Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

Recomandari achizitii produse Apple & accesorii

- - - - -
  • Please log in to reply
311 replies to this topic

#19
JohnCo2

JohnCo2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 20.10.2011

 MembruAnonim, on 30th October 2011, 16:12, said:

E un iPod. Nu investești nimic.
Adica? Vreau sa stiu daca este scump sau nu? daca se merita sau nu:)

#20
rasistu

rasistu

    Troll

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,715
  • Înscris: 20.03.2011
daca ai nevoie e o scula buna.

#21
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 JohnCo2, on 30th October 2011, 17:18, said:

Adica? Vreau sa stiu daca este scump sau nu? daca se merita sau nu:)

Dacă ai nevoie, se merită. Compara prețul cu unul nou și judecă singur dacă se merită sau uită-te pe okazii după altele similare ca model

#22
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca ai ceva banuti de bagat in aplicatii (20-30 euro), merita, asculti muzica, te joci, stai pe net unde ai wi-fi.

#23
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003

 JohnCo2, on 30th October 2011, 16:18, said:

Adica? Vreau sa stiu daca este scump sau nu? daca se merita sau nu:)

:rolleyes:
daca nu stii ce sa faci cu el, nu se merita...

#24
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
Vreau sa cumpar un iPad si sa aleg cel mai bun raport calitate/pret. Bugetul; ar fi 2300, flexibil pana pe la 2500. As vrea o memorie de 32 ca 16 e prea putin iar 64 e prea scump, dar am observat ca iPad Air 2 nu exista de 32 asa ca ma vad limitata la iPad Air 32 gb. Vreu sa stiu care e diferenta dintre cele doua generatii. Am vazut ca nr de nuclee, 2 sau 3, dar in ce se materializeaza asta si cat e de important? Alte diferente mai sunt?

#25
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
http://www.gsmarena....7&idPhone2=6742


Eu am Ipad Air si se misca absolut impecabil. Eu nu simt vreo limitare de procesor sau ram.

Singurul lucru vizibil diferit este senzorul de amprenta.

Edited by Groot, 05 December 2014 - 09:02.


#26
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,851
  • Înscris: 06.01.2008
Eu ti-as recomanda iPad Air 2. Si spun asta strict datorita memoriei ram de 2GB.
Nu stiu sigur cat de mult se enerveaza ceilalti utilizatori de iPad-uri pre-iPad Air 2, dar pe mine ma dispera cand fac multitasking intre 2 aplicatii relativ prietenoase cu resursele hardware, dar constat ca necesita reincarcarea aplicatiei la care comut.
Asta ma enerveaza in special cand una dintre aplicatii e un browser cu un tab deschis si derulat la un anumit punct dintr-o pagina, ori ramas cu casuta de editare a unui mesaj deschisa, sau chiar si atunci cand comut intre tab-urile deschise in cadrul aceluiasi browser.

#27
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Fa un efort si mergi pe Air 2. E un monstru de tableta.

#28
dana&ovi

dana&ovi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 07.01.2007
E vreo tableta Samsung care sa se ridice la performantele unui Ipad? Vad ca Air 2 se duce spre 3000 lei si mai e si problema accidentelor. daca l-ai scapat s-a spart si te costa cat un Samsung tab 4 sa-I schimbi geamul.
E atat de mult superior un Ipad fata de alta tablet ca sa justifice diferentele de pret?

#29
tudor_ionutz2000

tudor_ionutz2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,892
  • Înscris: 16.04.2007
Pai Samsung Tab S de 10,5 inch e la acelasi pret cu Ipad Air 2, varianta de 16 gb cel putin. Daca ti frica de accidente ia-o de la de la Orange sau Vodafone si fa-i asigurare.

#30
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Daca nici pentru produsele apple nu sint pe piata 14568995 de huse, carcase si alte chestii de protectie...

#31
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003

 Hider141, on 05 decembrie 2014 - 09:39, said:

Eu ti-as recomanda iPad Air 2. Si spun asta strict datorita memoriei ram de 2GB.
Nu stiu sigur cat de mult se enerveaza ceilalti utilizatori de iPad-uri pre-iPad Air 2, dar pe mine ma dispera cand fac multitasking intre 2 aplicatii relativ prietenoase cu resursele hardware, dar constat ca necesita reincarcarea aplicatiei la care comut.
Asta ma enerveaza in special cand una dintre aplicatii e un browser cu un tab deschis si derulat la un anumit punct dintr-o pagina, ori ramas cu casuta de editare a unui mesaj deschisa, sau chiar si atunci cand comut intre tab-urile deschise in cadrul aceluiasi browser.

foarte adevarat, din pacate pentru posesorii de ipad air :(

#32
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,650
  • Înscris: 21.08.2008
iPad Air 2 comercializate in magazinele din Romania au incarcator cu stecher normal sau cum sunt cele din UK?
Dar cele care sunt la vanzare pe situri de genul okazii/olx/tocmai? Cred ca un incarcator "normal" ar fi destul de scump si ar anula avantajul achizitionarii unei tablete "de afara".

#33
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Groaznic de scump...

http://www.noumax.ro...r-md836zma.html

Problema cu cele "de afara" este garantia, ai un an garantie internationala si dup'aia ciuciu garntie. Daca o cumperi din ro ai doi ani.

Edited by dan78rom, 19 December 2014 - 00:07.


#34
Extinct

Extinct

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,079
  • Înscris: 24.02.2007
@danghetau: cele vandute oficial in Romania, au stecher normal. Celelalte depinde de unde sunt achizitionate
@dan78rom: Daca e cumparata din EU are tot doi ani de garantie. Si ee-asta produsele Apple sunt mai scumpe in EU

#35
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
O avea conform legii europene, dar o onoreaza vinzatorul, nu apple. Daca ai chef de complicatii cu trimis produsul pe te miri unde la garantie, pentru o diferenta de pret de citeva zeci de euro, e o varianta. Personal ma feresc de complicatii inutile, daca imi permit un produs de 500euro imi permit si unul de 550euro.

P.S
Problema cu stekerele apare in general la iphone, astea sint in numar insuficient pe la noi. Si oficial in ro iphone e adus doar de operatori, conform apple.ro, ceilalti se descurca cum pot.

#36
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014

 dan78rom, on 19 decembrie 2014 - 00:04, said:

Groaznic de scump...

http://www.noumax.ro...r-md836zma.html

Problema cu cele "de afara" este garantia, ai un an garantie internationala si dup'aia ciuciu garntie. Daca o cumperi din ro ai doi ani.


Evident, poti cumpara orice charger de priza europeana cu un port USB, fabricat de o firma serioasa cu aceleasi specificatii la mai putin de jumatate din pret. Sau poti sa il incarci intr-un port USB 3.0 al computerului, care livreaza 750mA.

Garantia europeana de 2 ani este valabila in toate tarile uniunii europene, inclusiv la produsele apple.

Edited by Groot, 19 December 2014 - 08:36.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate