Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#397
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View Postadrianu69, on 20th December 2011, 18:16, said:

sincer cred ca la un monent dat o sa aiba parte si 9001 de upgrade la ice cream.
eu inca sunt in dilema legata de telefon.. sa fie 9001 sau lg optimus 2..
am vazut ca restart a aparut doar la primele loturi de telefoane..
voi care terminal credeti ca i mai bun?
ms!
De departe lg,camera 8,2 procesoare,lipsa display mai slab

#398
Jemorphelius

Jemorphelius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2011
Revin cu detalii legate de telefon:dupa 21h49m29 nici un restart nici o problema folosesc urm app:
Football Kiks
Fruit ninja
skype
angry birds
talking tom2
shazam
facebook
adobe reader
winamp
mess
  Si acum vreau sa intreb daca cele 2 app consuma baterie:juice defende si 3g watchdog

#399
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View PostJemorphelius, on 20th December 2011, 19:12, said:

Revin cu detalii legate de telefon:dupa 21h49m29 nici un restart nici o problema folosesc urm app:
Football Kiks
Fruit ninja
skype
angry birds
talking tom2
shazam
facebook
adobe reader
winamp
mess
  Si acum vreau sa intreb daca cele 2 app consuma baterie:juice defende si 3g watchdog
Ai reusit ieri cu aplicatiile?3g watchdog nu consuma bateria de celalant nu stiu,dar  primul chiar este recomandat sa-l ai

#400
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008

View Postkhristy36, on 19th December 2011, 19:51, said:

Ba da, este update. Trebuia doar sa citesti cateva mesaje in urma si aflai.
O tara de idioti, sa nu stii sa scrii romaneste,cu greu mai inteleg dar nici sa citesti?.L-am mai vazut si pe ala cu dezamagirea lui crunta  lipsa flash la telefon.Inteleg prostia romanului de a semna contracte cu ochi inchisi,dar sa nu te intereseze telefonul pe care iei pt un an sau doi?Parca ai cumpara o paine si maine alta paine ,iei totusi pentru un timp mai lung


OFF:
Daca arunci cu piatra ar trebui ca tu sa fii  fara greseala. Insa urmarind posturile tale, esti departe de aceasta caracteristica. Nu este frumos sa arunci cu invective. Te-am facut eu pe tine idiot(oata)?
Sau probabil ca te-ai inclus si pe tine in  remarca "o tara de idioti"...

#401
Jemorphelius

Jemorphelius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2011
Da am reusit prin wifi direct de pe market numai ca prin usb nu prea ii dau de cap o fii ceva de la calc da acu mi'am luat un wifi wairless si e oke si restu o sa pun pe bluetooth si gata :)


Si telefon meu e made in Vietnam,si sunt de parere ca problemele apar din cauza aplicatiilor pus aiurea de peste tot v-as recomanda sa luati de pe android market sau sa cumparati aplicatii daca sunteti atat de pasionati de unele aplicatii ;)

have fun

#402
emilacke

emilacke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 680
  • Înscris: 05.09.2008

View PostJemorphelius, on 20th December 2011, 20:08, said:

Da am reusit prin wifi direct de pe market numai ca prin usb nu prea ii dau de cap o fii ceva de la calc da acu mi'am luat un wifi wairless si e oke si restu o sa pun pe bluetooth si gata :)


Si telefon meu e made in Vietnam,si sunt de parere ca problemele apar din cauza aplicatiilor pus aiurea de peste tot v-as recomanda sa luati de pe android market sau sa cumparati aplicatii daca sunteti atat de pasionati de unele aplicatii ;)

have fun


Salut.
Ma gandesc ca o avea legatura varianta de kies cu faptul ca nu iti merge updateul prin usb. Cineva mai sus zicea ceva de genul asta. Eu am instalat ultima varianta de kies si dupa aceea am facut actualizarea telefonului si a mers fara probleme.

Altfel, ma  uit acum in telefon la timp de fctionare si scrie 125 ore...adica 5 zile. Exact de cand il am. Deci, fara vreun restart.
Programe instalate: Skype, Y Messenger, 3g watchdog, opera mobile.

#403
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006

View Postkhristy36, on 20th December 2011, 18:23, said:

De departe lg,camera 8,2 procesoare,lipsa display mai slab

tot nu va inteleg... camera nu conteaza(e doar un moft), ba chiar din anumite review-uri pare sa fie mai ok de la samsung.
practic e sa alegi intre dual core.. sau amoled care e mai econiomic.
bateria e mai buna la samsung..
un mare avataj il vad ca fiind posibilitatea de customizare...
le-a avut cineva in mana pe amandoua?!
ms

#404
dackk

dackk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 25.08.2007
Revin cu un update legat de problema mea cu restartul la telefonul nou luat din magazin.
Se afla la service si asteapta o placa de baza noua, se pare ca aia era de vina pentru restarturi, force closed si celelalte erori. Acum sa vedem spre sfarsitul saptamanii cand imi da telefonul inapoi daca vor mai fi probleme.

Edited by dackk, 20 December 2011 - 21:46.


#405
Jemorphelius

Jemorphelius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2011

View Postkhristy36, on 20th December 2011, 19:21, said:

Ai reusit ieri cu aplicatiile?3g watchdog nu consuma bateria de celalant nu stiu,dar  primul chiar este recomandat sa-l ai
da nici ca isi da refresh la fiecare minut?ca aseara de la 70%(respectiv ora 00) si pana la ora 5 dim mai avveam 50% si crd ca a mancat cam multa baterie ce nush....

#406
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View PostJemorphelius, on 20th December 2011, 21:44, said:

da nici ca isi da refresh la fiecare minut?ca aseara de la 70%(respectiv ora 00) si pana la ora 5 dim mai avveam 50% si crd ca a mancat cam multa baterie ce nush....
http://forum.compute...i-generale.html uitate si aici chiar daca este i9000 ai multe de invatat.Normal trebuie sa consume 4-5% pe noapte sigur de la app ceva dar poti sa vezi ce ti-a consumat bateria

#407
Jemorphelius

Jemorphelius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2011

View Postemilacke, on 20th December 2011, 20:54, said:

Salut.
Ma gandesc ca o avea legatura varianta de kies cu faptul ca nu iti merge updateul prin usb. Cineva mai sus zicea ceva de genul asta. Eu am instalat ultima varianta de kies si dupa aceea am facut actualizarea telefonului si a mers fara probleme.

Altfel, ma  uit acum in telefon la timp de fctionare si scrie 125 ore...adica 5 zile. Exact de cand il am. Deci, fara vreun restart.
Programe instalate: Skype, Y Messenger, 3g watchdog, opera mobile.
e ciudata chestia aia acum dupa ce l'am incarcat imi arata 5minute si 20 sec.....sa restart chestia aia sau o fii avut telefon vrun restart...:-/nu foloseam telefonu dupa incarcare l'am lasat pe birou si atat si cand am intrat sa vad acolo imi arata 5 min si 20 sec.....sau aici iti arata cat timp sta pe baterie fara sa fie la incarcat...habar-nam




si plus ca nu am nevoie de kies.....pot luat direct de pe tel de pe market si restu poze/muzica/filme de pe bluetooth

View Postkhristy36, on 20th December 2011, 22:13, said:

http://forum.compute...i-generale.html uitate si aici chiar daca este i9000 ai multe de invatat.Normal trebuie sa consume 4-5% pe noapte sigur de la app ceva dar poti sa vezi ce ti-a consumat bateria
imi zice ca stare de veghe telefon 40% ecran 28& telefon in repaus 16% apeluri vocale 11 wi-fi 4% de astea zici sau mai exista si altceva

cine stie sa raspunda:

Daca dupa incarcare imi arata timp de functionare 47m 20sec inseamna ca telefon a avut restart tinand cont ca il am de duminica 18.12????sau e normal ce zice

Edited by Jemorphelius, 20 December 2011 - 22:59.


#408
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View PostJemorphelius, on 20th December 2011, 23:03, said:

e ciudata chestia aia acum dupa ce l'am incarcat imi arata 5minute si 20 sec.....sa restart chestia aia sau o fii avut telefon vrun restart...:-/nu foloseam telefonu dupa incarcare l'am lasat pe birou si atat si cand am intrat sa vad acolo imi arata 5 min si 20 sec.....sau aici iti arata cat timp sta pe baterie fara sa fie la incarcat...habar-nam




si plus ca nu am nevoie de kies.....pot luat direct de pe tel de pe market si restu poze/muzica/filme de pe bluetooth


imi zice ca stare de veghe telefon 40% ecran 28& telefon in repaus 16% apeluri vocale 11 wi-fi 4% de astea zici sau mai exista si altceva

cine stie sa raspunda:

Daca dupa incarcare imi arata timp de functionare 47m 20sec inseamna ca telefon a avut restart tinand cont ca il am de duminica 18.12????sau e normal ce zice
Drainbattery ial si vzi ce ti-a consumat bateria

Edited by khristy36, 20 December 2011 - 23:42.


#409
Jemorphelius

Jemorphelius

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.12.2011

View Postkhristy36, on 20th December 2011, 23:29, said:

Afisare 17%
Muzica 10%
Stare de veghe 8%
Apeluri 8%
Telefon in repaus 3%
Sistem android 2%
Android core maps 1%
asa scrie la mine
pai ai vreo aplicatie sau unde te'ai uitat?nu te'ai uitat asa:aplicatii/setari/despre telefon/utilizare baterie?

#410
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View PostJemorphelius, on 20th December 2011, 23:37, said:

pai ai vreo aplicatie sau unde te'ai uitat?nu te'ai uitat asa:aplicatii/setari/despre telefon/utilizare baterie?
ba da dar nu-ti mai face pr de baterie abia dupa 20 zile intra in ciclu normal

#411
St3ff

St3ff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 03.08.2005
Posesor de 24 de ore de S plus , foarte multumit.

#412
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010

View PostSt3ff, on 21st December 2011, 00:00, said:

Posesor de 24 de ore de S plus , foarte multumit.
Sa-l stapanesti sanatos, si asteptam impresii

#413
dark1tdr

dark1tdr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 22.06.2011
salutari. va rog sa ma ajutati si pe mine cei care pot da argumente obiective care sa ma ajute la urmatoarea problema: sunt in mare dilema cu ce telefon sa imi cumpar, inclin ba spre unu ba spre celalalt:
SGS+: plusuri (din punctul meu de vedere):
                                                               -display (amoledul se vede foarte bine din orice unghi)  
                                                               -faptul ca nu e dual-core+bateria mai buna===> tine mult mai mult bateria (si sa fim seriosi cat de des
                                                                                chiar avem nevoie de dual?)
                                                               -    -||-    are o gramada de suport pe forumuri (+ forumurile SGS care ajuta mult)
                                                               -tv-out, am vazut ca la SGS+ e un cablu din ala jak 3.5 cu 3 iesiri (ordinar, ieftin care il iei de oriunde)
           minusuri:-arata ca iphone 3
                        -touch wiz
                        -gps (am inteles ca tot sunt probleme cu el)

THC sensation: plusuri:-HTC sense 3.0 (mare plus)
                                  -camera+blitz
                                  -overall arata mult mai bine si parca mult mai user friendly
          minusuri:-display
                       -baterie (care am inteles ca nu te tine o zi cu utilizare medie spre inalta)
                       -pret de vanzare
                       -tv out (nu am gasit exact cum faci la htc, ce fel de cablu etc. doar prin dlna dar nu am televizor care suporta asa ceva, stiu ca se poate si prin cablu dar nu am gasit nimic specific)          


sunt de mult in dilema htc vs samsung si nu reusesc sa ies la liman cu una din ele, nu vreau sa imi iau unu si apoi sa ma tot uit la celalalt si sa ma intreb "al meu de ce nu are aia, aia etc." va multumesc in avans pt raspunsuri, sfaturi sau corecturi (in cazul in care gresesc la plusuri si minusuri)

#414
St3ff

St3ff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 03.08.2005

View Postkhristy36, on 21st December 2011, 00:32, said:

Sa-l stapanesti sanatos, si asteptam impresii


mersi frumos . o sa revin cu impresii dupa ce-l testez 1-2 saptamani.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate