Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Avatar 2 (2022)

- - - - -
  • Please log in to reply
174 replies to this topic

#1
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
[ http://2.bp.blogspot.com/_9mpFUAnTXJ8/SznckGXmLRI/AAAAAAAAABs/Brg5bZci_5E/s400/Polyphemus%20Avatar%202.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
"James Cameron is gearing up for a return to Pandora and looks to have found a place to begin rebuilding it. The Hollywood Reporter has the scoop that the filmmaker is setting up shop at MBS Media Campus in Manhattan Beach, CA and that Cameron's company, Lightstorm Entertainment will potentially make the location their new base of operations.
Avatar 2 and 3 will be shot back-to-back and will make use of the MBS's enormous production stages (the article suggests that Cameron may be renting as much as a sixth of the lot's 580,000 feet of soundstages and office space), likely combining his offices and soundstages into one, singular unit.
Marvel Studios also has productions based out of MBS and most recently used soundstages there to film the Asgardian portions of their upcoming Thor.
Avatar 2 is planned for December 2014 with a second sequel tentatively set to follow in December 2015.
Read more: Avatar 2 Heads to Manhattan Beach - ComingSoon.net http://www.comingsoo...8#ixzz1YMkIaTkd
"

Sursa

IMDb

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,492
  • Înscris: 13.10.2010
In afara de efecte speciale, ca de altfel si prima parte, nu ma atrage cu nimic!

#3
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cica Sigourney Weaver va aparea si in Avatar 2.
http://www.cinemagia...avatar-2-19034/

#4
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Singurul lucru care nu imi place la stirile despre Avatar 2 este ca trebuie sa astept pana in 2014. Ma asteptam sa le scoata la cel mult 2-3 ani distanta intre ele. E bine ca revine si Sigourney Weaver.

Edited by Mr. Incredible, 19 September 2011 - 10:44.


#5
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006

View PostMr. Incredible, on 19th September 2011, 11:39, said:

E bine ca revine si Sigourney Weaver.
Am vazut ca revine. Oare cum o invie? O extrag din copac si o pun in corpul unui avatar?

#6
muteki

muteki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 14.12.2010
Pai daca o pun in corpul unui avatar nu mai este ea in film. Adica ramane numai cu vocea imprumutata unei animatii.

Nici de clonat nu prea merge, ca ar trebui sa apara ca o bunaciune tanara. Ceea ce nu e cazul.

Dar ma rog, nu-l plang eu pe Cameron de idei.

Edited by muteki, 19 September 2011 - 21:07.


#7
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008
Mie mi-a placut si mesajul filmului...  "rasa umana e capabila de multe cacaturi"

#8
Thomas-

Thomas-

    Nunc plaudite omnes!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,436
  • Înscris: 31.10.2008

View Postchoppermaster, on 19th September 2011, 22:24, said:

Mie mi-a placut si mesajul filmului...  "rasa umana e capabila de multe cacaturi"

Dar si de multe, multe chestii grozave, dintr-alea care ne fac sa cercetam stelele si planetele.

#9
choppermaster

choppermaster

    The Mechanic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,498
  • Înscris: 08.07.2008

View PostThomas-, on 19th September 2011, 22:46, said:

Dar si de multe, multe chestii grozave, dintr-alea care ne fac sa cercetam stelele si planetele.
Curiozitatea umana! una din cele mai importante calitati ale unui om.

#10
tom_1133

tom_1133

    utilizator Linux Mint

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,716
  • Înscris: 10.02.2011

View PostDecember, on 19th September 2011, 19:50, said:

Am vazut ca revine. Oare cum o invie? O extrag din copac si o pun in corpul unui avatar?
probabil ca o fii fii-sa lu' Sigourney Weaver !
in film  :lol: ce credeati ?!

eu unu stau si ma-ntreb, oare si "AVATAR 2" va avea acelasi impact asupra oamenilor ca si primul ? adica sa-i faca sa se sinucida sa ajunga in lumea aceea imaginara din film  <_<  ?!

#11
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

View Posttom_1133, on 19th September 2011, 23:07, said:

eu unu stau si ma-ntreb, oare si "AVATAR 2" va avea acelasi impact asupra oamenilor ca si primul ? adica sa-i faca sa se sinucida sa ajunga in lumea aceea imaginara din film  <_<  ?!

doar asupra celor sariti de pe fix

#12
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006

View Posttom_1133, on 20th September 2011, 00:07, said:

eu unu stau si ma-ntreb, oare si "AVATAR 2" va avea acelasi impact asupra oamenilor ca si primul ? adica sa-i faca sa se sinucida sa ajunga in lumea aceea imaginara din film  <_<  ?!

Cred ca cei predispusi la lucruri din-astea s-au "dus" toti dupa primul film. N-a mai ramas nici unul.
Mi-a placut enorm primul film, pacat ca trebuie sa asteptam asa mult pana la urmatorul. Cred ca va fi o desfasurare de forte d.p.d.v. vizual, daca are o poveste si actiune decenta cu atat mai bine, dar m-as multumi si doar cu spectacolul 3D.

#13
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Avatar 2 si 3 o sa fie prequaluri. Sigourney o sa apara ca o versiune mai tanara ca cea din Avatar (bine, poate nu cu mult mai tanara...asta daca nu o da in prea multe efecte speciale si nu o da in uber-S.F.-uri gen "sa o vedem pe Sigourney in interiorul lu Ewa (sau cum s-a numit bazaconia de spirit al Pandorei). Ea clar a murit, nu o sa fie adus la viata decat daca negociaza cu spiritul sa o elibereze din nou in lume pentru ca a iubit atat de mult natura.

Personal, prefer versiunea de prequal.

#14
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005

View PostMr. Incredible, on 19th September 2011, 11:39, said:

Singurul lucru care nu imi place la stirile despre Avatar 2 este ca trebuie sa astept pana in 2014. Ma asteptam sa le scoata la cel mult 2-3 ani distanta intre ele. E bine ca revine si Sigourney Weaver.
Daca ai stii ce inseamna post productia si efectele speciale si cat e de munca la ele (si evident costurile aferente), 2-3 ani ti s-ar parea un termen imposibil.
Nu e vorba ca nu ar vrea ei, ci de faptul ca nu pot sa il termine mai repede de 2014

Edited by onlyone, 21 September 2011 - 01:03.


#15
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Nu e chiar asa, daca se vrea se poate, uite un exemplu cu seria Harry Potter(sunt cu siguranta multe alte exemple, nu am stat sa le caut):

Harry Potter and the Philosopher's Stone (2001)
Harry Potter and the Chamber of Secrets (2002)
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban (2004)
Harry Potter and the Goblet of Fire (2005)
Harry Potter and the Order of the Phoenix (2007)
Harry Potter and the Half-Blood Prince (2009)
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 1 (2010)
Harry Potter and the Deathly Hallows Part 2 (2011)

#16
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Efectele speciale din Harry Potter nu se pot compara cu cele din Avatar. De fapt nu cred ca exista vreun film facut pana acum ale carui efecte speciale sa se poata compara cu cele din Avatar.

Edited by onlyone, 21 September 2011 - 15:01.


#17
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,233
  • Înscris: 11.04.2006
Raportat la cheltuieli Avatar e o risipa (nu neaparat un film prost ci unul fara substanta), District 9 si multe altele au valoare mai mare decat Avatar dpdv al CGI/efecte speciale.

LE: Hã! Stiam chestia asta de pe imdb dar nu credeam ca diferenta e asa mare:
Avatar - buget 237 milioane - nota 8.1
District 9 - buget 30 milioane - nota 8.2 - la banii astia efectele sunt magnifice spre deosebire de avatar unde permanent ai impresia ca te uiti la desene animate.
Slabut Avatar, s-a mai imbogatit odata Cameron si echipa lui dar de ex. cine mai suporta acum Titanic?

Edited by andreim77, 21 September 2011 - 15:14.


#18
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Sunt mare amator de filme SF dar District 9 mi s-a parut o mare porcarie, nu am rezistat decat pana la jumatate. In ce priveste efectele speciale nu are cum sa se compare cu Avatar. Nu stiu cum de are District 9 nota aia imensa pe IMDB, am vazut nota dupa ce am vazut filmul si nu imi venea sa cred.

Edited by Mr. Incredible, 21 September 2011 - 15:26.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate