Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Convert pdf to mobi

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Cum sa fac dintr-un pdf, mobi, cu tot cu diacritice?

#2
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,886
  • Înscris: 01.01.2010
Daca am inteles eu bine, asta iti trebuie.

#3
Gady_paul

Gady_paul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,421
  • Înscris: 12.01.2008
Le converteste, dar imi pune in loc de diacritice niste semne bizare. sau nu stiu eu ca sa ii fac.

#4
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,069
  • Înscris: 01.12.2001
Convertesti pdf in jpeg-uri. (cate un jpeg pt fiecare pagina)
Si din alea in mobi sau mai intai iar in pdf si apoi in mobi (nu am Kindle sa verific)

Edited by dorin_2k, 14 September 2011 - 13:33.


#5
Remicade

Remicade

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,769
  • Înscris: 25.11.2009
Nu asa se face. Instalezi Abbyy FineReader, deschizi PDF-ul, va procesa fiecare pagina, salvezi in HTML (sau DOC daca vrei sa editezi ceva) iar HTML-ul sau DOC-ul il importi in Calibre unde il salvezi ca MOBI. Merge garantat....

#6
Ionut Corneanu

Ionut Corneanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 25.10.2005
Salut,
Am cumparat o carte, beletristica, de pe humanitas si e cu protectie adobe digital. Deoarece eu tin cu tot dinadinsul sa o citesc pe kindle am reusit sa obtin pdf-ul fara protectie. Problema e ca pdf-ul arata grozav dar cand il fac mobi diacriticele se transforma in niste monstri. Ca sa fie si mai complicata toata povestea cartea are la unele capitole inserate si niste poze. Daca o deschid in Adobe Acrobat si o salvez rtf tot nu-mi pune diacriticele (pe langa ca se straduie sa citeasca si pozele si-mi face o varza). Abby nu-l am, am dat jos trial-ul, problema e ca si abby se baga in poze si unele incearca sa le faca text (pe langa ca nu le pot salva).
Cum as putea salva documentul pdf cu Acrobat-ul, cu ce setari, astfel incat Calibre sa stie sa-mi faca diacriticele? Sau care ar fi solutia sa am diacriticele?

#7
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Avand in vedere ca suntem in 2017, ma gandesc ca or fi aparut niste metode noi de convertit un pdf in mobi cu diacritice cu tot. Stie cineva cum se face?

Mi-a casunat pe o carte de Lucia Demetrius pe care am citit-o demult, iar singura varianta pe care am gasit-o este un pdf.

#8
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,491
  • Înscris: 04.09.2006
Nu stie nimeni?

#9
bufffer

bufffer

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 08.04.2008
se pare ca reteta de succes pentru convertit PDF cu diacritice este sa fie trecute prin AbbyfineReader -> fisier .doc ->calibre mobi

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate