Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

probleme cu crearea unui puzzle

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
fabby

fabby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 13.08.2005
Ce as vrea eu de fapt ar fi, daca stiti cum as putea creea pe form din cod sursa, sa zicem, 10 controale de tip imagine? Am inteles dintr-un turorial, ca ar trebui sa fac ceva de genu:
For i = 1 To 2
    Load Image1(i)
Next i


For i = 0 To 2
    Image1(i).Picture = LoadPicture("1.bmp")
    Image1(i).Top = 1000 * (i + 1)
    Image1(i).Left = 800 * (i + 1)
    Image1(i).Height = 250 * (i + 1)
    Image1(i).Width = 250 * (i + 1)
Next i
in care, pe form, la inceput, creez un control de tip imagine, caruia ii atribui la index valoarea 0, si din primu for, ar trebui sa mi le creez si pe celelalte 2, ca pe urma, din ultimu for, sa le parcurg, si sa le atribui cate o imagine. problema e ca nu imi afiseaza decat 1 imagine, in controlul de tip imagine care are index=0, deci pe celelalte 2 nu le creeaza
daca creez pe form inca 2 controale de tip imagine, unu cu index=1, si altu cu index=2, si nu mai scriu primul for, atunci mi le afiseaza.
Ce rugaminte am eu: cum pot creea din cod sursa celelalte controale  de tip imagine?

#2
RAZ

RAZ

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 15.10.2004

fabby, on Sep 25 2005, 17:25, said:

...............
Ce rugaminte am eu: cum pot creea din cod sursa celelalte controale  de tip imagine?

<{POST_SNAPBACK}>


nu iti afiseaza noile controale pentru ca nu sunt vizibile....
mai adauga o linie in al 2-lea for (ai putea sa faci cu un singur for ;) ) :
'.....etc
   Image1(i).Height = 250 * (i + 1)
   Image1(i).Width = 250 * (i + 1)
   Image1(i).Visible = True   ' <-------- arata pe form noul control
Next i
'...etc


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate