Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#12943
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Eu acum un timp mi-am cumparat un Extra Battery Kit si se simte diferenta dintre bateria noua si cea mai uzata. Nu e mare, dar se simte.

#12944
adifa

adifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.08.2010
Mie nu îmi mai funcționeazã blitz-ul. Știți cumva dacã se poate înlocui?

#12945
Grizonat

Grizonat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 06.03.2013
Acum am 64 de ferestre cu slim bean,e urat custom in sine la setari,adica nu e color,dar imi place mai multe la slim bean!si da eu cand intram aici mereu dadeam la mana pe versiunea standard!ce nu e de priceput..?eu acum daca inchid si redeschid telefon,si intru aici,intru direct pe versiunea standard,si asa este numai tine bateria,exemplu....numai atat cu browser default,30 minute stateam si consuma 5% maxim...acum e la jumatate..!

Attached Files



#12946
bogdanboby233

bogdanboby233

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 595
  • Înscris: 17.01.2014

View Postzodia, on 09 februarie 2014 - 21:30, said:

Cu regim de folosire light adica destul de putin net si convorbiri 3 zile si o folosire normala 2 zile cu o baterie cam noua deci la voi presupun ca la una uzata macar o zi ar trebuii sa tina fara probleme chiar si cu energy saver activat.

la cum arata poza ,telefonul tau 2zile a stat pe birou :) si numa una folosit .

#12947
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011

View Postadifa, on 09 februarie 2014 - 22:55, said:

Mie nu îmi mai funcționeazã blitz-ul. Știți cumva dacã se poate înlocui?

Presupun ca nu ai blitz-ul oprit in setarile camerei. Modul de flashlight l-ai incercat?

#12948
adifa

adifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 155
  • Înscris: 29.08.2010
I-am fãcut toate testele posibile

#12949
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010

View PostONe_, on 09 februarie 2014 - 22:03, said:

Nu ma joc pe el decât foarte rar în schimb folosesc netul foarte mult  (non-stop).  Spun ca se duce repede în comparație cu 4.1 în aceleași condiții de utilizare.

pe orice versiune se evapora bateria cand este folosit pe net....am spus cum sta treaba cu acest telefon si nu vreau sa mai repet,nu ai cum sa stai non stop pe net de pe el ca nu e pc doar Posted Image

eu sunt in continuare pe 4.3 BTU cu build-ul vechi de pe 28 Noiembrie 2013 si vreau sa zic ca sunt multumit,inafara de lag....in rest nu pot sa-i cer mai mult ca nu e racheta doar

vrei sa stai non stop pe net,atunci tine-l la incarcat non stop dar sigur o sa-ti crape bateria in el....tu cat ai vrea sa tina bateria?

Edited by AdL84, 09 February 2014 - 23:52.


#12950
zodia

zodia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 10.05.2009

View Postbogdanboby233, on 09 februarie 2014 - 23:17, said:

la cum arata poza ,telefonul tau 2zile a stat pe birou Posted Image si numa una folosit .

Probabil te uitai pe grafic dar dupa cum observi graficul era dat mai sus prin scroll nu s vedea tot dar am vb din prima zi la tel, am precizat ca l-am folosit destul de putin totusi 20 si ceva % apeluri in 3 zile nu reprezinta mai nimica. o sa ii fac si un test pe jocuri si de folosinta intensa si atunci nu cred ca va sari de o zi cel mult o zi jumatate.

#12951
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010

View Postzodia, on 10 februarie 2014 - 00:13, said:


Probabil te uitai pe grafic dar dupa cum observi graficul era dat mai sus prin scroll nu s vedea tot dar am vb din prima zi la tel, am precizat ca l-am folosit destul de putin totusi 20 si ceva % apeluri in 3 zile nu reprezinta mai nimica. o sa ii fac si un test pe jocuri si de folosinta intensa si atunci nu cred ca va sari de o zi cel mult o zi jumatate.

nu crezi ca zici cam mult o zi?

daca te joci 5-6 ore continuu bateria se scurge de tot pana la 0%....folosind castile atat la jocuri cat si la filme,muzica etc,bateria tine mult mai mult....difuzorul papa baterie multa

#12952
zodia

zodia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 10.05.2009

View PostAdL84, on 10 februarie 2014 - 00:20, said:


nu crezi ca zici cam mult o zi?

daca te joci 5-6 ore continuu bateria se scurge de tot pana la 0%....folosind castile atat la jocuri cat si la filme,muzica etc,bateria tine mult mai mult....difuzorul papa baterie multa

Cine naiba crezi ca sta 6 ore sa se joace pe tel vrei sa imi crape capul :)) probabil o sa ma joc cam maxim 3 ore si o sa il folosesc pe net sa vad si un film in acelas timp sa vedem daca tine macar o zi..

#12953
in10se_l1fe

in10se_l1fe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 26.01.2011
Din ceea ce zici tu daca te tine 12h e bine.

#12954
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010

View Postzodia, on 10 februarie 2014 - 00:34, said:


Cine naiba crezi ca sta 6 ore sa se joace pe tel vrei sa imi crape capul Posted Image) probabil o sa ma joc cam maxim 3 ore si o sa il folosesc pe net sa vad si un film in acelas timp sa vedem daca tine macar o zi..

sunt disperati care se joaca non stop pe el si apoi se plang de ce le crapa telefonul sau bateria :)

cu bateria de la 100% am vazut 3 filme a cate o ora si 40 minute filmul(pe aici pe undeva)...mai aveam baterie dar ma plictisisem sa ma mai uit,sigur il vedeam si pe al 4-lea daca continuam...

normal cu sunetul prin casti ca altfel nu stiu daca apucam sa vad 2 filme

#12955
Blue_Ivy

Blue_Ivy

    8-]

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,598
  • Înscris: 27.12.2012

View PostAdL84, on 09 februarie 2014 - 23:44, said:

vrei sa stai non stop pe net,atunci tine-l la incarcat non stop dar sigur o sa-ti crape bateria in el....tu cat ai vrea sa tina bateria?

Nu, nu e normal sa aiba lag la 1.4 quad core. Pentru un telefon mobile, acestea sunt specificatii de racheta, chiar daca S3-ul pare invechit. Iar in legatura cu bateria...poti sa-l tii cat vrei ca nu crapa. Eu il am de 1 an jumate si noapte de noapte il las 8-9 ore in priza cu un incarcator universal de nokia (baga mai mult curent decat cel standard) si nu a crapat.

#12956
zodia

zodia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 10.05.2009
Eu din cate stiu atunci cand il folosesti telefonul intensiv chiar se supra incalzeste iar bateria evident daca o descarci atat de repede nu ii va fi bine dar copii cred ca se bucura din plin cand au o "jucarie" de genul in mana :D
O sa ma uit si la niste filme mai de 8 gb la 1080 sa vedem daca duce cat al tau daca nu il :raygun:

#12957
Mr_Hara

Mr_Hara

    Very Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,004
  • Înscris: 23.01.2010

View PostBlue_Ivy, on 10 februarie 2014 - 00:42, said:

Nu, nu e normal sa aiba lag la 1.4 quad core. Pentru un telefon mobile, acestea sunt specificatii de racheta, chiar daca S3-ul pare invechit. Iar in legatura cu bateria...poti sa-l tii cat vrei ca nu crapa. Eu il am de 1 an jumate si noapte de noapte il las 8-9 ore in priza cu un incarcator universal de nokia (baga mai mult curent decat cel standard) si nu a crapat.

lagul tine de proasta optimizare a touchwiz-ului,nu e racheta stai linistit...nu compara ram-ul sau procesorul dintr-un telefon cu unul din pc never,daca S3 e racheta,atunci S4 si Note 3 ce mai sunt,OZN-uri? Posted Image)

cat despre baterie...ia tine-l tu non stop la incarcat si foloseste-l in tot acest timp sa vezi cum iti ia foc telefonul la cat de tare se incinge si bateria cu siguranta ca va crapa dupa ceva timp Posted Image

nu conteaza ce incarcator folosesti,telefonul stie singur cat curent sa-si ia...bine asta nu inseamna ca poti sa-l bagi la 220v direct Posted Image ....iar cand este incarcat la fel,nu mai primeste curent pana cand stie el ca trebuie

View Postzodia, on 10 februarie 2014 - 00:51, said:

Eu din cate stiu atunci cand il folosesti telefonul intensiv chiar se supra incalzeste iar bateria evident daca o descarci atat de repede nu ii va fi bine dar copii cred ca se bucura din plin cand au o "jucarie" de genul in mana Posted Image
O sa ma uit si la niste filme mai de 8 gb la 1080 sa vedem daca duce cat al tau daca nu il Posted Image

eu m-am uitat la 720p 2-3 gb per film...nu am vrut sa-l iau asa tare pentru ca mi-a fost teama sa nu-si dea sufletul asa repede Posted Image)

Edited by AdL84, 10 February 2014 - 01:01.


#12958
Grizonat

Grizonat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 06.03.2013
Cred ca raman la rom stock,nici eu numai stiu..lol!

Edited by Grizonat, 10 February 2014 - 02:06.


#12959
81octavus

81octavus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 859
  • Înscris: 01.02.2011

View PostAdL84, on 09 februarie 2014 - 10:49, said:


de la telefon sigur nu e ...

eu din cate stiu functia screen mirroring se foloseste impreuna cu un dongle(cel putin la tv-urile Samsung)....am smart tv Samsung dar nu am dongle pentru ca nu-i prea vad rostul,de asta nici nu am achizitionat unul....in concluzie ori e tv-ul ori iti trebuie dongle,e posibil ca dupa update la tv acea functie de care zici tu sa fi suferit modificari sau sa nu mai fie

incearca ca sincronizezi din nou telefonul cu tv-ul...revino la setarile din fabrica la tv si cauta telefonul din nou

cand se conecteaza tv-ul mi se inchide mirroring-ul de pe telefon. de aici tind sa cred ca e de la 4.3
daca mai are cineva tv lg si poate sa faca un test i-as fi recunoscator

#12960
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011

View PostGrizonat, on 09 februarie 2014 - 23:11, said:

Acum am 64 de ferestre cu slim bean,e urat custom in sine la setari,adica nu e color,dar imi place mai multe la slim bean!si da eu cand intram aici mereu dadeam la mana pe versiunea standard!ce nu e de priceput..?eu acum daca inchid si redeschid telefon,si intru aici,intru direct pe versiunea standard,si asa este numai tine bateria,exemplu....numai atat cu browser default,30 minute stateam si consuma 5% maxim...acum e la jumatate..!
64 de taburi?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate