Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#19
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011

 Papillon_, on 18th September 2011, 13:18, said:

Au inceput sa codeze telefoanle si la Cosmote ? :huh:


 sorin_ro_tm, on 18th September 2011, 13:35, said:

De unde ai luat tu telefon codat Cosmote?
Sor-mea si-a luat acum vreo luna abonament+telefon de la ei si nu e codat...

Telefonul NU este codat,m-am exprimat eu gresit,am vrut sa spun cumparat de la Cosmote.

#20
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009

 add_buc, on 18th September 2011, 11:58, said:

Se pare ca reboot-ul este creat de procesor :
http://en.wikipedia....system_on_chip)
Recently, a growing number of smartphone users experience temperature-related CPU failures that seem to be inherent in Snapdragon-powered devices, and typically manifest only after several months of smartphone use. Symptoms of this hardware failure are unexpected reboots of the phone, especially in higher ambient temperatures and under high CPU load and/or Wifi use. The phone may then enter a "reboot-cycle", which can only be stopped by removing the battery and cooling the phone. Over the period of several weeks or months, this behavior becomes increasingly frequent and occurs at progressively lower ambient temperatures and CPU loads, until it reaches a point where the phone can only be used in refrigerated and/or air-conditioned environments. It is speculated that deteriorating solder bonds of the BGA matrix (i.e., a lost connection between the Snapdragon-CPU and its motherboard) due to thermal stresses occurring in normal operation is the underlying problem for these failures, and CPU re-heating procedures have been proposed to remedy this problem, but so far with mixed results.[23] These hardware issues have not yet been officially acknowledged by companies that use the Snapdragon processor in their smartphones, even though a very large number of devices (HD2, Desire, Evo, Droid Incredible, Xperia, Galaxy S, etc.) seem to be affected.
Ar putea fi si aceasta o cauza (incalzirea procesorului)...la mine arata acum 38 de grade.
La voi ce temperaturi indica?
Daca nu aveti un program instalat care sa indice acest lucru va recomand sa instalati TempMonitor

#21
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011
36 de grade arata la mine.

#22
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Cand butonezi un joc HD solicitant pentru procesor si GPU, folosesti telefonul pe post de GPS sau faci download/upload la greu folosind conexiunea 3G nu cred ca are mai putin de 43-44 de grade, poate atinge chiar si 50 de grade.

#23
add_buc

add_buc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 02.03.2011

 steg1985, on 19th September 2011, 12:16, said:

Ar putea fi si aceasta o cauza (incalzirea procesorului)...la mine arata acum 38 de grade.
La voi ce temperaturi indica?
Daca nu aveti un program instalat care sa indice acest lucru va recomand sa instalati TempMonitor


 la_fix, on 19th September 2011, 13:27, said:

36 de grade arata la mine.

Al meu are acum 39 de grade,dupa ce am vorbit 40 de minute la telefon.

#24
tudy_tudy

tudy_tudy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.09.2011
Am si eu un galaxy s plus si am o problema cu el.Daca ascult muzica (mp3-uri pe care le am pe cardul de memorie) mai mult timp,telefonul mi se restarteaza.Am incercat si cu un alt card si tot la fel face.La voi se intampla la fel?

#25
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Daca face la fel si cand asculti MP3-uri de pe memoria sa interna atunci te confrunti aproape sigur cu problema relatata mai sus.

#26
tudy_tudy

tudy_tudy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.09.2011
Am copiat mp3-urile in memoria telefonului,am ascultat muzica aproape 2 ore si vad ca nu s-a restartat...

#27
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Atunci iti recomand sa scanezi cardul de erori, sa-l lasi sa le repare daca exista, si sa-l formatezi iarasi in FAT32. S-ar putea sa ai noroc si sa-si revina asa.

Problema cu unele carduri microSD e arhicunoscuta la o gramada de modele cu Android, de exemplu LG Optimus One se impaca doar cu unele carduri de memorie, la fel si Motorola Defy merge impecabil cu cardul din pachet, dar cu o gramada de modele Adata nu merge nici sa-l impusti, daca nu gresesc si la LG Optimus Black e aceeasi problema.

Edited by Hider141, 19 September 2011 - 20:35.


#28
tudy_tudy

tudy_tudy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 19.09.2011
Cardurile de memorie pe care le folosesc sunt : MicroSDHC Kingston 16GB / clasa 10 respectiv MicroSDHC KingMax 8GB / clasa 10.
Le-am formatat pe amandoua,sa vedem azi daca se mai restarteaza...
P.S. am formatat ambele carduri in FAT 32

#29
VladF1988

VladF1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 20.09.2011
Mi-am cumparat si eu ieri de la Vodafone un SGS+ si cred ca am o problema cu el:aseara pe la ora 20:00 l-am pus la incarcat,s-a incarcat complet in ~ 2 ore si jumatate,peste noapte l-am lasat deschis,iar dimineata cand m-am sculat surpriza,indicatorul de baterie imi arata ca trebuie bagat la incarcat.
Am verificat la Setari->Despre Telefon->Utilizare Baterie si imi indica ca telefonul a stat pe baterie doar 1 ora si 17 minute,ca si cum ar fi fost deschis doar de o ora si 17 minute.
Ce s-a intamplat defapt?

Edited by VladF1988, 20 September 2011 - 09:03.


#30
la_fix

la_fix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 18.09.2011
Cel mai probabil raspuns este ca in timpul noptii ti s-a restartat.Cand se restarteaza,atunci informatile despre uptime-ul bateriei si a aplicatilor pe care le-ai folosit revin la 0 respectiv se sterg din log-ul telefonului.

#31
steg1985

steg1985

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 306
  • Înscris: 07.09.2009
A facut cineva root la telefon pana acum?

#32
din_vestul_tarii

din_vestul_tarii

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.09.2011
Când folosiți GPS-ul pentru mai multa vreme,și voua vi se incălzește telefonul foarte tare?
La mine la temperatura arată 46 de grade....

#33
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
E perfect normal sa se incalzeasca asa tare cand il folosesti pe post de GPS. Toate telefoanele se incalzesc, unele modele mai tare, altele mai putin.

#34
pysoo

pysoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.06.2006
As vrea sa stiu daca merita luat acest telefon. Maine imi planuisem sa-l achizitionez de la Vodafone, dar citind aceste posturi parca nu prea l-as mai vrea. Cautand apoi pe net am vazut ca treaba cu restart-ul este ceva obisnuit la telefoanele cu Android. Se restarteaza acest telefon mai des decat altele (Galaxy S, Galaxy S2, Optimus Black, Optimus 2x etc). Aproximativ la acelasi pret as putea lua un Optimus 2x.

Edited by pysoo, 20 September 2011 - 22:43.


#35
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Nu-s sigur cum se comporta Optimus 2x si cat de stabil e, dar as zice ca e putin mai bun decat Galaxy S Plus, atat ca bateria tine maxim vreo 2 zile trasa de par. Oricum, la ce GPU puternic are nici nu-i de mirare ca tine bateria asa putin.

#36
pysoo

pysoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.06.2006
Dar oare e mai stabil Samsung Galaxy S decat Samsung Galasy S plus ?

Edited by pysoo, 20 September 2011 - 22:45.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate