Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

motănel

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#1
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011
Ofer de urgență un motănel tigrat, max. 4 săptămâni, spre adopție. Nu-l mai pot ține deoarece
pe data de 12.09.2011 încep serviciul. Mai am un motan de peste 16 ani care nu-l acceptă pe
acesta și mi-e teamă să nu-i facă ceva rău în lipsa mea. Vă rog mult pe cei care l-ați dori, să
aveți intenții serioase: să-l iubiți și să-l faceți fericit la dvs. la domiciliu. De asemenea, dacă
acceptați, mă ofer să-i fac mici cadouri alimentare și să-l văd din când în când...
Adopția este GRATUITĂ, trebuie să cheltuiți în schimb afecțiune față de el.
Tel. 0318091772
Aștept cu nerăbdare,
                         Dan Stanciu

Attached Files



#2
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,492
  • Înscris: 15.09.2010

View Postdanstanciu, on 8th September 2011, 11:42, said:

Ofer de urgență un motănel tigrat, max. 4 săptămâni, spre adopție. Nu-l mai pot ține deoarece
pe data de 12.09.2011 încep serviciul. Mai am un motan de peste 16 ani care nu-l acceptă pe
acesta și mi-e teamă să nu-i facă ceva rău în lipsa mea. Vă rog mult pe cei care l-ați dori, să
aveți intenții serioase: să-l iubiți și să-l faceți fericit la dvs. la domiciliu. De asemenea, dacă
acceptați, mă ofer să-i fac mici cadouri alimentare și să-l văd din când în când...
Adopția este GRATUITĂ, trebuie să cheltuiți în schimb afecțiune față de el.
Tel. 0318091772
Aștept cu nerăbdare,
                         Dan Stanciu
Pe micut il poti tine intr-o cusca sau un transportor de caini pe perioada cat esti plecat. Problemele vor aparea cand va creste si din cauza celuilalt motan s-a putea sa inceapa sa marcheze tot de prin casa. Si motanul batran la fel. Va fi un fel de concurs de pishuleala.

#3
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View PostFreddy12, on 8th September 2011, 12:53, said:

Pe micut il poti tine intr-o cusca sau un transportor de caini pe perioada cat esti plecat. Problemele vor aparea cand va creste si din cauza celuilalt motan s-a putea sa inceapa sa marcheze tot de prin casa. Si motanul batran la fel. Va fi un fel de concurs de pishuleala.
Mulțumesc, dar acesta este unul dintre motivele care mă determină să-l dau cât mai repede. L-aș păstra, dar ar fi o infidelitate față de Mișu, doar pe el vreau să-l am până la sfârșitul vieții lui, sau vieții mele. M-am atașat foarte mult și de Georgel (numele pe care l-am ales pt. cel mic, dar la care nu reacționează încă). Vreau să-l dau spre adopție înainte de a-l da la un cabinet veterinar sau de a-l abandona, ceea ce ar fi insuportabil pt. mine. Pe Mișu îl am de pe 26.09.1995 când avea cel puțin 3 săptămâni... Mișu nu a fost niciodată la un veterinar, deci nu e castrat etc.
Vă rog mult, nu vreau sfaturi sau comentarii, vreau doar să-l adopte cineva pe Georgel!!!
Cu stimă,
          Dan

#4
AlinaAndreea

AlinaAndreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 03.09.2008
Din ce oras esti?

#5
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View PostAlinaAndreea, on 8th September 2011, 18:39, said:

Din ce oras esti?
Bună seara! Din București!

#6
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View Postdanstanciu, on 8th September 2011, 21:09, said:

Bună seara! Din București!
Adaug la oferta pentru adopție ceva EXTREM de IMPORTANT: dacă persoana care-l adoptă pe Georgel este din București și este elev sau elevă sau un părinte al elevului (elevei), îi ofer GRATUIT meditații la MATEMATICĂ sau FIZICĂ timp de UN AN ȘCOLAR; deci chiar și pt. BAC...
Nu știu de ce nu m-am gândit la asta până acum...

#7
RGFL

RGFL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 02.08.2011
Nu cred ca va adopta cineva mita aia , este urata , nu e de rasa , ce sa faci cu ea ?!?!?

#8
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View PostRGFL, on 11th September 2011, 13:08, said:

Nu cred ca va adopta cineva mita aia , este urata , nu e de rasa , ce sa faci cu ea ?!?!?
Sunt destule de făcut, ca și cu orice animal de companie, de rasă sau nu: faci șurubelnițe, ciocane, curățenie, excursii, propoziții și fraze etc. Din când în când mai înveți ceva de la ele: răbdare, perseverență, iubire, supunere, joacă...

#9
jderjerpelit

jderjerpelit

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 08.07.2006

View Postdanstanciu, on 8th September 2011, 23:42, said:

Adaug la oferta pentru adopție ceva EXTREM de IMPORTANT: dacă persoana care-l adoptă pe Georgel este din București și este elev sau elevă sau un părinte al elevului (elevei), îi ofer GRATUIT meditații la MATEMATICĂ sau FIZICĂ timp de UN AN ȘCOLAR; deci chiar și pt. BAC...
Nu știu de ce nu m-am gândit la asta până acum...
Pentru aceasta propunere in folosul pisicului/viitorului tutore si pentru devotamentul fata de dnul Misu(asa-l cheama si pe motanul meu) ti-am dat clic pe nr maxim de stele. :thumbup:

View PostRGFL, on 11th September 2011, 13:08, said:

Nu cred ca va adopta cineva mita aia , este urata , nu e de rasa , ce sa faci cu ea ?!?!?
Nu este deloc urata (sincer nu am vazut pisici urate cu exceptia pisicii Sphynx!) si ce conteaza ca nu este de rasa? Si ce-ar trebui sa fac cu ea, ca nu am inteles deloc ce vrei sa spui. Sa o pun dupa gat pe post de guler sau ce?

Edited by jderjerpelit, 11 September 2011 - 21:53.


#10
Dev

Dev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,612
  • Înscris: 28.04.2005

View Postjderjerpelit, on 11th September 2011, 21:52, said:

Nu este deloc urata (sincer nu am vazut pisici urate cu exceptia pisicii Sphynx!) si ce conteaza ca nu este de rasa? Si ce-ar trebui sa fac cu ea, ca nu am inteles deloc ce vrei sa spui. Sa o pun dupa gat pe post de guler sau ce?
E doar una din multele persoane prea frustrate de viata ca sa priceapa ceva...


Georgel e un scump, sper sa ii poti gasi un stapan pe masura. Incearca sa pui un anunt si pe alt forum pentru animale sau pe topicul dedicat de adoptii.

#11
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View Postjderjerpelit, on 11th September 2011, 22:52, said:

Pentru aceasta propunere in folosul pisicului/viitorului tutore si pentru devotamentul fata de dnul Misu(asa-l cheama si pe motanul meu) ti-am dat clic pe nr maxim de stele. :thumbup:
Mulțumesc mult!!!

Nu este deloc urata (sincer nu am vazut pisici urate cu exceptia pisicii Sphynx!) si ce conteaza ca nu este de rasa? Si ce-ar trebui sa fac cu ea, ca nu am inteles deloc ce vrei sa spui. Sa o pun dupa gat pe post de guler sau ce?


#12
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009
mai exact cate zile/ saptamani are? ca am si eu unul 4 sapt implineste, si e mult mai mic, inca are zone unde nu e acoperit cu blana, si nu are urechile in sus ca georgel

#13
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View Postrsn13, on 11th September 2011, 23:23, said:

mai exact cate zile/ saptamani are? ca am si eu unul 4 sapt implineste, si e mult mai mic, inca are zone unde nu e acoperit cu blana, si nu are urechile in sus ca georgel
N-aș mai fi scris msg ăsta dacă nu s-ar fi întâmplat ceva ciudat acum aprox. o oră... Pe la prânz credeam că l-am înțărcat pe Georgel când a început să mănânce "Whiskas junior"- pt. psici de la 3 luni până la 12 luni. Acum vreo oră s-a înfipt în farfuria lui Mișu și i-a mâncat aproape tot pieptul de pui la cuptor, rămas de la mama mea care a fost în vizită... Când l-a adus fiul meu pe data de 16 august acasă, încă nu-și putea deschide complet ochișorul drept!
Sunt și eu dezorientat, dar te rog, crede-mă, era de 2 ori mai scurt ca azi...  :o

View Postrsn13, on 11th September 2011, 23:23, said:

mai exact cate zile/ saptamani are? ca am si eu unul 4 sapt implineste, si e mult mai mic, inca are zone unde nu e acoperit cu blana, si nu are urechile in sus ca georgel
...totuși, am uitat să menționez că nu mă pricep la animale, acționez după cum mi se pare, dar știu că au nevoie de multă afecțiune.

#14
softpedistul

softpedistul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,515
  • Înscris: 25.01.2011
L-as lua eu.
Stau la curte, insa ma tem ca zona este cam periculoasa pentru orice pisica care care gardul.

#15
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009

View Postdanstanciu, on 12th September 2011, 20:51, said:

N-aș mai fi scris msg ăsta dacă nu s-ar fi întâmplat ceva ciudat acum aprox. o oră... Pe la prânz credeam că l-am înțărcat pe Georgel când a început să mănânce "Whiskas junior"- pt. psici de la 3 luni până la 12 luni. Acum vreo oră s-a înfipt în farfuria lui Mișu și i-a mâncat aproape tot pieptul de pui la cuptor, rămas de la mama mea care a fost în vizită... Când l-a adus fiul meu pe data de 16 august acasă, încă nu-și putea deschide complet ochișorul drept!
Sunt și eu dezorientat, dar te rog, crede-mă, era de 2 ori mai scurt ca azi...  :o


...totuși, am uitat să menționez că nu mă pricep la animale, acționez după cum mi se pare, dar știu că au nevoie de multă afecțiune.
iti spun eu, e nascut aproximativ pe 7 august . al meu pe 14 :D deci e cu o saptamana mai mare ca el. la 5 saptamani, e normal sa inceapa sa-i placa "bunatatile" [exeplul tau, pateu, wiskas junior, etc] si sa manance diverse solide, daca nu mananca destul, poti sa-i mai dai in continuare si lapte.

nu te mira de cresterea acea, e perfect normala. la inceput cresc cu vreo 10g pe zi, mai tarziu nu mai stiu, nu am descoperit un tipar anume, depinde oricum de multi factori. al meu s-a lungit, dar fara sa ne dam seama, acum am observat ca ii curg picioarele din palma, inainte incapea cu totul, se si invartea lejer in palma.

oricum, scuze ca ti-am "poluat" topicul, sper sa ii gasesti un camin cat mai bun lui georgel. l-as fi laut eu, dar am deja trei pisici, si in curand o sa se alature trupei asta mic. deci 4.


L.E. sa te astepti sa incepa sa alerge prin casa, si ai grija sa nu se apropie de geamuri. nu ma intreba de ce, dar sunt tentati [probabil curiozitate] sa vada ce e si dincolo de perimetrul lor, si nu ar fi ok. P.S. nu stiu la ce etaj stai, dar pentru un pisoi asa mic, orice saritura mai mare de 1m e periculoasa.

L.E.2 poti sa mai pui o poza cu el te rog? :D

Edited by rsn13, 12 September 2011 - 20:13.


#16
danstanciu

danstanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 08.09.2011

View Postrsn13, on 12th September 2011, 21:06, said:

iti spun eu, e nascut aproximativ pe 7 august . al meu pe 14 :D deci e cu o saptamana mai mare ca el. la 5 saptamani, e normal sa inceapa sa-i placa "bunatatile" [exeplul tau, pateu, wiskas junior, etc] si sa manance diverse solide, daca nu mananca destul, poti sa-i mai dai in continuare si lapte.

nu te mira de cresterea acea, e perfect normala. la inceput cresc cu vreo 10g pe zi, mai tarziu nu mai stiu, nu am descoperit un tipar anume, depinde oricum de multi factori. al meu s-a lungit, dar fara sa ne dam seama, acum am observat ca ii curg picioarele din palma, inainte incapea cu totul, se si invartea lejer in palma.

oricum, scuze ca ti-am "poluat" topicul, sper sa ii gasesti un camin cat mai bun lui georgel. l-as fi laut eu, dar am deja trei pisici, si in curand o sa se alature trupei asta mic. deci 4.


L.E. sa te astepti sa incepa sa alerge prin casa, si ai grija sa nu se apropie de geamuri. nu ma intreba de ce, dar sunt tentati [probabil curiozitate] sa vada ce e si dincolo de perimetrul lor, si nu ar fi ok. P.S. nu stiu la ce etaj stai, dar pentru un pisoi asa mic, orice saritura mai mare de 1m e periculoasa.

L.E.2 poti sa mai pui o poza cu el te rog? :D
Azi am primit poze făcute de cineva cu mobilul la noi acasă acum vreo 2 săpt. Atașez poza...
Da, știu, stau la et. 2; când avea vreo 2 ani, Mișu a sărit pe geamul de la bucătărie după o vrabie... a aterizat pe pământ, îi cam frigeau pernuțele... :D

View Postsoftpedistul, on 12th September 2011, 20:52, said:

L-as lua eu.
Stau la curte, insa ma tem ca zona este cam periculoasa pentru orice pisica care care gardul.
Bună seara!
Vi l-aș fi oferit, dar prefer să știu că e în siguranță... :)

Attached Files



#17
rsn13

rsn13

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 24.12.2009
alea sunt de acum doua saptamani? e clar, al meu e in urma. oricum am mai avut d-astia mici, dar aveau mamica, si atunci n-am avut atatea griji cu ei.

oricum, e tare scump. si eu stau tot la 2, dar a sarit una din cele trei pisici cand inca era mica, avea 2 sau 3 luni si s-a speriat zdravan. probleme n-a avut, se lovise la o labuta si a tinut-o in aer cateva zile, prima noapte am stat langa ea, ca plangea. prima saptamana or so, ii era frica sa sara si de la 20cm. inca e cea mai sperioasa dintre ele, clar a lasat urme cazatura aia. de acea am mentionat, cand sunt mici ii afecteaza mult mai grav, la peste 6 luni, sunt destul de mari si "cad in picioare" nu e asa mare lucru.

#18
Deria_Leena26

Deria_Leena26

    WYSIWYG

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,650
  • Înscris: 11.05.2006

View Postdanstanciu, on 8th September 2011, 18:33, said:

Mișu nu a fost niciodată la un veterinar, deci nu e castrat etc.

Inteleg ca sunteti profesor... De ce nu l-ati dus niciodata la un veterinar? Nici macar pentru o deparazitare? Nici pentru vaccinuri?

Georgel e un dragalas.

Edited by Deria_Leena26, 13 September 2011 - 14:31.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate