Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

dureri testicul stangl

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
costin55

costin55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 03.06.2011
am si eu o mica problema (sper sa fie mica)

acum 2 zile am descoperit ca am o sensibilitate la testiculul stang.
vreau sa spun ca atunci cand il ating simt o durere  in partea stanga a testicului.
daca stie cineva cam ce inseamna aceasta durere ,sau daca este ceva trecator ,sau chiar au avut ceva asemanator mi-ar prinde bine un raspuns nu de alta dar am inceput sa ma panichez  .
astept raspuns!sper ca am postat unde trebuia .  multumesc anticipat.

#2
SuperMelon

SuperMelon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,458
  • Înscris: 23.06.2009
Coaiele sunt niste organe foarte sensibilie. E oarecum normal sa te doara la atingere.

#3
costin55

costin55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 03.06.2011
crede-ma este o durere  mult mai mare decat cea normala !

#4
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Probabil te-ai lovit.
Cauta pe net varicocel si inspecteaza atent, vezi daca e si la tine ceva asemanator.
Oricum, nu strica un control preventiv.

#5
costin55

costin55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 03.06.2011
am cautat asta a fost prima reactie,ca sa fie varicocel am citit ca ar trebuii sa simt ceva pe testicul la atingere dar la mine sete totul normal in afara de durere ,care nu da semne de retragere dar repet durerea o simt numai atunci cand il ating .
Daca cineva a experimentat asa ceva  as dori sa aflu cum sa terminat cu sau fara doctor!

#6
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006
Daca ar fi o torsiune de testicul(urgenta majora!), durerea ar fi violenta, testicului respectiv ascensionat, marit de volum, de consistenta crescuta(deci hemiscrot umflat), iar funiculul spermatic indurat si foarte dureros(asta se afla la "radacina"coapsei), eventual asociate varsaturi si dureri abdominale de partea respectiva jos.Daca ar fi o torsiune de hidatida Morgagni(mic chist, rest embrionar), se simte la palpare ca un bob de orez, mazare, etc, dureros, eventual constati lichid care destinde scrotul, in caz de varicocel palpezi "pachetul de rame" sau "matze de gaina"( astea nu se simt in primul stadiu), in caz de orhiepidimita dureri de intesitate usoara/medie/severa(depinde) cu sau fara roseata tegumentelor, cu sau fara usturimi la urinat.Asta cam pe scurt.
Daca spui ca durerea este numai la palpare si ca nu ai alta simptomatologie, ia si tu un antiinflamator, pune local comprese in Rivanol tinut la frigider si maine du-te totusi la urolog. Daca nu te parasesc deloc gandurile rele, prezinta-te chiar si acum la camera de garda a unui serviciu de urologie( daca nu ai in oras poti opta pentru chirurgie).

#7
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
o intrebare mai asa ....

te masturbezi des? incearca sa gasesti legatura durerii, de la ce actiune ar putea proveni

#8
costin55

costin55

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 03.06.2011
wow ce a spus jderjerpelit ma cam pus pe ganduri !!
multumesc pt. raspunsuri!

Edited by costin55, 16 September 2011 - 21:55.


#9
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

 costin55, on 16th September 2011, 22:55, said:

wow ce a spus jderjerpelit ma cam pus pe ganduri !!
multumesc pt. raspunsuri!
Nu ai pentru ce!
Poate fi si de la ce a zis Reventon, dar mai bine pune raul inainte. Numai bine!

#10
Robert1300

Robert1300

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.04.2017
Am si eu acceasi problema, De 2 zile ma durea foarte usor la atingere, dar cat stateam si nu faceam efort nu aveam treaba, nu ma durea deloc, dar am citit pe net si cica e de la masturbare, prea des!... Prima data am crezut ce Torsiune testiculara, dar nu aveam greata, nu era umflat sau rosu, asa ca stai linistit ca nu e foarte grav, prespun ca o sa treaca.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate