Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Unde se mai mananca shaorma buna in Bucuresti?

- - - - -
  • Please log in to reply
181 replies to this topic

#19
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Am mancat si la aia, de asemenea o porcarie, in schimb mi-a placut cea de langa bariera de la gara de est, este un turc acolo intr-o  dugheana. Este cat de cat oke dar lipseste optiunile de customizare.

Numarul doi dupa la haleala ar fi a la turca de la lizeanu. Au o lipie facuta in casa dementiala.

Edited by Al_Bundy, 07 September 2011 - 23:37.


#20
[mc]xtrem

[mc]xtrem

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,570
  • Înscris: 22.07.2004

 Vladimir91, on 8th September 2011, 00:13, said:

pe la maverick am trecut ultima oara prin mai si am vazut ca se desfiintase.s a mutat de la orizont?


A revenit in acelasi loc, dar modernizata. Totul arata impecabil. Mai nou au si cuptor pt pizza.

#21
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008

 [mc]xtrem, on 8th September 2011, 00:45, said:

A revenit in acelasi loc, dar modernizata. Totul arata impecabil. Mai nou au si cuptor pt pizza.

Sustin colegul de mai sus cu shaorma de la haleala si vreau sa mentionez ca mai este o shaormerie la Sebastian care inainte facea o shaorma de statea mata-n' coada dar nu stiu de ce s-au stricat de vreo doi ani.In legatura cu shaorma de la maverik vreau sa mentionez ca este cam uscata,nu au sosuri bune si nicodata chiar nicodata nu am gasit cartofi buni in ea,tot timpul erau rancezi,cred ca preajesc cam multi si nu apuca sa fie folositi imediat si rancezesc.Numa' bine

#22
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008
''La Grasi"-langa centrul comercial Huedin.In cart.Berceni la intersectia str.Resita cu str. Huedin.Portia mare ,ieftina si buna.

#23
Razvan1511

Razvan1511

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 368
  • Înscris: 12.03.2008

 alinutzik, on 8th September 2011, 14:47, said:

''La Grasi"-langa centrul comercial Huedin.In cart.Berceni la intersectia str.Resita cu str. Huedin.Portia mare ,ieftina si buna.


........ si igiena gaura,lipsa,mizerie cat cuprinde si angajati care lucreaza murdar

#24
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Eu imi fac shaorma acasa , cu lipie cumparata .

#25
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Pai, ia spune reteta/modul de preparare.

#26
alinutzik

alinutzik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 592
  • Înscris: 10.04.2008

 Al_Bundy, on 8th September 2011, 09:04, said:

Pai, ia spune reteta/modul de preparare.
http://gourmandine.r...ritive/shaorma/

#27
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
Eu vreau sa vad cum o prepara el, nu retete de pe internet.

#28
Handicarpati

Handicarpati

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,571
  • Înscris: 11.06.2010
Pai nu prea prepar mare lucru, lipia e cumparata,  prajesc niste cartofi pai, piept de pui taiati in bucatele/cuburi mici , tai marunt ceva legume de obicei varza , ardei, ceapa si rosie, majoritar varza, le amestec in ceva oala cu sare piper si cativa stropi de ulei de masline. Pe o farfurie pun lipia, peste lipie pun cat de cat uniform cartofii si carnea prajita peste care mai presar oleaca de sare, peste pun legumele, peste pun uniform ketchup si maioneza din comert . La sfarsit mai incalzesc un pic totul in cuptorul cu microunde si pe urma infasor lipia .

#29
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,076
  • Înscris: 07.07.2006
Retetele de mai sus nu sint saorma, sau sint pe atit saorma, pe cit pot fi si fajita. Nu e de ajuns sa infasori niste pui si legume intr-o lipie libaneza ca sa o denumesti saorma. Mai vazusem mai demult catalogata si lipia aia de la Snack Attack cu pui fript si cruditati drept "un fel de saorma". In primul rind, carnea pt saorma se prepara intr-un anume fel (vizibil la orice saormerie), nu prajita in ulei in tigaie, nici fripta pe carbuni, ci pirlita la foc, ca un soi de rotisor. In al doilea rind, condimentele si sosurile tre sa fie arabesti. Altminteri tot ce iese este un sandvis/rulou cu friptura de pui si legume.

Edited by abancor, 09 September 2011 - 12:09.


#30
sterod

sterod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 23.08.2008
Pe Floreasca, vis-a-vis de intrarea oficiala a stadionului Dinamo. Au de pui, vita si berbecut, sosurile si ayranu-ul sunt deosebite !

#31
business11

business11

    Info Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,800
  • Înscris: 13.07.2011
Reteta originala de shaorma arata complet diferit de piata romaneasca, cartofii in shaorma este o inventie romaneasca.

Dar cea mai buna este la maverick, mai ales ca la Orizont este modernizat, dar este cam uscata, noroc cu castravetii aia murati daca ii mai au.
La Dristor imi place cel mai mult, mai ales cu musdeiul de usturoi ( la fel inventie romaneasca).

#32
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 business11, on 12th September 2011, 00:29, said:

La Dristor imi place cel mai mult, mai ales cu musdeiul de usturoi ( la fel inventie romaneasca).
Adica apa aia cu praf de usturoi.

Topul meu e :
La Haleala (Gara de nord)
Iskender (vis-a-vis de liceul Hasdeu)
A la Turca (Lizeanu)

Asta doar pentru carnea de vita , la pui ultimele 2 variante se sterg.
Restul nu exista :)

Edited by Valy1, 12 September 2011 - 12:25.


#33
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,457
  • Înscris: 04.05.2006

 business11, on 12th September 2011, 00:29, said:

Dar cea mai buna este la maverick, mai ales ca la Orizont este modernizat, dar este cam uscata, noroc cu castravetii aia murati daca ii mai au.
La Dristor imi place cel mai mult, mai ales cu musdeiul de usturoi ( la fel inventie romaneasca).

Offtopic: Ne hotaram si noi? :lol:

Ontopic: La Genin, pe Floreasca, este de departe cea mai buna pe care am mancat-o eu.

#34
Corina2009

Corina2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,429
  • Înscris: 11.03.2009
La Apaca in fata, pe Iuliu Maniu mai exact.


E dementiala ca si gust si sosuri si bei si iaurt pe saturate, grates!

#35
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006

 richelieu, on 12th September 2011, 13:28, said:

Ontopic: La Genin, pe Floreasca, este de departe cea mai buna pe care am mancat-o eu.
Incearca "La haleala" la Gara de nord. :)

#36
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007
Parca la haleala avea shaorma xxl?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate