Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 

exista xerox-uri cu suport pt printarea documentului de pe stick ?

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007
Vreau sa aflu daca, in Bucuresti, exista XEROX-uri unde poti merge cu documente in format electronic (pdf, doc, odf, etc) stocate pe usb memory stick, iar operatorul masinii sa aiba posibilitatea de a le printa.

Daca stiti sigur ca exista astfel de xerox-uri, postati si locatia lor.

Nu-mi spuneti sa printez la imprimanta personala, sau sa cer altor persoane cunoscute sa printeze. Imprimanta mea are probleme tehnice, si prefer sa nu deranjez pe altcineva cu printarea, de aceea vreau sa stiu daca exista xerox care accepta printari de documente de pe stick. Problema cu imprimanta mea este ca se gaseste foarte greu cerneala compatibila, dar nu printeaza nimic cu acea cerneala, iar un cartus original costa prea mult, un sistem ciss la fel, iar un refill kit nou cu resetor de chip nu merita fiindca deja am unul.

Edited by CTU99, 13 September 2011 - 00:08.


#2
horatziu

horatziu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,012
  • Înscris: 03.11.2006

 CTU99, on 13th September 2011, 00:47, said:

Vreau sa aflu daca, in Bucuresti, exista XEROX-uri unde poti merge cu documente in format electronic (pdf, doc, odf, etc) stocate pe usb memory stick, iar operatorul masinii sa aiba posibilitatea de a le printa.

Daca stiti sigur ca exista astfel de xerox-uri, postati si locatia lor.

Nu-mi spuneti sa printez la imprimanta personala, sau sa cer altor persoane cunoscute sa printeze. Imprimanta mea are probleme tehnice, si prefer sa nu deranjez pe altcineva cu printarea, de aceea vreau sa stiu daca exista xerox care accepta printari de documente de pe stick. Problema cu imprimanta mea este ca se gaseste foarte greu cerneala compatibila, dar nu printeaza nimic cu acea cerneala, iar cartusul original costa prea mult.

Intrebarea e: mai exista in 2011 un xerox care sa nu printeze de pe stick?

#3
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007

 horatziu, on 13th September 2011, 01:04, said:

Intrebarea e: mai exista in 2011 un xerox care sa nu printeze de pe stick?
eu vreau sa aflu si in ce locatie se afla, ca probabil si in 2011 nu toate xerox-urile au computere conectate la acele xerox-uri

prin centrul Bucurestiului ati gasit/vazut vreunul ?

Edited by CTU99, 13 September 2011 - 00:15.


#4
epuru

epuru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,125
  • Înscris: 27.03.2007
Peste TOT iti printeaza de pe memorii externe! In Timisoara uneori m-am dus si cu telefonul cu cablul de date cand nu aveam un stick la indemana sau chiar am cerut sa ma lase sa intru sa descarc documentul de pe e-mail.

Edited by epuru, 13 September 2011 - 00:17.


#5
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007

 epuru, on 13th September 2011, 01:15, said:

Peste TOT iti printeaza de pe memorii externe!
excelent! inseamna ca sigur ar trebui sa am vreo 90% sanse sa gasesc

Edited by CTU99, 13 September 2011 - 00:25.


#6
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Nu stiu in bucuresti exact dar cam la orice centru de copiat, sau de foto, sau de printat carti de vizita/invitatii, sau pe la netcafeuri pe unde mai exista, poti printa de pe stick.
Imposibil sa nu gasesti. Si eu fac la fel, pentru doua hartii pe care le printez din an in paste nu am chef sa dau banii pe o imprimanta+cartuse, printez doua hartii si pana peste cateva luni cand mai am de scos ceva se usuca cerneala pe cartuse.

Edited by ear1976, 13 September 2011 - 00:54.


#7
CTU99

CTU99

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,410
  • Înscris: 31.01.2007

 ear1976, on 13th September 2011, 01:52, said:

... pentru doua hartii pe care le printez din an in paste nu am chef sa dau banii pe o imprimanta+cartuse, printez doua hartii si pana peste cateva luni cand mai am de scos ceva se usuca cerneala pe cartuse.
Corect ! Acum m-i se pare aiurea sa detin o imprimanta. La cat de rar printez, nu merita sa-i schimb toate cele 6 cartuse, care costa cat a costat imprimanta. O luasem mai demult numai din cauza ca inca mai sunt profesori care vor proiectul printat (si scris si pe cd/dvd), desi avem stick-uri ultra ieftine, cloud computing, google docs, office 360, acrobat.com, email, etc.

Edited by CTU99, 13 September 2011 - 02:25.


#8
ear1976

ear1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,448
  • Înscris: 09.10.2006
Daaa...pe vremuri tot de asta mi-am luat si eu prima imprimanta, proiecte peste proiecte, da' era copetenta, cartuse zdravene (hp...690 parca) printai de garaiai si reincarcai la dansele de le paraiau fulgii...

Acum, cu chichirezele astea aparute, care mai si miauna daca vrei sa faci un refil...chiar nu se merita sa ai asa ceva in casa decat daca printezi la greu, caz in care iti iei o imprimanta sanatoasa, cu toner de-ala mare ca la masina de copiat, sa duca mult si sa scuipe hartia repede.
Basca mai si incurca locul...pana acum am scapat de doua imprimante, cadou, am ramas doar la un scanner cel mai slim posibil...care si ala ma nerveaza ca ocupa ceva spatiu, dar de asta chiar am nevoie.

Edited by ear1976, 13 September 2011 - 04:49.


#9
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Cel mai sigur incerc pe la copyshop-uri - astia sunt dotati!

Quote

Acum, cu chichirezele astea aparute, care mai si miauna daca vrei sa faci un refil...chiar nu se merita sa ai asa ceva in casa decat daca printezi la greu, caz in care iti iei o imprimanta sanatoasa, cu toner de-ala mare ca la masina de copiat, sa duca mult si sa scuipe hartia repede.
Basca mai si incurca locul...pana acum am scapat de doua imprimante, cadou, am ramas doar la un scanner cel mai slim posibil...care si ala ma nerveaza ca ocupa ceva spatiu, dar de asta chiar am nevoie.
Decat o multifunctionala... e mult mai avantajos o imprimanta+scanner - la multifunctionala daca nu iti vede cartusele stai si te uiti cum nu poti flosi scanner-ul.
Cat despre imprimante, daca tragi cel putin 100 pag/saptamana... nu-i bai ca sunt cartusele astea scoase de asa natura sa cumperi altele in cazul in care o iau razna dupa refill, insa mai conteaza si ce fel de imprimanta cumperi - daca suporta ciss te-ai scos!  :naughty:

Edited by GabytzuX08, 13 September 2011 - 17:17.


#10
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,871
  • Înscris: 27.06.2006

 CTU99, on 13th September 2011, 00:47, said:

Vreau sa aflu daca, in Bucuresti, exista XEROX-uri unde poti merge cu documente in format electronic (pdf, doc, odf, etc) stocate pe usb memory stick, iar operatorul masinii sa aiba posibilitatea de a le printa.

Daca stiti sigur ca exista astfel de xerox-uri, postati si locatia lor.


Bucuresti, sos. Berceni, la capatul dinspre Aparatorii Patriei (metrou), vizavi de Universitatea Spiru Haret, in statia de "autobuz 232 spre BIG".

Este un magazin care presteaza si astfel de servicii - tiparire de pe stick - cel care vinde (si) covoare - are vreo 4 copiatoare alb/negru si color si PC conectat la copiatoare. Este in general aglomerat de studenti fiindca are preturi mici la serviciile de copiere, tiparire si alte asemenea.

Poti sa ceri info suplimentare la telefon 0766306880.

Nu fac reclama, nu sunt implicat, telefonul il stiu din motive de ...client.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate