Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 

Cum am renuntat la Apple

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
94 replies to this topic

#19
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007
De unde stiti daca nici nu ati incercat? :huh:

#20
x37t1

x37t1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 04.09.2011
iPhone vs HTC Evo :lol:

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/FL7yD-0pqZg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by x37t1, 16 September 2011 - 19:12.


#21
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007
sa nu te mai prindem pe aria mac ok?

#22
born2lose

born2lose

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,783
  • Înscris: 06.09.2004
acum eu n-am nimic cu gusturile omului - dar pe tine la htc filmuletele de prezentare te-au impresionat?    :lol:

#23
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
om manipulat de marketing.

#24
asasinuxp

asasinuxp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,387
  • Înscris: 23.08.2010
In sfarsit am gasit si eu oameni carora sa nu le placa 8.Am testat acum 2 zile developers edition,dupa 15 minute de testat,inchis masina virtuala,sters imagine windows,sters hdd virtual.8 e un mare cac*t,nu-mi pasa cum se misca,poate sa se miste si ca 98 si sa aiba interfata din 2020,dar daca interfata aia nu e practica,simpla  :thumbdown:  :wave:
Cel mai mult m-a enervat faptul ca in ecranul start(nu mai e meniu,nu-mi place meniul ca ecran),ca sa navighezi in lista de programe,trebuie folosesti bara de jos,no mouse gestures :frust: .Mi-a mai spus unul(win8 fanboy) ca de fapt aia e interfata metro,ca exista si interfata normala,dar care cred ca se transforma in 7.Deci,unde sunt imbunatatirile?

#25
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007
pe 14 sept pustiul andrei deschidea un nou topic in care afirma: Prefer Mac, deoarece are driverele incluse, nu are viruși, e puțin mai stabil, și mai intuitiv.

#26
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Eu unul astept reintoarcerea la MAC.
Mie unul mi se acrise in 2008 cind am luat MBP-ul de registrii cu erori, de dll-uri lipsa, si de goana constanta dupa hardware upgrade.
Paradoxul este ca prima generatie de iphone m-a determinat sa fac pasul, am fost efectiv uimit de telefonul ala. Acum a devenit atit de simplu sa-l folosesc, si limitarile nu ma ating, incit nu vad de ce mi-as complica viata cu altceva.

#27
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
metro ui este genial? copile, te droghezi? :lol:

#28
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Vorbesti de parca te-ai lasat de fumat sau alcoolism, nu doar te-ai mutat dintr-o tabara in alta.

Dupa ani de Symbian S60 si UIQ si Windows Mobile am trecut cu fericire la Android, am si iPhone, este pentru "ismeneala", astept luna noiembrie, pana atunci o sa apara o cateva modele noi de telefoane Android rezistente la intemperii (un SE, Samsung si Moto Defy+) care vor lua locul la iTelefon, cu conditia ca noul iPhone sa nu faca ceva care sa m-a "prosteasca" sa-l cumpar.

Mac OS-ul l-am folosit la birou, este superb ca sistem, are cateva artificii care te face sa tot te uiti la el, dar platforma HW, desi este bine pus ala punct, este porcos de scumpa, vorbesc de un MacPro.

Apple sunt un stil de viata, nu doar o marca de electronice, daca nu te mulezi dupa stilul lor de a fi, nu vei face casa buna cu ele.

Nu stiu cum arata noul Windows8, dar daca interfata aia Metro arata ca cea de pe telefoanele cu W7, o sa zic pas si atunci chiar trec la alta platforma, cu riscul sa fie una bazata pe Linux.

#29
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View Postconnectorxp, on 16th September 2011, 21:42, said:

pana atunci o sa apara o cateva modele noi de telefoane Android rezistente la intemperii (un SE, Samsung si Moto Defy+) care vor lua locul la iTelefon
De cand este aifonu` rezistent la apa si intemperii?

#30
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
Momentan e prea devreme sa discutam de windows 8. Pana macar la un beta.
Din ce am observat eu e orientat pe tablete/telefoane si mai putin pe PC-uri. Din cate am inteles nu vor fi mari modificari fata de windows 7.

Andrei, esti tare nehotarat. Nu cred ca va dura prea mult "revenirea la windows".

#31
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004

View PostAndyM, on 16th September 2011, 22:31, said:

De cand este aifonu` rezistent la apa si intemperii?

Dar cand am zis asa ceva!, am zis doar ca il voi inlocui cu un telefon outdoor, pe care sa pot realiza jurnale de traseu, sa folosesc un GoogleMaps si alte facilitati pe care un ceas Suunto nu le are.

#32
Paullik

Paullik

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,760
  • Înscris: 05.07.2008

View Postconnectorxp, on 16th September 2011, 21:42, said:

cu riscul sa fie una bazata pe Linux.
:lol:
Auzi la el, "cu riscul".

#33
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005

View Postasasinuxp, on 16th September 2011, 20:41, said:

In sfarsit am gasit si eu oameni carora sa nu le placa 8.Am testat acum 2 zile developers edition,dupa 15 minute de testat,inchis masina virtuala,sters imagine windows,sters hdd virtual.8 e un mare cac*t,nu-mi pasa cum se misca,poate sa se miste si ca 98 si sa aiba interfata din 2020,dar daca interfata aia nu e practica,simpla  :thumbdown:  :wave:
Cel mai mult m-a enervat faptul ca in ecranul start(nu mai e meniu,nu-mi place meniul ca ecran),ca sa navighezi in lista de programe,trebuie folosesti bara de jos,no mouse gestures :frust: .Mi-a mai spus unul(win8 fanboy) ca de fapt aia e interfata metro,ca exista si interfata normala,dar care cred ca se transforma in 7.Deci,unde sunt imbunatatirile?
+1
Am mai facut odata incercarea de-al instalat.
Confirm, Metro UI este o mare prostie, atat pentru PC cat si pentru Tablete.
De ce pentru tablete?
Simplu....
Desteptii de la Microsoft, n-au fost si ei in stare sa puna scroll pe toata interfata metro.
Este-un scroll bar mic acolo jos ca vai de el, care nu face altceva decat sa-mi aminteasca de vechiul Windows Mobile.

#34
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,906
  • Înscris: 14.11.2004
Sa ii copieze din nou pe cei de la Apple, poate asa fac si ei o interfata mai utilizabila si mai agreabila, Metro-ul arata ca naiba si-mi aminteste de Windows Phone 7.

#35
andreigherghe

andreigherghe

    Think different

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 27.12.2007

View Posttracius01, on 16th September 2011, 19:23, said:

sa nu te mai prindem pe aria mac ok?

Sa clarific: nu am spus ca nu imi place Apple. tot ce spun e ca MOMENTAN sunt depasiti. A aparut touchscreen-ul de mult, adar nu au nici un Mac cu touchscreen. Why? A aparut NFC, display-uri 3d fara ochelari, si multe altele. Situatia se poate schimba. Am si scris: Daca iphone 5 e doar un upgrade minor, dpdv hardware, m-au pierdut. Le trebuie ceva REVOLUTIONAR, ca Macintosh-ul din 1984, ca iPod-ul, ca iPhone-ul, etc. Conceptul de iphone e VECHI. Vedeti Blackberry Torch, si Motorol Flipout, pentru concepte interesante. Daca aduc ceva nou, imi voi schimba parerea. Nu sunt nici fan Apple, nici Microsoft, nici HTC, etc. DOAR apreciez inovatia.

View Postborn2lose, on 16th September 2011, 19:36, said:

acum eu n-am nimic cu gusturile omului - dar pe tine la htc filmuletele de prezentare te-au impresionat?    :lol:
Nu. Doar am scos in evidenta ca sunt interesante ;)

#36
tracius01

tracius01

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,339
  • Înscris: 11.11.2007

View Postandreigherghe, on 17th September 2011, 03:23, said:

Mac fara touchscreen - cumpara-ti touch
NFC - +1 vreau tehnologia asta sa fie incorporata peste tot
display-uri 3d fara ochelari - cretinitate, o sa teprezinti la medic intr-o luna
Motorol Flipout - gay


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate