Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Amazon.de - plata, transport, durata

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Acum am incercat si eu sa cumpar acelasi produs de la acelasi user si nu livreaza in romania.

#20
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
De la shutter photo?
Imposibil, dupa cum vezi am doua comenzi si amandoua au ajuns. Si ca parte distractiva prima comanda au trimis-o din greseala de doua ori fara sa-mi ia un ban in plus. Dupa ce le-am atras atentia de greseala au trimis DHL sa-si recupereze produsul.

#21
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Mare grija la buzunar pentru cei care cumparati de pe .uk, ca lira a sarit de 5 lei!  :bigeyed:

#22
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postbobocul, on 30th September 2011, 14:58, said:

De la shutter photo?
Imposibil, dupa cum vezi am doua comenzi si amandoua au ajuns. Si ca parte distractiva prima comanda au trimis-o din greseala de doua ori fara sa-mi ia un ban in plus. Dupa ce le-am atras atentia de greseala au trimis DHL sa-si recupereze produsul.
Pai dupa atatea pierderi cu tine au dezactivat serviciul. :)

#23
stuiberv

stuiberv

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,808
  • Înscris: 10.08.2006

View Postduculeana, on 27th September 2011, 19:45, said:

In principiu cam cate zile dureaza livrarea si cum stii pe nemteste care inseamna "transport obisnuit", adica sa nu fie ala de urgenta (deci sa nu te taxeze mai mult)? Sunt si unii care ofera transport gratuit (dintre sellerii de top gen amazon, top rated sellers etc.)?

Ai doua optiuni la trasnsport (cel putin la produsul pe care l-am adaugat sa verific, nu mai tin minte daca erau si alte optiuni la cele pe care le-am cumparat acum ceva timp):

Standard-Versand (7-21 Werktage)
Internationale Express-Zustellung (1-2 Werktage)

Cred ca se intelege care si cum.

Oricum, inainte de a plasa efectiv comanda iti scrie cat e transportul si daca nu iti convine nu faci comanda.

#24
blacksarumman

blacksarumman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 15.03.2008
Am incercat sa comand un laptop si de pe amazon uk si de pe amazon.de , dar ambele mi-au zis ca nu trimit la adresa din romania

#25
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Pune un link la laptopuri sa vedem de ce.

#26
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

View Postblacksarumman, on 27th November 2011, 20:28, said:

Am incercat sa comand un laptop si de pe amazon uk si de pe amazon.de , dar ambele mi-au zis ca nu trimit la adresa din romania
E ceva normal.

#27
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Eu zic sa te abtii de la astfel de interventii. Nu este deloc normal. Am cate 4-5 laptopuri cumparate (pentru prieteni sa nu se inteleaga altceva) de pe amazon uk respectiv amazon de.

99,99% omul incearca sa cumpere de la selleri afiliati amazon care in majoritatea cazurilor nu trimit decat pe plan local, nu fac livrari internationale.

Edited by muteki, 27 November 2011 - 22:53.


#28
vasilesq

vasilesq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 13.03.2008
A mai cumparat cineva de pe amazon.de din noiembrie pana acum? As vrea sa stiu in cat timp au livrat cu livrarea standard si cu ce s-a livrat in RO.

#29
nicu202000

nicu202000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.04.2012

View Postvasilesq, on 24th February 2012, 13:40, said:

A mai cumparat cineva de pe amazon.de din noiembrie pana acum? As vrea sa stiu in cat timp au livrat cu livrarea standard si cu ce s-a livrat in RO.


Item(s) Subtotal: $59.99
Shipping & Handling: $20.98
Gift-wrap: $3.99
-----
Total Before Tax: $84.96
Sales Tax: $0.00
Import Fees Deposit $19.83
-----
Total for This Shipment: $104.79

asta e de pe com, a fost livrat in 5 zile parca

Si alt produs de pe .de,
Bestellungsübersicht
Artikel: EUR 11,95
Verpackung & Versand: EUR 0,00
Gesamtbetrag: EUR 11,95

deci fara taxe am gasit ceva, nu am comandat inca

Edited by nicu202000, 05 April 2012 - 10:53.


#30
rapier_gv

rapier_gv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.04.2007
scuze, doar ca sa fiu sigur, daca iau un mp3 player de pe amazon.co.uk, platesc doar produsul + transportul, fara tva? playerul e fabricat in coreea de sud cred

Edited by rapier_gv, 20 April 2012 - 15:14.


#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Platesti si TVA, dar la Amazon, nu aici, e inclus in pretul pe care-l vezi la checkout.

#32
rapier_gv

rapier_gv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 29.04.2007
am gresit eu cand am pus intrebarea, ma gandeam la taxe vamale aditionale, daca as mai avea de platit, in afara de ce scrie total la checkout pe amazon

#33
10rov

10rov

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.05.2010
Pentru cei care vor sa comande de pe Amazon UK hai sa mai actualizam putin datele si va scriu mai jos ultima mea comanda :

Date: April 30, 2012

1 of Man City Sky Blue & White Or Black & Red Scarf (Sky Blue & White), £5.99*

*above item(s) sold by and shipped from xyz
---------------------------------------------------------------------


              Item Subtotal:  £5.99
        Shipping & Handling:  £4.00
                      Total:  £9.99

              Paid by  Visa: £9.99
---------------------------------------------------------------------

Thanks for shopping at Amazon.co.uk.


Este vorba despre un fular cu Manchester City problema mare este pentru cei care se grăbesc pentru ca deși l-am comandat și plătit pe 30 aprilie data aproximata este 17 mai...Sper sa va fie de folos postul. Spor la cumparaturi !

#34
kubera

kubera

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 31.08.2005
Am si eu o intrebare. Am comandat ceva de pe Amazon.de acum 2 zile si ei inca nu au retras plata pentru produsul lor din cont, si inafara de mailul pentru confirmarea comenzii nu am mai primit nimic. Cand am facut comanda nu au fost probleme gen nu trimit in Romania. Aveti idee cand se retrag banii din cont pentru un produs comandat? Multumesc

#35
dreaqulah

dreaqulah

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 13.09.2003
Am facut comanda pe amazon.de in 17.09 in valoare de aprox. 100 euro (din care taxa de transport 16 euro), banii au fost retrasi din cont in 19.09, marfa livrata in 20.09 la pranz via DHL Deutsche Post - Cargus International Ro. Marfa a venit din lagerul de langa Leipzig.
Incredibil cat de operativi sunt, mai rapizi decat livrarile in tara la comenzile Domo spre exemplu. In plus colectul a mai continut 3 taloane de reducere: 50% - la o colectie de 6 vinuri spaniole, 30% - la toate ramele foto electronice, 10% - la produse medicale (toate cu gutschein-code).
La toate produsele se plateste si TVA, dar e inclusa in pretul afisat pe site (factura vine defalcata).
La sectiunea "Mein konto" se specifica numarul de livrare al colectului, iar stadiul expedierii se poate urmari apoi in timp real pe dhl.de.
Sellerii afiliati amazon nu prea trimit in Ro, trebuie urmarite produsele care au specificatia "auf lager", adica se afla in stocul lor propriu.

#36
clauscdi

clauscdi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 322
  • Înscris: 26.07.2007
am si eu 2 intrebari cu privire la comenzi si plata pe amazon.de
1. pot face plata cu un card bancar sau am nevoie de paypal?
2. am inteles ca sunt useri care nu trimit in Ro, ii pot elimina din cautari?; cu alte cuvinte pot cauta doar produsele care poti fi trimise si in Ro? cred ca cer cam mult, nu?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate