Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Galerii

- - - - -
  • Please log in to reply
121 replies to this topic

#109
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
La rapid atmosfera frumoasa indiferent de rezultate? Ai uitat cand ii alergau pe sine?
Iar la Steaua faptul ca nu vine lumea la stadion nu are nici o legatura cu performanta ci cu albanezul turbat din loja... Problema pe care o suspectez si la Dinamo.

#110
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Fii serios. Acum cate luni se intampla alergatul pe sine?

Dupa cum explicam si mai devreme, tineti-o tot asa! In cativa ani o sa va intrebati de ce va uitati sambata la 11:00 la meciuri. Asta daca o sa se mai uite cineva...

#111
visiniu

visiniu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 30.10.2008
acum cate luni?:)) vrei sa zici ani
cat despre alergatul pe sine nu vad ce legatura are cu atmosfera facuta in peluza..era doar o pedeapsa ca nu jucau dar asta nu insemna ca noi nu eram prezenti la orice meci indiferent de adversar.

#112
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005

View Postfigo1988, on 2nd November 2010, 22:15, said:

Esti din Bucuresti vad, esti pe stadion etapa de etapa? (nu ma intereseaza echipa)

#113
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Bobby, nu fi rau... E mai usor sa dai 7 la fundul altuia decat sa te duci pe stadion acum pe frig... Plus ca omul sigur nu e suporter al nici unei echipe, el zice doar asa...
Nu-i asa ca am dreptate?

#114
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Ei, cum imi ghicesti tu intentiile  :naughty: . Trebuia sa lasi omul sa raspunda  :notangel:

View PostGoofy, on 2nd November 2010, 23:38, said:

[...] Plus ca omul sigur nu e suporter al nici unei echipe [...]
Normal ca nu e, pentru ca daca ar fi nu ar vorbi atat de usor depre niste lucruri pe care nu le cunoaste, da face exercitii de imaginatie pe tema "cum ar fi daca ..."

#115
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
In ultimii 5 ani am avut abonament tur-retur la Tribuna a 2-a pe Giulesti si am lipsit la maxim 5 meciuri in total. E bine pe canapea? Stergeti-va saliva va rog.

Ah, si perioada asta s-a suprapus cu 2 ratari in ultima etapa a participarii in cupa uefa, ratari care n-au insemnat injumatatirea numarului de spectatori sezonul urmator cum se intampla la altii dupa 1-2 meciuri nereusite. ;) Dar ce sa facem, la comentat TOTI sunt buni.

PS: Am strigat contra lui copos de cate ori am avut ocazia, am incercat (fara succes, e adevarat) sa incep o miscare de strangere de fonduri pentru ca Rapid sa fie al rapidistilor. Ia, stai sa vad, realizarile lui Bobby_ro....5322 la ora 12:08, iar ale lui Goofy....5201, aceeasi ora. La mai multe!

View Postvisiniu, on 2nd November 2010, 23:28, said:

acum cate luni?:)) vrei sa zici ani
cat despre alergatul pe sine nu vad ce legatura are cu atmosfera facuta in peluza..era doar o pedeapsa ca nu jucau dar asta nu insemna ca noi nu eram prezenti la orice meci indiferent de adversar.

Da, eram ironic pt domnul Goofy. Nae Manea poate confirma perioada.

Edited by figo1988, 03 November 2010 - 00:08.


#116
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Aha, deci stateam de vorba cu un rapidist undercover, atunci se explica vederile inguste. Aia cu saliva e traditie pe acolo pe la voi, noi nu avem obiceiul sa salivam insa la voi pe sub pod avem nevoie de umbrele ...


Quote

Ah, si perioada asta s-a suprapus cu 2 ratari in ultima etapa a participarii in cupa uefa, ratari care n-au insemnat injumatatirea numarului de spectatori sezonul urmator cum se intampla la altii dupa 1-2 meciuri nereusite
Daca voi va multumiti cu putin si va e indiferent ce vedeti cand mergeti pe stadion noua nu ne este! noi vrem altceva, vrem progres vrem schimbare, de mediocritate si mizerie ni s-a acrit (cred ca imi pot permite sa spun ca vorbesc si in numele stelistilor aici) insa daca voua va place situatia in care sunteti nu aveti decat sa aplaudati bezmetici in continuare si sa sperati ca poate mai ajunge un antrenor cu pedigre alb rosu pe banca ca sa va scoata din rahat, sa mai pupati si voi un trofeu ceva pentru ca altfel va rezumati la farmecu` vietii, farmec pe care l-am vazut mai ieri in meciul cu pandurii ;)

Edited by Bobby_ro, 03 November 2010 - 00:26.


#117
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003

View PostBobby_ro, on 3rd November 2010, 00:22, said:

Aha, deci stateam de vorba cu un rapidist undercover, atunci se explica vederile inguste. Aia cu saliva e traditie pe acolo pe la voi, noi nu avem obiceiul sa salivam insa la voi pe sub pod avem nevoie de umbrele ...

Las la latitudinea celor care citesc sa judece diferenta intre argumentele prezentate de mine si..."argumentele" tale.

Discutia off-topic despre cine a fost la mai multe meciuri si cine saliveaza mai mult o inchei aici. Nu are rost sa ne atacam aiurea, intr-un subiect care se poate dezbate civilizat.

View PostBobby_ro, on 3rd November 2010, 00:22, said:

Daca voi va multumiti cu putin si va e indiferent ce vedeti cand mergeti pe stadion noua nu ne este! noi vrem altceva, vrem progres vrem schimbare, de mediocritate si mizerie ni sa acrit insa daca voua va place situatia in care sunteti nu aveti decat sa aplaudati bezmetici.

Daca ma uit un pic la clasament cred ca pot sa dibuiesc cateva relatii cauza->efect. Tu ce zici?

Si nu e vorba de multumit cu putin, e vorba despre a intelege realist situatia in care te afli. Iti fixezi un obiectiv si incerci sa ajungi la el. Daca voi vrei sa scapati de borcea (parca esti dinamovist) aveti 2 variante:

1) Nu va duceti la meci - consecinte 0 pt borcea. Banii din drepturile de televizare sunt dp cu locul din clasament. De aceea, el o sa aiba aceleasi incasari, fie ca are 10.000 de spectatori in tribuna, fie ca are 100. Jucatorii cu aceeasi bani ii vinde, ba mult mai usor daca nu exista niciun pic de presiune din partea tribunei sa ii pastreze.

2) Va duceti la meci, aratati ca va pasa. Sunt sanse sa fie un PIC mai bine. Exista o presiune a publicului, jucatorii sunt mai motivati, aveti rezultate mai bune. Cel mai bun exemplu e rapidul. Victorii si 2 egaluri acasa, in deplasare dezastru: doar 2 victorii. Doar nu o fi iarba de vina.

3) Cumparati clubul. Asta e SF in Romania si va fi destula vreme de acum incolo.

Asta e o discutie realista. Despre becali, borcea, copos, iancu cred ca discutam degeaba. Fiecare este inculpat in cel putin un dosar si astra intr-o tara in care dosarele se fac mai greu decat autostrazile pe marte pentru cei care au influenta si nu sunt implicati in politica.

Edited by figo1988, 03 November 2010 - 00:35.


#118
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Eu zic sa mai calculezi nitel ce inseamna pentru Steaua sa jace cu casa inchisa si ce inseamna sa joace cu 800 de insi cati au fost anul trecut la ultimul meci din EL. Vei fi surprins sa vezi cati bani se pot scoate din bilete. Bine, vorbim de 20-25k de mii de oameni, nu de 5-6 mii cati inseamna un stadion plin pe giulesti.

Bobby, e normal sa mearga la meci si sa se multumeasca cu putin. Pai e putin lucru pentru echipa ABBA sa joace in prima liga? Daca prin si un loc de EL pentru ei e ca si cum l-ar fi prins pe al de sus de un picior...

#119
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Am inteles, ma multumesc cu putin. Ai dreptate, echipelor pe unde bate vantul pe stadion le merge SUPER, s-o tina tot asa. Am auzit ca la Sportul Studentesc, din cauza ca in ultimii ani nu au reusit sa depaseasca o medie de 100 de spectatori la meciurile acasa, vor fi facute investitii de peste 30 milioane de euro + constructia unui stadion de 100.000 de locuri pentru ca cei 100 de spectatori sa nu se inghesuie la intrare.

PS: Habar n-ai cat de bine ai putea aplica semnatura ta la ceea ce faceti voi. Mergeti pe drumul batut de suporterii Progresului si ai Sportului si cu SIGURANTA o sa ajungeti la rezultate diferite.

PPS: Giulesti-ul plin (cu peluza inchisa) are 14.000 de locuri, dar nu am pretentia sa ma inteleg cu cineva care soarbe cu nesat ce scrie in gazeta sporturilor.

#120
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Ia cauta si tu mediile meciurilor de acasa si vezi care e media rapidului... Daca tot jucati cu stadionul plin meci de meci (minus peluza inchisa de 100 de ani si nereparata, ca ministerul nu vrea sa dea bani, dar rapidul nu e club ministerial, nuuuu....), media ar trebui sa fie de 14.000 cum zici tu, nu?
PS: ceea ce zici tu in primul tau paragraf nu prea are noima...

#121
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
Raspund scurt, pentru ca am si treaba de facut: am spus ca indiferenta suporterilor nu a ajutat niciodata vreo echipa sa devina mai buna, exemple in acest sens fiind Sportul si Progresul de la noi. Daca voi vreti ca echipele pe care le sustineti sa aiba aceeasi soarta, continuati sa bagati posturi pe softpedia si sa comentati din fata televizorului. Poate ajuta.

Edited by figo1988, 03 November 2010 - 16:38.


#122
Goofy

Goofy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,732
  • Înscris: 10.04.2004
Indiferenta suporterilor Stelei, cel putin, nu e menita sa imbunatateasca rezultatele echipei, ci sa scape de maimuta albaneza turbata si sa il arda unde il doare pe dobitoc mai tare, si anume la buzunat....
Iar in ceea ce ma priveste, zau daca nu m-am saturat sa ma duc sa inghet ca boul pe stadion, sa dau si bani pe abonament pentru asta, si astia sa alerge mai putin ca mine, pe o gramada de bani...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate