Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Cum sa scap de 2 pisici

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
22 replies to this topic

#19
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,493
  • Înscris: 15.09.2010

 longbou, on 29th April 2012, 15:59, said:

eu ce draq sa zic!
am si o gramada de pisici si soareci.
pe soareci ii mai prind in capcane iar pisicile nu-i deranjaza in  nici un fel. nici cand ii prind in capcana nu le fac nimic.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rRZpM8BMKbY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

la minutul 1:20 se vede o pisica care trece la 2-3 metri si nici macar nu se uita la soarece, nu mai vorbesc de astea 2 care il baga in seama si fug de el cand tipa soarecele la ele  :cursing:

ce sa fac sa scap si de soareci si de pisici?
locuiesc in Cipru si aici nu prea sunt caini.
daca sunt sunt majoritatea de rasa si sunt scumpi, si sa dau o gramada de bani pe un caine si sa am surpriza ca ii e frica de pisici... mai bine lasa
Vino in Romania, ia-ti o pisica maidaneza si sa vezi cum iti va prinde soarecii. Alea din Cipru sunt cam lenese,  s-au obisnuitsa vaneze soparle, nu mai stiu sa prinda soareci.

#20
longbou

longbou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 20.05.2010

 peterbald, on 29th April 2012, 21:14, said:

Cu ce te deranjează pisicile? Hai că șoarecii mai înțeleg, dar pisicile...

pai de exemplu fac galagie noaptea in pod, fac galagie cand sunt in  calduri, varsa tomberonul de gunoi, imi lasa par pe o canapea care o am afara, sa-ti mai spun?


 Freddy12, on 29th April 2012, 23:32, said:

Vino in Romania, ia-ti o pisica maidaneza si sa vezi cum iti va prinde soarecii. Alea din Cipru sunt cam lenese,  s-au obisnuitsa vaneze soparle, nu mai stiu sa prinda soareci.

nu prind nici soparle, sunt puturoase ca cipriotii!

#21
bogdan_popescu

bogdan_popescu

    Jesus is coming soon!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,543
  • Înscris: 13.05.2008
Fai rost de niste furadan, agricultorii au, e o otrava extrem de toxica de culoare roz.
Pui putin pe o bucata de salam sau altceva si n-apuca sa mai faca nici 10 metri dupa ce-l gusta.
Asa am si eu o vecina de-asta screlozata. Avea vreo 10 care stateau numai la mine-n curte. Eu am copii (si chiar de n-as fi avut) si prin gradina nu mai aveai unde sa calci de rahati, in pod la fel zgomote infernale, dorm/dormeau si iarna numai la mine-n pod, mi-au stricat izolatia de vata la tavane, ba acum doua zile am gasit ca si fatase una 6 pui acolo la mine-n izolatie.
I-am luat puii si i-am aruncat, si izolatia a trebuit sa o decupez de acolo si sa o schimb, si tot pe acolo stau inca (mai sunt doua) ca n-am avut timp de ele.
Eu nu inteleg oamenii astia, stau la oras, vad ca toti vecinii i omoara (asa fac si ceilalti vecini cu pisicile ei) pisicile ca nu mai are lumea trai, si ei se incapataneaza sa le tot inmulteasca.
Cu furadan insa efect instant, in cateva minute scapi de problema.

#22
longbou

longbou

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 341
  • Înscris: 20.05.2010
mi-a fatat si mie una intr-o magazie, dar nu a apucat sa faca decat unu, ca aveam un prieten la mine si am vrut sa facem un gratar si in magazia respectiva erau lemnele.
sa vezi sperietura ce a tras amicul cand a intrat dupa lemne in magazie si pisica a fugit dintr-un sac unde tin niste bureti pentru spalat masina.
nu m-a lasat inima sa omor puiul, l-am pus intr-o galeata, am culcat-o si am pus in fata un burete sa nu iasa.
a doua zi dimineata nu mai era acolo, eu am crezut ca l-a luat pisica si l-a dus langa ceilalti pui dar nu, l-a luat si la bagat intr-o lada cu lemne. ieri am vazut ca era acolo ca am intrat in magazie si pisica a fugit din lada. cind m-am uitat era pisicul acolo.
l-am scos in curte si pana la urma am vazut-o cand il cara peste gard, probabil langa ceilalti.
nu cred ca o sa pot sa le dau otrava. nici nu prea ma lasa inima sa le omor si nici nu cred ca ar fi o solutie sa moara prin curte si dupa aia sa stau sa car pisici moarte. dar daca nu imi da altcineva alta idee, e buna si asta pana la urma.
chestia e ca nu trebuie sa ma vada astia ca le omor ca la cat sunt de prosti sunt in stare sa cheme politia si mai imi fac rost de vreo amenda, sau cine stie ce sanctiuni au astia aici pentru asa ceva
cred ca pana la urma cea mai buna treaba e cu cainele dar nu gasesc pe nimeni sa-mi dea un maidanez.

#23
Charger

Charger

    Viitor baștan

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,874
  • Înscris: 12.01.2011
Daca nu este pisica ta, sanse mari sa plece cu tot cu puiul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate