Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare filet butelie r290

Sifon pe circuitul frigorific.

Cel mai adormit Hard Disk.

Salariu minim european in Romania
 verificare specificatii lapgop Asus

Problema cu o camera Panasonic MD...

Probleme cu reddit

Problema sunet boxa noua
 Despre proiectarea drumurilor urb...

Final Cut Camera

Z6III vs Z8

Foloseste careva CFD-uri si sa ai...
 Un calculator ieftin ?!

macbook pro 16 VS AMD Laptop

Sistem ON-GRID fara curent din re...

rectin Romania - site uri fake

oua de prepeilta in hepatita C

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

radian

radian

Member

• Grup: Members
Ati folosit tratamente cu oua de prepelita in probleme hepatice? V-au ajutat?

Sotia de curand a suferit o interventie chirurgicala de extirpare a ovarelor (cancer de col uterin). Tumoarea cea mare, de pe uter in prezent este inoperabila. Medicii spera intr-un regres al tumorii incat sa poata fi extirpata peste cateva luni, astfel ca  urmeaza ca peste cca. o luna sa intre la chimioterapie. Avand in plus si o hepatita C mai veche se gandeste la un tratament adjuvant cu oua de prepelita sa-si intareasca ficatul pentru ce urmeaza sa suporte.

Ouale de prepelita au vreo contrindicatie legata de cancer? Am inteles ca aceste oua contin o cantitate mare de proteine "bune" (nu-mi este foarte clar de ce-s "bune") in timp ce bolnavului de cancer i se recomadna o dieta saraca in proteine, caci aceastea alimenteaza tumorile existente. Activez in cu totul alt domeniu, si e posibil sa fi interpretat eu ceva gresit. As aprecia daca cineva din domeniu m-ar "lumina"nitel.

Edited by radian, 09 September 2011 - 07:04.

rastaman

rastaman

Junior Member

• Grup: Members
Am o hepatita B veche , deocamdata convietuim acceptabil , doar ca sunt cam obosit si fara energie ... Consum 3 oua de prepelita cu lamaie si ulei de masline in fiecare dimineata , fara sa ma astept la minuni , minuni sperau cei din anii 90 care stateau la coada in anii 90 , cand aparusera oula de prepelita ca tratament alternativ .
Asta vara am fost la dr Ditoiu la Clinica Sante , i-am pomenit de ouale de prepelita , nu a zis nici da nici ba , mi-a prescris ceva pastile cu anghinare si un meniu personalizat , bine inteles ca nu am urmat cele indicate ....

Bursul

Bursul

alias Petrov, zilier in DE

• Grup: Senior Members
Nu intaresti ficatul cu oua de prepelita, ca nu au in ele substante minune.
Cel mult sotia poate sa urmeze o dieta echilibrata fara zahar (doar ocazional). Degeaba mananci oua de prepelita, daca bagi pe langa tone de toxine in ficat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate