Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Clienti nemultumiti de Vodafone.

- - - - -
  • Please log in to reply
721 replies to this topic

#433
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
cand ai doi parinti avuti care iti iau casa si masina, nu cred ca te mai gandesti la acel salariu. ala e asa ca sa nu zica lumea ca nu faci nimic...cunosc destule cazuri de genul...
in plus nu cred ca la UPC doar atat are un operator

#434
Onoare29

Onoare29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 445
  • Înscris: 27.08.2015
Mai intereseaza-te! Atat e salariul la RC la Vodafone cat si la retentie. La fel sunt salariile si la Orange. Si totusi ca si cifra de afaceri Upc nu se compara cu cele 2. Salariile le stiu pt ca am lucrat la cele 2 companii. Niciodata nu vei primi un raspuns personalizat. Ei foloseac niste sabloane practic. Daca intri in detalii cu wi pw o tema o sa vezi ca nu iti vor despica firul in 4 si ca vor cauta sa incheie discutia din fasa. E pe topicul Vodafone de ex un client care a postat o discutie pe aceeasi tema cu mai multi reprezentati Vodafone. Dupa primul raspuns incomplet primit reprezentantii Vodafone vorbeau de semintele marului si clientul de pere :))

#435
ciankaisi

ciankaisi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 30.01.2017
Am avut problema : am schimbat televizorul, si telecomanda upc nu a functionat cu mediabox. Am dat telefon si  mi s-a spus sa schimb capetele la cablul scart .(cea din mediabox sa o bag in tv si viceversa)

Va dati seama ca nu a functionat nimic. Am chemat un vecin si a rezolvat . Multumesc UPC , pacat ca am semnat contract .

#436
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Ați văzut ultima știre? Abonamentele UPC se vor scumpi din 1 martie.
https://www.dcnews.ro/mobile/upc-anun-privind-facturile-abona-ilor-ce-trebuie-sa-faca-cei-care-nu-sunt-de-acord_530996.html

#437
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Ați văzut ultima știre? Abonamentele UPC se vor scumpi din 1 martie.
https://www.dcnews.ro/mobile/upc-anun-privind-facturile-abona-ilor-ce-trebuie-sa-faca-cei-care-nu-sunt-de-acord_530996.html

#438
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View Postmadalinmdl1, on 31 ianuarie 2017 - 12:06, said:

Ați văzut ultima știre? Abonamentele UPC se vor scumpi din 1 martie.
https://www.dcnews.ro/mobile/upc-anun-privind-facturile-abona-ilor-ce-trebuie-sa-faca-cei-care-nu-sunt-de-acord_530996.html
https://forum.softpe...8#entry20611972

#439
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
nu ma deranjeaza cei 2 lei/luna...sa fim seriosi...o tara intreaga se caca pe ea pt.taxa radio care era 2.50/luna....
nu pot fi chiar asa de avar....sa ne suparam cand se scumpeste energia electrica sau gazul nu prostii de-astea...

#440
VipeR85

VipeR85

    Il Magnifico

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,659
  • Înscris: 13.12.2006

View Postmadalinmdl1, on 31 ianuarie 2017 - 12:06, said:

Ați văzut ultima știre? Abonamentele UPC se vor scumpi din 1 martie.
https://www.dcnews.r...ord_530996.html
foarte bine...numa asa puteam sa ma duc la rds :)) sau sa renegociez contractu cu upc inainte de termen

#441
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View PostVipeR85, on 31 ianuarie 2017 - 18:27, said:


foarte bine...numa asa puteam sa ma duc la rds :)) sau sa renegociez contractu cu upc inainte de termen
Dacă până ieri nu ai primit notificare nu ți se scumpește nimic. Oricum e vorba doar de anumiți abonați. :)
https://www.dcnews.ro/mobile/upc-precizari-despre-pre-ul-abonametelor_531095.html
https://forum.softpe...l/page__st__108


#442
ady4x4

ady4x4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,167
  • Înscris: 30.01.2009
Eu nu am primit nici o notificare de marire pret nici pe mail nici in my upc nici in plicul facturii desi apar pe site la redefinire servicii.Inseamna ca nu mi se va mari abonamentul?

#443
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,823
  • Înscris: 07.07.2009

View Postady4x4, on 02 februarie 2017 - 19:37, said:

Eu nu am primit nici o notificare de marire pret nici pe mail nici in my upc nici in plicul facturii desi apar pe site la redefinire servicii.Inseamna ca nu mi se va mari abonamentul?
Cel mai bine este să suni cât mai repede la Relații cu Clienții și să le zici acest lucru. Fără nici o notificare nu au dreptul să-ți mărească abonamentul.

#444
madalinmdl1

madalinmdl1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,550
  • Înscris: 11.07.2014
Eu am vorbit cu ei pe Facebook și miau făcut cerere de fidelizare

#445
bonzo_catalin

bonzo_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.10.2007
Salutare .Am o problema cu UPC, am facut cerere de reziliere a contractului in 2x martie , in 26 aprilie am predat echipamentul cu proces verbal . Ieri primesc factura pe luna mai (!) .Sunt putin confuz .Please advise .Merci.

Edited by bonzo_catalin, 11 May 2017 - 12:38.


#446
k0r3k7

k0r3k7

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,241
  • Înscris: 03.05.2007

View Postbonzo_catalin, on 11 mai 2017 - 12:38, said:

Salutare .Am o problema cu UPC, am facut cerere de reziliere a contractului in 2x martie , in 26 aprilie am predat echipamentul cu proces verbal . Ieri primesc factura pe luna mai (!) .Sunt putin confuz .Please advise .Merci.
Stai sa ghicim in globul de cristal.. Suna la facturare si intreaba de ce ti s-a mai emis o factura..

#447
bonzo_catalin

bonzo_catalin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 25.10.2007
Un post minunat dar total inutil .Eu nu m-am gandit la asta Posted Image

Vreau feedback de la cineva care s-a confruntat cu astfel de probleme.Sau care e in tema in ceea ce priveste conditiile contractuale ale UPC-ului .Inainte de a suna la ei trebuie sa stiu ce track pun .

#448
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,216
  • Înscris: 22.02.2017
Suna frate la ei.. ce dracu, ai reziliat e clar ca nu mai trebuie sa platesti nimic.. esti ca aia care intreaba pe softpedia de ce ii doare capu, de parca noi suntem doctori...

#449
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
La mine este și mai frumoasă faza. De obicei, firma îți dă cu contractul în cap și zice "Uite, tu ai semnat!!". Azi a fost invers.
M-am trezit la telefonie fixă cum că s-a schimbat contractul peste noapte. Din "ALO Nelimitat UPC" a devenit "Optiune 500 minute Fix si Mobil RO si UE". Aceste minute au fost depășite, drept pentru care am avut de plată 65 lei. Apare așa:
Convorbiri UPC -> Mobil    02:26:45  13    62,36

Am sunat la relații cu clienții și mi s-a spus că s-au trimis notificări cu privire la faptul că ALO Nelimitat nu mai există și că m-au băgat la nu știu ce rahat. Drept pentru care, atunci când am ajuns acasă am luat contractul și factura și m-am prezentat la un centru UPC, unde am cerut lămuriri. M-au aburit ce m-au aburit după care le-am spus că suntem în perioada contractului semnat de ambele părți, mai sunt 4 luni și că e fix problema lor ce abonamente nu mai au, Eu vreau să beneficiez de serviciile conform contractului și să plătesc cât scrie în contract. Adică 15 lei/lună.
A rămas ca-n tren. Mi s-a spus să nu plătesc factura și că vor aștepta un răspuns de la "centru".
Aștept acum să mă contacteze.

#450
Rundas

Rundas

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,006
  • Înscris: 22.07.2013
Schimbare regulilor în timpul jocului. Se poate observa cum din martie s-a tot schimbat si schimbat...

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate