Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Allview - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#73
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 16.04.2007
Am un Allview ( ieftin , maine va spun modelul ) care NU-MI mai afseaza NUMELE persoanelor , ci doar NUMERELE . Care sa fie motivul ?

#74
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Cred că ăștia de la Visual Fan ar putea să-și facă mare publicitate și faima internaționala daca ar avea o tentativă de a scoate un telefon experimental cu Ubuntu Touch. E complicat, știu...

#75
bmario55

bmario55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2015
Buna ziua,oare unde as putea gasi o baterie pentru un Allwiev Viper e,
cea originala s-a umflat si nici macar nu mai incape in locasul ei.
Mentionez ca am cautat pe siteul Allwiev si raspunsul dansilor a fost ca nu mai comercializeaza baterii pentru acet tip de telefon Posted Image .
  Va salut marius.

#76
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postbmario55, on 06 ianuarie 2017 - 10:41, said:

Buna ziua,oare unde as putea gasi o baterie pentru un Allwiev Viper e,
cea originala s-a umflat si nici macar nu mai incape in locasul ei.
Mentionez ca am cautat pe siteul Allwiev si raspunsul dansilor a fost ca nu mai comercializeaza baterii pentru acet tip de telefon Posted Image .
  Va salut marius.
Dacă încă esti în perioada de garantie sunt obligati contra cost să-ti asigure acumulator. Că vor sau spun " nu mai comercializam...." Este problema lor. Reclamatie ANPC ( chiar si după stoparea comercializării unui produs sunt obligati a asigura piese, componente pt produs pe un timp/durata care sa acopere ultima garantie a produsului...... Doar se bat cu pumnii în piept ca-s producători..... Dacă nu atunci sa se declare IMPORTATORI )

Edited by yo8llx, 06 January 2017 - 10:58.


#77
bmario55

bmario55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2015
Din pacate perioada de garantie a bateriei este de 1 an (a trecut de aprox 3 luni) al telefonului 2.
Nu cred ca aceste telefoane sunt produse in Romania dar ansamblate DA.
Azi cautat si pe alte siteuri de specialitate si raspunsurile au fost toate la fel...

#78
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postbmario55, on 06 ianuarie 2017 - 14:39, said:

Din pacate perioada de garantie a bateriei este de 1 an (a trecut de aprox 3 luni) al telefonului 2.
Nu cred ca aceste telefoane sunt produse in Romania dar ansamblate DA.
Azi cautat si pe alte siteuri de specialitate si raspunsurile au fost toate la fel...
Perioada de garantie a bateriei este de 6luni dar nu are importanta. Prin lege și autorizările ce le detin SINT OBLIGATI sa asigure cel putin componente pentru minim perioada de garantie a ultimului exemplar vîndut ( orice produs vîndut sau comercializat impune producătorului in asigura componente de schimb sau consumabile pentru o perioada de timp după ce acel produs nu mai este comercializat )
Deci cu răspunsul lor ( atasat reclamatiei ) depune Reclamatie la ANPC. Stiu te interesează bateria și ai dreptate dar de aceea ne iau ăștia de fraieri că noi românii suntem oarecum delăsător.
Și da.... Sunt comercianți dar daca te uiți pe certificatul de conformitate se bat "cu (,) caramida'n piept" că sunt producători..... Ei atunci "să joace" conform legii

#79
bmario55

bmario55

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.03.2015
Mersi pentru sfat, chiar o sa incep aceste demersuri,sper ca o sa fiu bagat in seama...

#80
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Salut! Ce parere aveti de noile tablete Allview? Merita sa cumperi in 2017 o tableta cu procesor quad core de 1ghz?

#81
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Allview a rămas în urmă cu soluțiile pentru casă inteligentă; mă uit la ei pe pagină și nu vad să aibă în ofertă vreun termostat inteligent.

#82
sorin61

sorin61

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,255
  • Înscris: 05.01.2004
O veste foarte proasta pentru Allview. Gionee a fost gasit vinovat de implementarea de malware in telefoanele produse (peste 20 de milioane).
Telefoanele Allview sunt in majoritate Gionee rebranduite...
Stirea aici.

#83
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,588
  • Înscris: 01.03.2015
Telefoanele Olviu au rom facut de romani nu de Gionee.  Ii spun visual ui si nu au aplicatia de care se face vorbire in articol. Poate gresesc. Ganditi-va si la alti producatori care pun spyware de la cheatah mobile in rom iar dupa un timp dupa ce utilizatorul i-a blocat permisiunile[care sunt suspect de multe] ele sunt alocate din nou de catre sistemul de operare fara stirea sau acordul utilizatorului...

#84
Salieri99

Salieri99

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 613
  • Înscris: 28.02.2012
Chiar exista producători de telefoane in Romania?

#85
valer

valer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,838
  • Înscris: 25.05.2006
Nu, dacă te referi la producători autohtoni...

Edited by valer, 30 December 2020 - 21:03.


#86
onisifor12

onisifor12

    Junior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,389
  • Înscris: 27.08.2013
Bună ziua, există vreun Allview cu baterie de minim 5000 mAh pe care mi-l puteți recomanda pentru bicicletă(maps și câteva aplicații)?

#87
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012

View Postonisifor12, on 04 septembrie 2021 - 12:19, said:

Bună ziua, există vreun Allview cu baterie de minim 5000 mAh pe care mi-l puteți recomanda pentru bicicletă(maps și câteva aplicații)?

De ce nu un Xiaomi?

#88
temporarysnooze

temporarysnooze

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,293
  • Înscris: 11.08.2020
Am auzit că Uzinele Allview vor începe producția de automobile electrice. Nu este 1 aprilie!🤣🤣🤣

#89
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,402
  • Înscris: 16.03.2011
https://www.androidr...tiv-inteligent/
Frigierul inteligent.Vom ajunge in scurt timp sa tragem apa la wc cu aplicatia

#90
addryanns

addryanns

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 31.07.2015
Nu e primul frigider smart, dar întrebarea mea e cine ar da peste 1000 € pe un frigider Allview???

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate