Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Povestea NMT, Suntel, Zapp, sau cum a dat Telemobil de 3 ori chix !

- - - - -
  • Please log in to reply
67 replies to this topic

#1
Masterboy

Masterboy

    Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,910
  • Înscris: 24.06.2002
Scurt istoric Telemobil:

1993: telefonia mobila patrunde pt prima data in Romania
           sub numele de Telemobil NMT, serviciu oferit pe atunci
           de compania mixata hispano-romana Telefonica Romania
           in banda de 450 mhz.
           Acoperire initiala: Bucuresti + o raza de 40 km in jurul lui.

1996: acoperirea NMT creste la peste 80% din teritoriu + toate
           inaltimile peste 1200 m- cea mai buna acoperire avuta
           pina azi de un operator de telefonie mobila din RO
           Tot atunci are loc si binecunoscuta campanie de publicitate
           sub sloganul "Telemobil, se aude peste tot" :cool:
  
1999, Mai: Telemobil  relanseaza sub numele de Suntel, tot in
           banda de 450 mhz, reteau LEMS(Low Emission Mobile
           Station) o premiera mondiala in lumea telecom mobile
  


2001,Dec: Telemobil se relanseaza pt a 3 oara, de data asta  
                  sub   numele de Zapp Mobile, pe reteau CDMA
                  450mhz,  o alta premiera mondiala, dupa LEMS, in
                  lumea telecom mobile.

Edited by Masterboy, 03 December 2006 - 19:46.


#2
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Intrebarea cred ca ar trebuii pusa totushi altfel. Investitziile de sute de milioane de dollars, cine le'a pierdut practic ?

ca acum la Zapp s'au bagat cam 300 ori ceva in zona aia. cine a bagat banii aia ? ca doar nu Telemobil...

#3
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
Managementul defectuos ishi inkipuie ca lipsurile in servicii ce nu tzin de nici o tehnologie ci tzin de cei 7 ani de acasa, pot fi compensate de tehnologii... heh,

nishte looseri, nici nu shtiu de ce le dam atata atentzie...

#4
troakca

troakca

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 153
  • Înscris: 24.05.2002
dar cine-i crede pe cuvant ca au investit atat de mult? cati escroci nu se lauda cu investitii de sute de milioane de dolari?
este o politica de abureala care se practica de mult timp in romania.

#5
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by Masterboy
Cititi si luati aminte ce inseamna incapatinarea dusa pina
la absurd si triplul esec a unei companii de telecomunicatii  
care se autointituleaza "Pionierul telecomunicatiilor  
din Romania" :jeez:  :jeez:  :jeez:


ham-ham  :D

#6
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
troacka: cred ca ai dreptate, asta e Zapp, o escrocherie

#7
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by arty
troacka: cred ca ai dreptate, asta e Zapp, o escrocherie

arty, cat ani ai pustiule? ca dupa putina judecata si dupa iutzeala cu care iti arunci gandurile direct pe gura inante sa se transforme in idei ma indoiesc prodund sa fii major.

cu prietenie,
zahei.

#8
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
par mai tanar, cool ! ce'ar fi ca sa incerci sa te focusezi pe raspunsuri coerente despre problemele Zapp decat sa te legi de altzii, bine ? sau faci asta, doar asha, cand nu mai shtii ce sa spui ? (ia'l pe "jeffe" consultant, e expert sa dea raspunsuri aiurea)

#9
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by arty
par mai tanar, cool ! ce'ar fi ca sa incerci sa te focusezi pe raspunsuri coerente despre problemele Zapp decat sa te legi de altzii, bine ? sau faci asta, doar asha, cand nu mai shtii ce sa spui ? (ia'l pe "jeffe" consultant, e expert sa dea raspunsuri aiurea)

tzutzu, nu inteleg pe ce se bazeaza presupunerea ta ca acest biznis e o escrocherie. ai facut cercetari intensive banuiesc
mama lor de shnapani!

zahei.

#10
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
domnu' zahei (de la Zapp)

Escrocherie este sinonim cu Inshelatorie. Nu vreau sa itzi dau lectzii, dar atunci cand promitzi ceva sh nu te tzi de promisune / contract se chiama ca ai facut o inshelatorie / escrocherie.

Intzelegi ? ce face Zapp este inshelatorie, pt ca promite conectare in 2 secunde shi e in 14, promite o viteza shi e alta, promite o acoperire shi aceasta ne e.

So, nu mai bate campii findca shti ca am dreptate. probabil ca ma contrazici in continuare ca sa "da bine" sau pt ca eshti incapatzanat shi vrei sa vezi pana unde se poate merge.

dragul meu, eu pot sa merg la nesfarshit, pt ca toata lumea shtie ca am dreptate shi nu exagerez atunci cand spun ca Zapp e de cacao shi nu merita. tu potzi sa continui firshte insa o sa o faci sustzinand un servici prost, care are nevoie de continue upgradeuri, patchuri shi interventzii ca sa functzioneze asha cum atzi promis.

Shti ce ma mira insa, devotamentul vostru fatza de firma Zapp. Las' ca mai vorbim cand o sa va zvarle pe totzi afara.... daca o sa mai avetzi aceleashi opinii...

ps. "biznis" nu se scrie asha... :)

#11
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by arty
Escrocherie este sinonim cu Inshelatorie. Nu vreau sa itzi dau lectzii, dar atunci cand promitzi ceva sh nu te tzi de promisune / contract se chiama ca ai facut o inshelatorie / escrocherie.

ai un abonament zapp? ai un contract cu aceasta firma?

zahei.

#12
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
observati cum oricare topic in care apare cuvantul ZAPP se transforma intr-o polemica (nu dezabatere...)

#13
zuppy

zuppy

    elbonian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,247
  • Înscris: 12.10.2002

Quote

Originally posted by arty
domnu' zahei (de la Zapp)

[...]

dragul meu, eu pot sa merg la nesfarshit, pt ca toata lumea shtie ca am dreptate shi nu exagerez atunci cand spun ca Zapp e de cacao shi nu merita. tu potzi sa continui firshte insa o sa o faci sustzinand un servici prost, care are nevoie de continue upgradeuri, patchuri shi interventzii ca sa functzioneze asha cum atzi promis.  


Ma eu nu inteleg cu de va merge prost Zapp la toti si mie imi merge bine ... mi-am facut abonament prin ianuarie si nici atunci nu am avut problemele pe care le tot enumerati.

Ce-i drept, telefonul (H-100) e o "petarda" si de asta i l-am pasat mamei mele  :OK:

Am si alti prieteni care au zapp si le merge bine... adica ei chiar au facut download cu 15k.

Daca va intereseaza zona in care stau: Dristor/Bucuresti :yeah baby.

#14
GOR

GOR

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 16.10.2002
Eu zic totusi sa nu criticam chiar asa de rau ZAPP-ul pentru ca deocamdata e in dezvoltare... iar NMT-ul chiar a fost primul serviciu de telefonie mobila din Romania, Sunte-ul a pierdut mult din cauza semnalului analogic neputand concura cu facilitatile si caliatea GSM-ului. Insa acum totul e DIGITAL, e in 450MHz unde semnalul trece mult mai bine peste obstacole, iar reteaua a fost  proiectata pentru HI-SPEED.

Normal ca e greu sa incepi totul de la ZERO si sa te bati cu GSM-ul care are atatea terminale testate si imbunatatite.

Eu zic ca o sa mearga, poate nu chiar asa cum au visat ei, insa o sa mearga!   ;)

#15
Sammy

Sammy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,403
  • Înscris: 26.11.2001
a66 a fost un terminal foarte bun...
nu am avut probleme cu el.

#16
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by zuppy
Ma eu nu inteleg cu de va merge prost Zapp la toti si mie imi merge bine ... mi-am facut abonament prin ianuarie si nici atunci nu am avut problemele pe care le tot enumerati.  

abtineti-va de la posturi pozitive referitoare la zapp, o sa fiti acuzati ca sunteti angajatzi zapp  ;)

zahei.

#17
Speedo

Speedo

    Super Moderator

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 9,061
  • Înscris: 26.11.2001
Sau poate ar trebui sa-i angajati daca n-ati facut asta pana acum, ca astfel de oameni care gandesc ca voi si va si dau bani  sunt foarte f. rari...

Greets,
Speedo

#18
zahei

zahei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,463
  • Înscris: 28.08.2002

Quote

Originally posted by Speedo
Sau poate ar trebui sa-i angajati daca n-ati facut asta pana acum, ca astfel de oameni care gandesc ca voi si va si dau bani  sunt foarte f. rari...

Greets,
Speedo


nu-s eu vinovat ca tu ai putine cunostintze  :drac:

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate