Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Cd playerul de la masina nu se mai aprinde!

  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
manelix

manelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2006
Salutare...
Am la masina, un LG lac3705r, care dintr-o data nu se mai aprinde... am incercat toate butoanele, am scos si bornele bateriei, am verificat si sigurantele.nimic....
Cd playerul nu este pe direct.
Mi-a mai facut o data asa ceva, dar atunci am apasat pe Eject, mi-a scos cd-ul si totul a mers ok dupa.Acum nu mai pot scoate nici cd-ul.Si sunt aproape sigur ca de la asta e...Problema e ca nu il pot scoate din bord ca sa-l desfac si sa ii scot cd-ul....
Ce sa fac?

#2
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Oare de la manele!?

Edited by teapavoua, 28 September 2011 - 17:21.


#3
nicu131

nicu131

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,622
  • Înscris: 12.02.2008
cd-ul ramas in unitate este cu muzica simfonica, si de aici necazul

#4
stefan_pn

stefan_pn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 12.07.2011
Siguranta de la player ai verificato ?

#5
manelix

manelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2006
@teapavoua si @nicu131 multumesc mult pentru ajutor...

@stefan_pn daca te referi la siguranta din spatele player-ului, NU, pentru ca nu il pot scoate.

#6
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
eu am patit-o de 2 ori, pe un drum in care erau gauri mici in gaurile foarte mari din asfaltul model olandez, adica svaiter...
Datorita socurilor repetate sistemul mecanic mi-a cedat si CD-ul nu mai play-a..
Morala. Cauta un (ing)electronist specializat in scule auto. Defectul poate fi de la ceva simplu la ceva mai complex...
PS. Eu nu sunt specializat in scule auto. Ca stiu principiile si teoria e una, dar practic nu am reparat decat cateva acum niste multi ani..

#7
stefan_pn

stefan_pn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 12.07.2011
Incearca sa-l scoti afara, verifica siguranta din spate, daca iti ajunge curent la mufa...etc. Nu da vina pe player pana nu faci niste masuratori. Spune si ce masina este.

#8
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Daca ii dai jos fata de la cd player nu gasesti butonul de RESET ori pe el ori pe fata.Si sa il resetezi ii o gaurica mica cu un ac merge resetat si ar trebui sa mearga daca nu ti arsa siguranta.

#9
manelix

manelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2006
o sa ma uit dimineata la asta...

#10
TudorCJ

TudorCJ

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,079
  • Înscris: 31.03.2011
Sunt curios ce ai rezolvat.

#11
manelix

manelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2006
nu am gasit nici un buton de reset... nici pe player nici pe fata...
sunt sigur ca daca scot cd-ul, va merge, dar nu stiu cum sa-l scot

#12
manelix

manelix

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 15.11.2006
alte idei?

#13
stefan_pn

stefan_pn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 12.07.2011
Pana nu dai player-ul jos nu ai ce sa mai faci.

#14
Florinsri

Florinsri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2018
Salut..as avea si eu nevoie de ajutor..am luat astazi un sony ca sa il schimbi pe cel original de pe masina si toate bune si frumoase sau potrivit mufele a mers fara probleme si cand am vrut sa il bag pe șine inauntru sa stins si nu se mai aprinde!tin sa spun ca am verificat tot ce inseamna sigurante fire etc..si totul este in regula dar orice as face tot nu se aprinde si nu am atins niciun fir intre ele cum am spus sau potrivit mufele perfect nu a fost nevoie sa tai niciun fir!nu inteleg unde este buba..

#15
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Cand l-ai impins pe sine sigur s-a smuls/deranjat un fir de prin mufe sau s-a raschetat si ti-a dat la masa.
Pune poze sa ne dam seama.
Ce sigurante ai verificat?
In primul rand trebuie vazut cu in mitimetru daca exista +12V permanrnt pe firul galben si +12 prin contact pe firul rosu si daca masa e in regula (firul negru)

#16
Florinsri

Florinsri

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 20.04.2018
Am verificat absolut tot si este in regula..casetofonul original l-am pus la loc si merge fara probleme..si am probat si playerul sony la alta masina si merge...ma gandesc la firul albastru remote ca si el intra in mufa de la masina se conecteaza la ceva dar nu stiu la ce..si eu stiu ca ala e pentru amplificator..si ma gandesc daca in decuplez poate sa fie din cauza asta?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate