Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#37
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,000
  • Înscris: 15.04.2011

View Postpysoo, on 20th September 2011, 23:24, said:

As vrea sa stiu daca merita luat acest telefon. Maine imi planuisem sa-l achizitionez de la Vodafone, dar citind aceste posturi parca nu prea l-as mai vrea. Cautand apoi pe net am vazut ca treaba cu restart-ul este ceva obisnuit la telefoanele cu Android. Se restarteaza acest telefon mai des decat altele (Galaxy S, Galaxy S2, Optimus Black, Optimus 2x etc). Aproximativ la acelasi pret as putea lua un Optimus 2x.
pysoo mai bine iti cumperi LG Optimus 2x.

#38
tudy_tudy

tudy_tudy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.09.2011

View PostHider141, on 19th September 2011, 21:34, said:

Atunci iti recomand sa scanezi cardul de erori, sa-l lasi sa le repare daca exista, si sa-l formatezi iarasi in FAT32. S-ar putea sa ai noroc si sa-si revina asa.

Problema cu unele carduri microSD e arhicunoscuta la o gramada de modele cu Android, de exemplu LG Optimus One se impaca doar cu unele carduri de memorie, la fel si Motorola Defy merge impecabil cu cardul din pachet, dar cu o gramada de modele Adata nu merge nici sa-l impusti, daca nu gresesc si la LG Optimus Black e aceeasi problema.
Dupa cum am spus si in pagina anterioara,am formatat ambele carduri de memorie (FAT32),nu a gasit bad-uri pe ele,azi cand am ascultat muzica iar s-a restartat telefonul.
Probabil va trebui sa gasesc niste carduri compatibile cu acest telefon.

#39
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Incearca sa faci rost pentru cateva zile de un card de 4/8GB dar de clasa 4, maxim 6 sa vezi daca se mai restarteaza, nu cumva sa fie de la viteza cardului, sau voltajul necesar in regim de utilizare.

Edited by Hider141, 21 September 2011 - 11:59.


#40
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011

View Posttudy_tudy, on 21st September 2011, 11:32, said:

Dupa cum am spus si in pagina anterioara,am formatat ambele carduri de memorie (FAT32),nu a gasit bad-uri pe ele,azi cand am ascultat muzica iar s-a restartat telefonul.
Probabil va trebui sa gasesc niste carduri compatibile cu acest telefon.
Eu folosesc un card Team Group de 8GB-clasa 6 si nu am probleme cu restartul.
Il poti achizitiona de aici : http://www.evomag.ro...r-SD-42951.html

#41
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011
Mea culpa,vroiam sa zic de 16GB :D

#42
sorin_ro_tm

sorin_ro_tm

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 06.09.2011
Azi dimineata iar mi s-a restartat telefonul.Filmam ceva si dintr-o data s-a restartat.
BTW:calitatea filmarii e cam aiurea

#43
VladF1988

VladF1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2011

View Postla_fix, on 20th September 2011, 10:48, said:

Cel mai probabil raspuns este ca in timpul noptii ti s-a restartat.Cand se restarteaza,atunci informatile despre uptime-ul bateriei si a aplicatilor pe care le-ai folosit revin la 0 respectiv se sterg din log-ul telefonului.
Pai daca se restarta,nu trebuia ca dimineata cand vroiam sa-l verific,sa aiba pe ecran "Introduceti codul pin" ?

#44
alextanase

alextanase

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.09.2011
Am primit din Germania un samsung galaxy s plus si am nevoie de ajutorul vostru:
-telefonul este in limba germana si vreau sa-l pun in engleza sau romana,daca e cineva sa ma ajute prin meniuri ca nu stiu limba germana
-cum schimb tastatura germana (qwertz) in tastatura specific engleza (qwerty) ?
Multumesc.

#45
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011

View Postalextanase, on 21st September 2011, 20:38, said:

Am primit din Germania un samsung galaxy s plus si am nevoie de ajutorul vostru:
-telefonul este in limba germana si vreau sa-l pun in engleza sau romana,daca e cineva sa ma ajute prin meniuri ca nu stiu limba germana
-cum schimb tastatura germana (qwertz) in tastatura specific engleza (qwerty) ?
Multumesc.
Deschizi ecranul,apesi pe iconita din dreapta jos a ecranului,te duci in ecranul 3 si apesi pe a treia iconita,de acolo dai in jos pana la a 9-a linie (de aici se seteaza limba).
Cu schimbatul tastaturii nu stiu ce sa zic.

Edited by la_fix, 23 September 2011 - 12:16.


#46
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011

View Postla_fix, on 23rd September 2011, 13:14, said:

Deschizi ecranul,apesi pe iconita din dreapta jos a ecranului,te duci in ecranul 3 si apesi pe a treia iconita,de acolo dai in jos pana la a 9-a linie (de aici se seteaza limba).
Cu schimbatul tastaturii nu stiu ce sa zic.
Este al zecelea rand nu al noualea :)

View Postalextanase, on 21st September 2011, 20:38, said:

Am primit din Germania un samsung galaxy s plus si am nevoie de ajutorul vostru:
-telefonul este in limba germana si vreau sa-l pun in engleza sau romana,daca e cineva sa ma ajute prin meniuri ca nu stiu limba germana
-cum schimb tastatura germana (qwertz) in tastatura specific engleza (qwerty) ?
Multumesc.
In legatura cu schimbatul limbii telefonului faci cum ti-a spus la_fix numai ca este a 10-a linie nu a 9-a iar pentru modificarea modelului de tastatura trebuie schimbat ROM-ul.

Edited by add_buc, 23 September 2011 - 12:29.


#47
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009

View Postdin_vestul_tarii, on 20th September 2011, 15:22, said:

Când folosiți GPS-ul pentru mai multa vreme,și voua vi se incălzește telefonul foarte tare?
La mine la temperatura arată 46 de grade....
Da.Am folosit gps-ul azi cam o ora si cand am verificat temperatura imi indica 48 de grade.


View Posttudy_tudy, on 21st September 2011, 11:32, said:

Dupa cum am spus si in pagina anterioara,am formatat ambele carduri de memorie (FAT32),nu a gasit bad-uri pe ele,azi cand am ascultat muzica iar s-a restartat telefonul.
Probabil va trebui sa gasesc niste carduri compatibile cu acest telefon.
Si la mine apare problema cu restartul cand folosesc carduri de momorie de clasa 10.
Acum folosesc un card Sandisk de 16GB de clasa 6 si nu am problema cu restartul.

#48
c_adrian

c_adrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2011
Am si eu un Samsung Galaxy S plus pe care-l am de aproximativ 3 saptamani.Pana acum nu am avut nici o problema cu el dar acum se intampla o ciudatenie : cand sunt sunat,nu imi mai arata cine suna (persoana este trecuta in agenda) ci doar numarul de telefon care ma apeleaza.
Cum rezolv aceasta problema?

#49
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011
Unde ai salvate contactele,in memoria telefonului sau in sim?

#50
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011

View Postc_adrian, on 23rd September 2011, 19:42, said:

Am si eu un Samsung Galaxy S plus pe care-l am de aproximativ 3 saptamani.Pana acum nu am avut nici o problema cu el dar acum se intampla o ciudatenie : cand sunt sunat,nu imi mai arata cine suna (persoana este trecuta in agenda) ci doar numarul de telefon care ma apeleaza.
Cum rezolv aceasta problema?
Factory reset? :naughty:

#51
adrianu69

adrianu69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 547
  • Înscris: 19.03.2006
Cum se comporta acest telefon la o mai indelungata folosire? S-au rezolvat problemele de restart? merita telefonul?
eu oscilez intre modelul acesta si un HTC desire s.

#52
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009

View Postadrianu69, on 25th September 2011, 21:55, said:

Cum se comporta acest telefon la o mai indelungata folosire? S-au rezolvat problemele de restart? merita telefonul?
eu oscilez intre modelul acesta si un HTC desire s.
Nu merita,iti recomand sa-ti tii banii sau sa-ti iei altceva.

#53
TurocK

TurocK

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,028
  • Înscris: 08.11.2008

View Postadd_buc, on 23rd September 2011, 13:26, said:

... iar pentru modificarea modelului de tastatura trebuie schimbat ROM-ul.
mai simplu cauti pe net de exemplu swype romana (.apk) il instalezi si gata, ai tastatura in limba romana. cu diacritice

#54
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011

View Postadrianu69, on 25th September 2011, 21:55, said:

Cum se comporta acest telefon la o mai indelungata folosire? S-au rezolvat problemele de restart? merita telefonul?
eu oscilez intre modelul acesta si un HTC desire s.
Problema cu restartul nu s-a rezolvat (cel putin la mine) nici dupa ce l-am dus in service.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate