Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Teapa cu fotoliu de masaj

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#91
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postlawrence38, on 13 august 2013 - 23:15, said:

Concluzia ? Multi prosti in Romania Posted Image
multi batrani ramoliti rupti de realitate

#92
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postmarcusdefeis, on 14 august 2013 - 12:24, said:


multi batrani ramoliti rupti de realitate

Dar totusi, cu mii de euro de cheltuit pe iluzii :w00t:

#93
Arhangelul

Arhangelul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.08.2013
Cum am mai scris am procedat conform indicatiei ela60 am trimis si email si scrisoare recomandata cu confirmare de primire, si am expediat marfa inapoi prin curier.  Am si primit inapoi suma ceruta pe un cont bancar special cerut de mine la o banca. Pentru mine era  mai simplu asa. Propun ca sa  nu se inchide acest topic sau sa creeze o pagina special pentru tema de teapa comerciala.
Incodata   MULTUMESC   tuturori.

#94
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
ai primit si banii pt transport prin curier ?

#95
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
http://pulsomax.ro/a...t_pulsomax.html

#96
Arhangelul

Arhangelul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.08.2013
Nu a fost nevoie de  bani de transport deoare-ce am inteles cu ei sa trimite  curierul cu care au contract.In felul acesta am comunicat curierului codul IBAM de la contul de banca si am cerut  prin ramburs numai contravaloarea produselor. In ce a ce priveste tratamentele cu pulsare magnetica, dupa informatiile mele de pe net reiese ca se recomanda numai in centrele medicale de profil sub supraveghere medicale deoare-ce fiecare persoana necesita o abordare specifica. De altfel acasa de unde sa stiu ca aparatul functioneaza?sa functioneaza cum trebuie, nu am cum sa verific acest lucru nu ai instrumentele speciale pentru acesta.
Adevarul este, ca toti vor sa inbogateasca pe spinarea celor suferinzi, marfa trebuie vanduta,ca nu va folosi pentru nimic, pe cine intereseaza?

Referitor la  fotoliul Pulsomax ! ai observat ca nu are oferta de pret? si nici denumirea fabricantului, de fapt nimic folositori, informatii ZERO.
E teapa mare.

Se observa ca Tepari au sediu toti la Targu-Mures, si sunt coordonati de Mafia internationala, platitor de reconpensa partidelor politice.Guvernul Romaniei nu este loiala cetetenilor Ponta si cu Antonescu ne mintesc,iata dovada :
Martea trecuta, pe 26 august, Guvernul a propus Parlamentului un proiect de lege care permite companiei miniere Rosia Montana Gold Corporation sa ocoleasca legislatia romana in vigoare prin declararea proiectului minier ca fiind de utilitate publica si de interes national.
Nu ajunge ca traim in saracie vor si sa ne otraveasca cu cianura . Nu asta au promis, si nu pentru asta am ajutat la putere,daca va fi aleger jos cu ei.

#97
dorelu71

dorelu71

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.09.2009
Fratilor ,multa sanatate.Urmatoarea prezentare o au in VASLUI,la CENTRUL de AFACERI VASLUI,str: DECEBAL nr 16(cladirea de linga INTEREX) in data de 04-OCTOMBRIE-2013,ora 09:30.Calcati-i in picioare pe tepari.SUCCES.
acum firma se numeste:PULS+MAX

Edited by dorelu71, 30 September 2013 - 16:42.


#98
stantudor

stantudor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 12.06.2008
Si mama mea era sa ia teapa de la SERENDIPITY SRL din localitatea Zetea, judetul Harghita, cod fiscal 24474079. Mi s-a parut de la inceput ca ceva nu e in regula, in momentul in care mi-a spus ca merge la o astfel de intalnire. Am atentionat-o, dar totusi a apucat sa dea 200 lei avans. Sa vedem daca ii mai recuperam. E vorba de un aparat cu biorezonanta, denumirea mai exacta fiind lampa cu lumina polarizata, daca nu gresesc, si i s-a spus ca vindeca tot felul de boli. Pe langa acest aparat i s-a mai oferit un aparat de filtrat apa si un sac de dormit cu nu stiu ce chestii, totul la 3000 lei. Am verificat pe site-ul Ministerului Finantelor si apar niste date interesante:
- firma nu are depus bilantul pe anul 2009 si 2010 in conditiile in care e infiintata in anul 2008.
- In anul 2011 apare cu numar mediu de salariati in numar de 22 si un profit net de 105.956 lei
- In anul 2012 apare cu zero numar de salariati si un profit de 297.356 lei. Deci aproape de 3 ori mai mult, dar fara salariati. Foarte ciudat.
- Obiectul de activitate este "Intermedieri in comertul specializat in vanzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.", deci comert, in nici un caz ceva legat de servicii medicale sau ceva asemanator din domeniul medicinei.
Sper sa fie utile aceste informatii.

#99
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postdorelu71, on 30 septembrie 2013 - 16:39, said:

acum firma se numeste:PULS+MAX
PULSOMAX
http://pulsomax.ro/a...t_pulsomax.html

#100
elenasabau

elenasabau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.10.2013
Sincer imi pare rau ca exista oameni  care nu au alta treaba decat sa jigneze pe ceilalti…. In loc sa ii dati vina din prima unor firme, persoane pe care nu le cunoasteti, sau produsele acestora, sa  va informati putin si despre ceea ce ofera, adica medicina alternativa!!! Eu as face tot posibilul pentru a aduce pe bunica inapoi, insa nu pot, si am realizat prea tarziu acest lucru… Va recomand sa incercati orice modalitate sa-i ajutati parintii, bunicii, in vederea sanatatii lor, sa le aveti langa pentru un timp indelungat! Am luat si eu de la Serendipity acel produs, mie personal m-a ajutat aceasta saltea pulsatilal sau cum se numeste sa trec prin depresia cauzata de pierderea bunicii mele, care a fost toata viata alaturi de mine, m-a crescut… De atunci folosesc salteaua pentru mai multe probleme, si nu mai pot trai fara ea. Fiecare crede ce vrea, insa va rog frumos oameni buni , sa nu le speriati cei care ar avea nevoie de ea!!!!!

#101
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
aici nu e vorba despre calitatile unui produs ci de raportul calitate/pret extrem de redus

exact scaunul de masaj pe care-l vand gunoaiele astea cu peste 5000 ron se gaseste pe ebay cu sub 1000 ron (inclusiv transport)

genul de clienti varstnici carora li se adreseaza, modul in care sunt atrasi in capcana sub alt pretext, stilul de spalare de creier la prezentarea produsului, omiterea cu buna stiinta din contract a prevederilor legale - TOTUL spune ca nu e decat o escrocherie rafinata cu cifre de afaceri uriase care profita de bunavointa si nevoile consumatorului

#102
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008

View Postelenasabau, on 07 octombrie 2013 - 15:36, said:

Sincer imi pare rau ca exista oameni  care nu au alta treaba decat sa jigneze pe ceilalti…. In loc sa ii dati vina din prima unor firme, persoane pe care nu le cunoasteti, sau produsele acestora, sa  va informati putin si despre ceea ce ofera, adica medicina alternativa!!! Eu as face tot posibilul pentru a aduce pe bunica inapoi, insa nu pot, si am realizat prea tarziu acest lucru… Va recomand sa incercati orice modalitate sa-i ajutati parintii, bunicii, in vederea sanatatii lor, sa le aveti langa pentru un timp indelungat! Am luat si eu de la Serendipity acel produs, mie personal m-a ajutat aceasta saltea pulsatilal sau cum se numeste sa trec prin depresia cauzata de pierderea bunicii mele, care a fost toata viata alaturi de mine, m-a crescut… De atunci folosesc salteaua pentru mai multe probleme, si nu mai pot trai fara ea. Fiecare crede ce vrea, insa va rog frumos oameni buni , sa nu le speriati cei care ar avea nevoie de ea!!!!!

1. esti agramata rau. macar ai bunul simt sa scrii corect ca sa putem intelege ce vrei sa ne transmiti
2. primul post.. tare..ti-ai facut cont special pt a ne spune ce bune sunt gunoaiele de 5000 ron

#103
ela30

ela30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 21.02.2013

View Postelenasabau, on 07 octombrie 2013 - 15:36, said:

Sincer imi pare rau ca exista oameni  care nu au alta treaba decat sa jigneze pe ceilalti…. In loc sa ii dati vina din prima unor firme, persoane pe care nu le cunoasteti, sau produsele acestora, sa  va informati putin si despre ceea ce ofera, adica medicina alternativa!!! Eu as face tot posibilul pentru a aduce pe bunica inapoi, insa nu pot, si am realizat prea tarziu acest lucru… Va recomand sa incercati orice modalitate sa-i ajutati parintii, bunicii, in vederea sanatatii lor, sa le aveti langa pentru un timp indelungat! Am luat si eu de la Serendipity acel produs, mie personal m-a ajutat aceasta saltea pulsatilal sau cum se numeste sa trec prin depresia cauzata de pierderea bunicii mele, care a fost toata viata alaturi de mine, m-a crescut… De atunci folosesc salteaua pentru mai multe probleme, si nu mai pot trai fara ea. Fiecare crede ce vrea, insa va rog frumos oameni buni , sa nu le speriati cei care ar avea nevoie de ea!!!!!

Dumnezeule! De unde ai inventat scrierea asta?!?
Dc n-ar fi fost asa de prost scris, as fi spus ca un unguras de la Pulsomax sau cum se mai numesc a scris postul.

Elena Sabau, orice varsta ai avea, niciodata nu e prea tarziu sa inveti limba romana si gramatica limbii romane.

Edited by ela30, 07 October 2013 - 19:00.


#104
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postela30, on 07 octombrie 2013 - 18:58, said:

Elena Sabau, orice varsta ai avea, niciodata nu e prea tarziu sa inveti limba romana si gramatica limbii romane.
...sau etnie....

#105
farockhcm

farockhcm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,918
  • Înscris: 13.05.2013
Buna,

Azi au fost la Brasov la Hotel Casa Muresan,str.Nicopole,nr.54.

Poate o sa fie si maine,acolo s-ai cautati daca aveti probleme cu ei.

#106
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007

View Postelenasabau, on 07 octombrie 2013 - 15:36, said:

Sincer imi pare rau ca exista oameni  care nu au alta treaba decat sa jigneze pe ceilalti…. In loc sa ii dati vina din prima unor firme, persoane pe care nu le cunoasteti, sau produsele acestora, sa  va informati putin si despre ceea ce ofera, adica medicina alternativa!!! Eu as face tot posibilul pentru a aduce pe bunica inapoi, insa nu pot, si am realizat prea tarziu acest lucru… Va recomand sa incercati orice modalitate sa-i ajutati parintii, bunicii, in vederea sanatatii lor, sa le aveti langa pentru un timp indelungat! Am luat si eu de la Serendipity acel produs, mie personal m-a ajutat aceasta saltea pulsatilal sau cum se numeste sa trec prin depresia cauzata de pierderea bunicii mele, care a fost toata viata alaturi de mine, m-a crescut… De atunci folosesc salteaua pentru mai multe probleme, si nu mai pot trai fara ea. Fiecare crede ce vrea, insa va rog frumos oameni buni , sa nu le speriati cei care ar avea nevoie de ea!!!!!
Inscriere, un singur post, analfabetismul e boala grea, Elena... Mirosi a angajat la firma fantoma, cu fotoliile minune... Vezi ca pentru depresii, se gasesc mult mai multe produse in alta parte, mult mai eficiente decat o banala saltea...

Edited by bonygy, 08 October 2013 - 18:47.


#107
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
o fi secretara de la firma
una calculata si care cere mereu parerea stapanirii in functie de minciuna pe care trebuie s-o debiteze

#108
elenasabau

elenasabau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.10.2013
Nu am vrut sa va raspund, fiindca sunteti foarte nepoliticosi, eu am vrut numai sa-mi exprim opinia, dar in legatura cu Serendipity Srl. Firma cealalta, cu fotolii de minune cum scrieti, nu o cunosc, deci nu dau cu parere, dar sa nu fie o neintelegere, eu vorbeam despre Serendipity, cu care sunt multumita!!! Insa vad ca pe voi va intereseaza numai greselile in text.... Puteti continua daca va face placere.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate