Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Allview - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
91 replies to this topic

#37
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Attached File  SCANDAL.png   29.57K   12 downloads

#38
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Ce treaba are Eboda cu Alview sau cu Evolio in cazul meu (nu recomand).
A facut treaba Eboda, felicitari. Sa faca si restul la fel. N-ai nume, trebuie sa ti-l faci, nu sa capitalizezi munca altuia.

#39
izometric

izometric

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,392
  • Înscris: 05.09.2013
Cine-i taranul ala care vorbea cu fata aia politicoasa de la serviciul relatii cu clientii?


Adica fomist nu poate fi unul care isi mananca de sub unghie si prefera sa salveze 9 euro montaj si 9 euro shipping cost in detrimetrul garantiei? Adica asta mi se pare mie foame la extrem.

#40
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
Vrei sa ai o sansa sa te afirmi ca esti bun, dai pe nimic la operatori sa dea la abonament sau vinzi f ieftin si esti prompt in a rezolva orice problema iar dupa aia aduci si produse superioare cerand mai mult si oferind in continuare servicii bune post vanzare.

#41
jokkergsm

jokkergsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 17.05.2005
Dupa ce stai 1 saptamana de vorba cu ei prin mail, ca intr-un final sa realizeze dupa ce ti-au dat pret ca "nu au" piesa pe stoc incepi sa-ti pui intrebari daca nu cumva nu fac intentionat . Asta ar fi poza 1.
Iar pt poza 2 cand au zis-o cu stocul de vanzare a fost un fel de confirmare ca sunt doar ei pe piata si ii doare la basca de orice. Esti singur deci stabilesti ce cum vrei fara sa tii cont de nimic.
Ah, da. Doar ai grija sa vorbesti frumos. Cam ca cei de la relatii cu clientii...de oriunde.

#42
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006

View Postviceroy56, on 05 octombrie 2014 - 13:55, said:

iesiti mai ieftin daca le comandati direct din China. Da' garantia?

garantia la allview e la fel ca aia din china

#43
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,384
  • Înscris: 16.03.2011
Am vazut persoane care se plangeau cu iphone 5 pe aici.

#44
sfantu.dracu

sfantu.dracu

    Taur de Balaur

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,149
  • Înscris: 28.06.2005
M-am răzgândit.
N-are rost.

Edited by sfantu.dracu, 05 October 2014 - 18:47.


#45
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009

View Postxcit, on 05 octombrie 2014 - 16:32, said:


garantia la allview e la fel ca aia din china

te inseli ! garantia la allview este cu 400-500 de lei mai scumpa fata de cea din china ! ;) fa si tu calculele !

#46
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,885
  • Înscris: 29.06.2006
ma refeream la calitate, de preturi nu mai zic nimic

#47
veman

veman

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,390
  • Înscris: 15.07.2009
calitate? pai prietene... nu sunt multi "experti in tehnologie" !
nu stiu in ce calitate vorbesti tu de contesti niste experti !

acum serios, in tara asta nimic nu merge asa cum trebuie si totul este de mantuiala sau aparenta... cum naiba se face ca tocmai unii care nu fac absolut nimic pentru semenii lor (cu exceptia unor traduceri si niste logo) sa ne arda atat de nasol ?

S-au umplut magazinele online de pseudo brand-uri din astea ! ...chiar nu mai imi pot cumpara nimic de la noi din tara. Cu greu am gasit un Xiaomi Mi3 la pret ok ( a se citi ok = corect vis-a-vis de pretul din tara de origine), dar camere auto + de supraveghere, alte telefoane Lenovo, ZTE, Huawei si accesorii (casti, huse, cabluri, suport auto), tablete + accesorii, etc... le-am luat de la vanzatori din China. Doar nu era sa iau PNI ori Allview... ca doar asta gaseam la noi.

Este o invazie precum produsele marca proprie hypermarket, iar atata timp cat va exista cerere, vor fi si oferte de acest gen. Forum-ul SP va creste exponential fiindca vor fi multi dornici sa deschida un subiect cu "Allview a lansat cac@t la super pret" si tot multi vor fi aia care sa posteze "best buy" ...apoi mai apar si ceilalti cu postari de genul celei de mai sus. Restul... liniste. Nu vor sa recunoasca ce teapa si-au luat, prefera sa taca si sa vanda c@catul expertilor in tehnologie pe oleics.

Zice cineva mai sus... ca Eboda... hai ma, pe bune? Cu exceptia unor dvd playere mai bunicele, dar care totusi au avut probleme... nu stiu ce stii tu despre Eboda si eu nu. Ebola poate Posted Image

View Postviceroy56, on 05 octombrie 2014 - 13:55, said:

Identic cu: Dacia Logan & familia? De toata jena!
De aia se umple Europa de Loganuri si alte DACII!
E plina Romaia de carcotasi! daca e vandut in Romania de o firma din Romania - NU E BUN!
E-Boda? De E-Boda ce comentati? A fost prima firma romaneasca care a cerut branduire, exclusivitate si adaptare a facilitatilor le ce vroiau romanii! Aveti voi un DVD player Sony mai bun decat E-Boda?
La banii care-i cere Allview pe sculele alea chinezesti, la ce ofera, nu cred ca aveti optiuni "ADEVARATE" mai bune.
iesiti mai ieftin daca le comandati direct din China. Da' garantia? Dincolo era mai ieftin!
Sunt posesor si utilizator de alt brand de telefon smart, deci nu tine cu "actionar Allview"!

Hai sa-ti scriu cateva alternative :

Allview (telefoane) -> Coolpad / Cubot / Doogee / Gionee / Jiayu / Haier / Hisense / Zopo / Newman / ThL / Star / Umi / Lenovo / Huawei / ZTE / Xiaomi
Evolio (tablete) -> Colorfly / Chuwi / Cube / Ampe / Freelander / Voyo / Venstar / Icoo / Hyundai / Lenovo / Onda / Xiaomi / Asus / Pipo
Eboda (playere&shit) -> vezi aliexpress ca n-are rost sa le enumar

...lista poate continua.
Cu alte cuvinte te pisi pe ea de garantie, este TEAPA.

Cand prinzi un telefon de la mama lui, adus oficial si cu garantie DAR la pret ok ( a se citi ok = pret corect vis-a-vis de pretul din tara de origine si anume : pret vanzare comerciant China + taxe transport ~ 20 $ + TVA 24 % la total suma) atunci il cumperi.

/// cat despre "se umple Europa de dacii" ...da, sunt bune pt. taxi, carat si dat la service-uri pentru utilizare pe durata interventiei. Pana si polonezii, care admirau ca noi aveam Dacia in timp ce ei aveau Fiat, spun ca e $hit. Mai iesi din casa, din tara... si apoi discuta.
Aia care au o dacie in curte, mai au si doua trei masini.

...in plus de asta Dacia = Renault = nu e ceea ce crezi tu

Edited by veman, 06 October 2014 - 11:12.


#48
Mihaela_Mhl

Mihaela_Mhl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.10.2014
Buna seara! am o comanda data pe aliexpress insa , din cate vad , comanda nu mi-a fost expediata. ,,Status:The supplier is processing your order Reminder:This order will be automatically cancelled if the supplier does not ship your order within: 0days 15hours 24minutes 7seconds ".
Daca dau ,, request order cencellation"imi primesc banii inapoi?
Multumesc.

#49
baaobaab

baaobaab

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.02.2005
Incep cu concluzia: allview NU merita bani / timp / nervi / etc. Terminalele nu sunt toate atat de proaste calitativ, niciunul nu este de top, insa per total sunt OK pt plaja de preturi. Suportul tehnic si customer service-ul insa sunt ABSOLUT PENIBILE si de toata jena. Experienta mea personala aici:https://baaobaab.wordpress.com/2015/02/10/allview-de-romania/

#50
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Sunt sigur că nu sunteți prea mulți cei ce își mai amintesc de Samsung, când a pătruns pe piața telefoanelor mobile. Vă spun eu cum era: erau mai penibili decât Allview. Au ținut-o așa ani buni de zile. Pe de altă parte, acolo s-a investit capital serios de-a lungul timpului și avem de-a face cu un producător. La care a scârțâit ani în șir suportul tehnic și software.
Mă mâhnesc când aud români porcăind o firmă românească, chiar dacă ea recomercializează produse chinezești. În opinia mea, merită o șansă; de unde știm că peste ani nu vor (măcar) asambla un telefon-două, într-o fabrică românească? E drept, nici eu nu-s mulțumit de suportul tehnic și software, dar lucrurile au evoluat în ultimii ani. Poate vor mai evolua.
Se dau exemple de mărci chinezești de la care se pot cumpăra telefoane, direct, chipurile la prețuri mai bune  Păi, cine spune asta n-a cumpărat în viața lui de afară, de la chinezi. Eu am plătit TVA și vamă întotdeauna și, făcând socotelile, tot mai câștigat ies cumpărând din RO. Și am și garanție, așa cum e ea.
Trollingul e sport național la români, practicat, în general, de oameni cu caracter îndoielnic.
Se vorbea de ZTE, de Huawei, păi, am avut telefoane de la ei: suport ZERO! Ce să mai zic de Xiaomi sau alții?
Să fim serioși!

PS: am un P6Life și un X2Soul de la Allview. merg bine ambele. La P6Life indicatorul de baterie arată eronat spre sfârșit, dar e chestie soft care probabil se va remedia. În rest, nu-s probleme. Majoritatea problemelor sunt de tipul "smartphone inside, idiot outside".

Edited by ursamajor, 19 February 2015 - 17:15.


#51
gaby_nicula

gaby_nicula

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.03.2015
Salut,
Vb de Allview P5 Quad. De cateva saptamani, cand bateria ajunge la 15% si apare de culoarea rosie, GPS-ul si DATELE MOBILE se activeaza. Le inchid pe ambele, cand bateria avertizeaza ca mai are 4%, GPS-ul si DATELE MOBILE se activeaza din nou. Se pare ca activarea apare odata cu avertizarea de baterie consumata.
Daca aveti solutii de remediere, astept.
Multumesc.

#52
catavencuadelin

catavencuadelin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 07.10.2012
Buna ziua. Detin un Allview P6 Stony si doresc sa stiu daca pot sa salvez, in calculator, o conversatie din mesagerie. Nu stiu daca am fost destul de explicit, vreau sa copiez in calculator textul unei conversatii prin sms. Multumesc.

#53
Allview_Support

Allview_Support

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 21.11.2013

View Postcatavencuadelin, on 06 aprilie 2015 - 20:34, said:

Buna ziua. Detin un Allview P6 Stony si doresc sa stiu daca pot sa salvez, in calculator, o conversatie din mesagerie. Nu stiu daca am fost destul de explicit, vreau sa copiez in calculator textul unei conversatii prin sms. Multumesc.
Salut ,


Da ai aceasta posibilitate cu o aplicatie de profil descarcata de pe un motor de cautare (ex:MobileGo Wondershare ) .
Daca ai nevoie de drivere te rugam sa ne deschizi o solicitare pe http://ticket.allview.ro

#54
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

View Postursamajor, on 19 februarie 2015 - 17:13, said:

PS: am un P6Life și un X2Soul de la Allview. merg bine ambele. La P6Life indicatorul de baterie arată eronat spre sfârșit, dar e chestie soft care probabil se va remedia. În rest, nu-s probleme. Majoritatea problemelor sunt de tipul "smartphone inside, idiot outside".
Pe de altă parte, un coleg de-al meu are un A5 Smiley, cu care a tot avut probleme, l-a trimis la service de vreo trei ori și de fiecare dată problema nu i-a fost rezolvată. Aceasta constând în faptul că nu îi intră în rețea sau dacă o face o face foarte greu și pierde semnalul. Probabil că următorul ticket va fi la Protecția Consumatorului. Cel puțin așa l-am sfătuit eu. E peste poate de nesimțire din partea celor de la service. Că de incompetență ne-am convins.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate