Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

bucuresti -rasnov

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 22.10.2007
salut tuturor.Ce stiti despre blocajul de la Busteni.Am inteles ca se lucreaza la sosea si se circula "la paleta".
Ma intereseaza pentru maine seara ..vineri adica, deci cum se circula in we(ca sa stiu si ptr duminica cand ma intorc)...cand se aglomereaza mai rau.Are rost varianta ocolitoare pe la Cheia? sau nu se sta asa mult

#2
bobocul

bobocul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,392
  • Înscris: 16.09.2003
Nu ma bag cu un sfat, doar o intrebare. Varianta prin Targoviste - Bran nu este de luat in calcul?

#3
abunea

abunea

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,723
  • Înscris: 23.11.2007
Din cate stiu pe varianta TGV-Bran drumul e destul de prost (auzite de la un prieten). Se lucreaza si intre BV si Predeal si se circula tot alternativ pe cate un fir. Asa ca o varianta ar fi Cheia - BV si sa iesi direct pe Rasnov nu pe VP.  Pe Valea Prahovei am fost joia trecuta, iar pe sensul spre BV, la ora 12 incepea coada de la Poiana Tapului, mai dupa-masa ora 17:00, coada incepea de la intrarea pe centura de la Sinaia (si se mai lucra si la podul de intrare in Sinaia, e posibil ca acum sa fie terminat podul). Sincer as ocoli zona asta mai ales in week-end.

Edited by abunea, 08 September 2011 - 10:58.


#4
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,078
  • Înscris: 07.07.2006
Drumul prin Tirgoviste e rupt de pe la Malu cu Flori pina unde se face varianta partial asfaltata spre Dragoslavele, dar, daca e aglomerat pe Valea Prahovei, e de luat in calcul. Am fost pe acolo acum o luna. Merita scurtatura spre Dragoslavele, scutesti o urcare inspre Valea Mare si Mateias si coborirea de acolo la Dragoslavele, adica o gramada de km de serpentine. Scurtatura are vreo 6 km de macadam bun, in rest asfalt (tot bun).

#5
realnick

realnick

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 22.10.2007

View Postabancor, on 8th September 2011, 12:04, said:

Drumul prin Tirgoviste e rupt de pe la Malu cu Flori pina unde se face varianta partial asfaltata spre Dragoslavele, dar, daca e aglomerat pe Valea Prahovei, e de luat in calcul. Am fost pe acolo acum o luna. Merita scurtatura spre Dragoslavele, scutesti o urcare inspre Valea Mare si Mateias si coborirea de acolo la Dragoslavele, adica o gramada de km de serpentine. Scurtatura are vreo 6 km de macadam bun, in rest asfalt (tot bun).

E prea mare ocolul pe la Tgv .Ideea era sa stiu daca o iau pe DN1 sau pe DN1A pe la Cheia.Am vorbit cu cineva si mi a zis ca a stat o ora jumatate sa treaca de podul ala in reconstructie de la Busteni...sau dupa Busteni.Poate confirma cineva daca se sta mult.Eu as vrea in seara asta pe la 8 sa trec prin zona aia.Ideea e ca suntem vreo 3 masini si unii zic cumva...altii altfel.

Edited by realnick, 09 September 2011 - 13:10.


#6
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,682
  • Înscris: 22.11.2007
Nu e deloc mare ocolul prin TGV.E la fel de lung ca si pe valea prahovei. Din cate stiu drumul nu e asa prost, acum cateva luni chiar mi l-a recomandat cineva.deci cred ca ai putea merge linistit prin TGV.

Eu as evita DN1 vineri seara, apropo alta varianta (asta chiar e lunga) e prin Pitesti-Campulung :). Si aici ai ca plus si drumul care e foarte frumos.

#7
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,911
  • Înscris: 09.12.2004
sa nu zici ca s-a reparat Pitesti Campulung........

#8
Bosley

Bosley

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 19.07.2007
As avea si eu un drum de facut pe aici si chiar sunt curios cum mai e pitesti -campulung...
Anul trecut era varza :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate