in sectiunea de mesaje private.
O zi buna,
Orange helper

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate