Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

Vaginita Nespecifica

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Va rog spunetzi-mi shi mie cum am reushit sa am boala asta "vaginita nespecifica" se transmite prin cale sexuala??? e ceva rau? se trateaza ushor?? e ceva Grav? Daca nu te tratezi ce patzesti???spunetzi-mi shi mie mai multe detalii!!!! va rog!!


AM SA MOR?????????  :death:


Daca shtitzi ceva spunetzi, sorumea a postat asta! :))

Edited by pickone, 27 September 2005 - 10:41.


#2
Ruben

Ruben

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 21.04.2005
Ti-a scris-o medicu' sau v-ati jucat de-a mama si tata?

#3
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
foloseste SĂRBĂTORITUL

#4
Ruben

Ruben

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 21.04.2005
Ba... Boala asta chiar exista :o

#5
Domnita

Domnita

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.09.2005
Cele mai multe dintre femei au cel putin o vaginita pe durata vietii. De regula, vaginita nu este grava dar poate fi neplacuta si suparatoare. Simptomele obisnuite sunt un miros neplacut de peste sau o secretie excesiva, cremoasa, de culoare cenusie sau cu aspect de brânza de vaci. Femeia mai poate simti mâncarimi si arsuri la urinat. Uneori apar dureri la contactul sexual. La aparitia oricaruia dintre semnele de mai sus, mergi imediat la medic pentru diagnostic si tratament, pentru ca poate fi vorba de o boala cu transmitere sexuala.
Pentru prevenirea acestor boli este important sa pastrezi zona genitala curata. Spala-te în fiecare zi cu sapun moale si apa calduta. Este bine sa porti lenjerie de bumbac si sa o eviti pe cea din materiale sintetice.

#6
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Ok, deci am fost la doctor, mi-a facut nu test din care rezulta ca am Vaginita Nespecifica.  Se poate sa fii fost luata boala de la prietenul meu cu care am intretzinut relatzii sexuale? shi daca da, el are ceva??? adica cum se poate trata? sau eu shtiu!! mai multe detalii pls!!

#7
mervey

mervey

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 21.08.2005

pickone, on Sep 27 2005, 13:38, said:

Ok, deci am fost la doctor, mi-a facut nu test din care rezulta ca am Vaginita Nespecifica.  Se poate sa fii fost luata boala de la prietenul meu cu care am intretzinut relatzii sexuale? shi daca da, el are ceva??? adica cum se poate trata? sau eu shtiu!! mai multe detalii pls!!

<{POST_SNAPBACK}>

Păi dacă ai fost la doctor, nu înțeleg de ce ești încă nelămurită. Sau a fost diagnostic "în viteză"? Dacă tot ai ajuns la el, trebuia să-l întrebi toate astea, era cel mai în măsură să-ți răspundă. Ooooofff...tineretul mirchist...e cu tupeu oriunde și oricînd, doar cînd trebuie nu.

PS. poate că o muta totuși cineva topicul la Sexy Lounge

Edited by mervey, 27 September 2005 - 15:15.


#8
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
am 30 de ani mey, si da intr-adevar a fost in fuga raspunsul..



Ok, deci am fost la doctor, mi-a facut nu test din care rezulta ca am Vaginita Nespecifica. Se poate sa fii fost luata boala de la prietenul meu cu care am intretzinut relatzii sexuale? shi daca da, el are ceva??? adica cum se poate trata? sau eu shtiu!! mai multe detalii pls!!

#9
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
io nu inteleg cu e vaginita nespecificata, pentru ca a specificat clar ca e vaginita  :confuzzled:

#10
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Pickone, daca-mi postezi un act de identitate din care sa rezulte aia treij' de ani ai tai, pe cuvantul meu de onoare ca-ti platesc o alta consultatie la doctor, cu tratament cu tot.

#11
pickone

pickone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,636
  • Înscris: 20.09.2005
Ho mah ca sorumea a postat, ea are 30 de ani, nu eu! :))

Oricum nu imi e greu sa ma duc la doctor, dar aveam nevoie de un raspuns concret despre "ce" shi "cum" pentru a nu mai ma duce la doctor, deoarece nu suport doctorii!! off ce era asha greu???
asadar? avetzi vreun raspuns concret in legatura cu problema mea sau ?

#12
LoveDemon

LoveDemon

    Internet Lodger

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,418
  • Înscris: 22.09.2003
Da. Du-te la doctor. Serios.

Si sora ta sa se duca, cu alter ego cu tot.

#13
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
De ce nu suporti doctorii? Ca se uita in &!%*@ ta?
Eh, daca nu suporti stai asa. Nu o sa mori, dar in scurt timp o sa se usuce si o sa cada singura. Si dupa aia nu o sa mai ai maimuta si o sa te oftici, ca vei gasi banane peste tot.
Sau poti incerca cu medicina naturista: :smoke: (vezi sa nu te prinda politia)

#14
d.b

d.b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 28.09.2005
Du-te la doctor. O sa-ti dea un tratament sa-ti treaca. Daca n-ai luat de la prieten, exista sansa sa fi luat si el de la tine. La barbati din cate stiu nu se manifesta, barbatii sunt doar purtatori. La femei se mai manifeste printr-un lichid albicios.

#15
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cum ar putea sa se manifeste o vaginita la barbati?  :deadtongue:

#16
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

Mosotti, on Sep 28 2005, 21:02, said:

cum ar putea sa se manifeste o vaginita la barbati?  :deadtongue:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu prea ar putea, dar bărbații pot purta diverși germeni, de exemplu candida care parcă dă vaginita micotică.

În fine, cineva de specialitate cred că ar putea oferi mai multe detalii.

Edited by mufă, 28 September 2005 - 20:14.


#17
Vanish

Vanish

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,023
  • Înscris: 30.07.2004
Oki, bun si cum se manifesta ... daca se manifesta?

#18
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,788
  • Înscris: 13.01.2005

Vanish, on Sep 28 2005, 22:17, said:

Oki, bun si cum se manifesta ... daca se manifesta?

<{POST_SNAPBACK}>


http://dexonline.ro/...aginita&source=
VAGINÍTĂ,  vaginite, s.f. Boală care constă în inflamația acută sau cronică a vaginului. – Din fr. vaginite.


http://www.seximus.r...al_litera_v.php
Vaginita : inflamarea peretilor vaginali ca urmare a unei infectii. Este insotita de senzatia de arsura si disconfort local, secretii vaginale abundente cu consistenta si miros variabil, in functie de germenul infectant.

Vaginita bacteriana : inflamatie a vaginului determinata de o infectie bacteriana. Sufixul "ITA" arata ca este forma acuta a afectiunii vaginului.

Vaginoza bacteriana : afectiune vaginala comuna determinata de inmultirea excesiva a bacteriilor saprofite din vagin. Poate fi determinata de dusuri intravaginale, tratamente cu antibiotice. Se manifesta printr-o secretie vaginala urat mirositoare. Sufixul "OZA" arata ca este forma cronica a afectiunii vaginului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate