Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Teapa cu fotoliu de masaj

- - - - -
  • Please log in to reply
153 replies to this topic

#127
shadowgign2

shadowgign2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 01.06.2008
Observ ca toate persoanele care agreaza firma si o lauda sunt doar useri CU UN SINGUR POST. Nu va da putin de gandit?

#128
djgrecu

djgrecu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 25.05.2006
Carpe diem va fi la Cluj-Napoca in data de 07.02.2014 la hotelul Victoria. Pe mine nu m-au convins...insa m-as duce pana acolo sa le tulbur apele :D

#129
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
escrocii de la pulsomax pe unde mai umbla ?

View Postdjgrecu, on 28 ianuarie 2014 - 16:16, said:

Carpe diem
astia care mai sunt ? de unde? un link spre datele firmei?

#130
ioantud

ioantud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2014
In luna ianuarie socrii mei au luat o teapa de la firma Test Medical si au cumparat o perna pentru masaj cu 1500 lei, evident "redusa"! Si au primit si cadou o tigaie si cateva cutite...Stie cineva cand au urmatoarea prezentare in Bucuresti?

#131
blackadder2014

blackadder2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.04.2014
Cât o sa mai meragă țepele astea? Informați-vă bătrânii pentru orice eventualitate.
Poate sunt mai multe firme, astia cu fotoliile fac angajari

#132
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,790
  • Înscris: 08.02.2007
Am si eu o masina de cusut Singer, care face masaj la buzunare.
Ideala pentru a o putea vinde colectionarilor germani care au pus afise in pereche cu cea pe care o aveti in casa.
Nu cer decat 5.000 euro negociabil, desi altii ar cere 10.000.

Nu sare nimeni? Haideti mai, reducere 50%...

#133
spargebule

spargebule

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 29.07.2007
De ce nu va orientati totusi catre firmele care vand fotolii de masaj de multi ani de zile? eu am un fotoliu cumparat de la Merecom acum 5 ani, acum vreo 2 saptamani  i-am sunat pentru ca aveam nevoie de o husa, se uzase putin. Am gasit si husa si mi-au facut si o revizie gratuita a fotoliului desi nu mai era in garantie :)

#134
Georgi30

Georgi30

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.06.2014
Buna ziua
Am mare rugaminte la dvaostra
Am si eu o o bunica care a fost pacalita de acesti nenorociti. Din fericire nu a apucat sa dea niciun ban, a platit doar avansul care este o suma mica...
Vom notifica in scris firma, invocind acel articol cu denuntarea unilaterala a contractului, pe care o vom trimite prin posta cu confirmare de primire. Apoi vom scrie si un email de informare ca nu mai doresc produsul, ca am denuntat contractul si ca doresc avansul inapoi - desi sincer ma lipsesc de ei, numai sa scapam din necazul asta...
Este suficient? Sa-i amenintam cu OPC-ul? Din posturile de pe forum au fost reclamatii girla si ei platesc amenzi apoi isi vad de treaba...
Ideea este ca nu vreau sa se trezeasca bunica cu produsul la usa pt ca nu-l mai vrem. Putem sa refuzam livrarea, nu?
Mai putem face ceva?
Multumesc

#135
baniichannel

baniichannel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 31.12.2006
Cei care au bani de recuperat :
Vineri 5 sept  au prezentare la Rin Grand Hotel Vitan-Barzesti. Întrebati la receptie unde are prezentare echipa Serendipidity.  Cred ca ii gasiti pana pe la orele 19.00.
Bafta !

#136
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010
Frate , ne chemasera si pe noi astia de la Serendity (sau cum i-o chema) la niste analiza medicale, insistând sa vin cu cineva in varsta (tata, mama).
Ne tot suna, de doua ori pe an, unii de la Merinos sau ceva de genul, care ne cheama la un restaurant sa ne prezinte nu-s ce dracu'. Odata am zis ca vin cu fata mea, hotarata sa vad ce naiba vor, si au refuzat, au zis ca neaparat cu sotul, altfel nu se poate. In orice caz nu am avut chef de mesele lor gratuite si rahatul de prezentare, fiindca mie imi miroase a frauda din start.
Ieri am primit iar un plic, de data asta de la Impulser Group International care cica, in colaborare cu Fundatia Parinti si Bunici, se ofera sa ne faca niste analiza gratuite.
Cica diagnosticarea sistemului vascular si analiza riscurilor.
Tortuga-Sala de conferinte Str.Traian nr 234,  lunea viitoare la ora 9.00.
Am asa o stare de spirit negativa la momentul acesta, ca tare m-as duce sa le fac alora un show. Imi iau si smartphone ca am conexiune lol. Oare se lasa inregistrati?!

#137
irys227

irys227

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 20.05.2010
http://www.romedic.r...r/articol/14989
Urmariti video-ul in care se sustine, printre altele, ca dr Ursuta Rozalia Ana (din Arad)
"aplica cu mare succes terapia Impulser , bucurandu-se de o cunoastere sporita in cercul pacientilor ei din Romania " , a obtinut rezultate remarcabile in tratamentul pacientilor bla bla bla...
Am gasit nr doamnei doctor destul de usor , http://www.casar.ro/...ng judetean.pdf , si deoarece acum vreo jumatate de ora astia de la Impulser m-au sunat sa le confirm participarea la prezentarea lor, am sunat-o pe dna doctor s-o intreb daca dneai stie ca astia se folosesc de numele dansei pentru a fi credibili.
Evident ca dna doctor nu are habar de acest marketing, singurul lucru pe care l-a facut a fost sa accepte o astfel de saltea cadou , anul trecut ,si s-o testeze pe unii pacienti, observând ca nu le facea rau, ba chiar avea unele efecte. Dna nu a efectuat nici un fel de studiu despre tratamentul cu impulsuri magnetice , doar a folosit produsul finit, si , mai mult, nu are habar ca numele si declaratii de-ale dansei apar in video-ul folosit pt promovare.

In fine, cica la prezentare soseste dna Mariana Negoita, medic fizioenergoterapeut,o doamna despre care pe internet se scrie ca ar fi fost ucisa acum multi ani...
Ma duc luni la prezentare ca sa o cunosc, si primul lucru pe ca il intreb este unde are cabinetul in Bucuresti. LOL.

#138
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postirys227, on 05 septembrie 2014 - 06:56, said:

Frate , ne chemasera si pe noi astia de la Serendity
Ieri am primit iar un plic, de data asta de la Impulser Group International care cica, in colaborare cu Fundatia Parinti si Bunici, se ofera sa ne faca niste analiza gratuite.
Cica diagnosticarea sistemului vascular si analiza riscurilor.
Tortuga-Sala de conferinte Str.Traian nr 234,  lunea viitoare la ora 9.00.
Am asa o stare de spirit negativa la momentul acesta, ca tare m-as duce sa le fac alora un show. Imi iau si smartphone ca am conexiune lol. Oare se lasa inregistrati?!
Nu te lasa, eu aveam un bridge fuji, destul de mare, cum m-a vazut gata,  opriti aparatul ori parasiti sala!?  Posted Image
Am preferat sa raman, astia vindeau o patura magnetica.  Posted Image
Eram in statiunea Covasna in vara 2008! Posted Image

Edited by sandy76, 05 September 2014 - 12:01.


#139
adipop45002

adipop45002

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.08.2011
Escrocheria Magnetica - Parinti si bunici......
http://www.viata-med..._9139-dArt.html

#140
Rainman22

Rainman22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 81
  • Înscris: 22.09.2005

View Postirys227, on 05 septembrie 2014 - 09:34, said:

http://www.romedic.r...r/articol/14989
Urmariti video-ul in care se sustine, printre altele, ca dr Ursuta Rozalia Ana (din Arad)
"aplica cu mare succes terapia Impulser , bucurandu-se de o cunoastere sporita in cercul pacientilor ei din Romania " , a obtinut rezultate remarcabile in tratamentul pacientilor bla bla bla...
Am gasit nr doamnei doctor destul de usor , http://www.casar.ro/...ng judetean.pdf , si deoarece acum vreo jumatate de ora astia de la Impulser m-au sunat sa le confirm participarea la prezentarea lor, am sunat-o pe dna doctor s-o intreb daca dneai stie ca astia se folosesc de numele dansei pentru a fi credibili.
Evident ca dna doctor nu are habar de acest marketing, singurul lucru pe care l-a facut a fost sa accepte o astfel de saltea cadou , anul trecut ,si s-o testeze pe unii pacienti, observând ca nu le facea rau, ba chiar avea unele efecte. Dna nu a efectuat nici un fel de studiu despre tratamentul cu impulsuri magnetice , doar a folosit produsul finit, si , mai mult, nu are habar ca numele si declaratii de-ale dansei apar in video-ul folosit pt promovare.

In fine, cica la prezentare soseste dna Mariana Negoita, medic fizioenergoterapeut,o doamna despre care pe internet se scrie ca ar fi fost ucisa acum multi ani...
Ma duc luni la prezentare ca sa o cunosc, si primul lucru pe ca il intreb este unde are cabinetul in Bucuresti. LOL.

Ati fost la prezentare sau ce Dumenzeu e chestia cu terapia Impulser ? Ca ma tot suna si pe mine o tanti ca sa ma programeze la o testare GRATUITA a inimii... Tot asa ziceau ca la prezentare vine si dna dr Mariana Negoita... TEAPA ?

#141
xenadrina

xenadrina

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 17.02.2015
Buna seara, astazi am fost din curiozitate la o prezentare a fundatiei parintisibunici.ro care s-a tinut la sala Tortuga din str.Traian nr 234,sector 3.De cum am ajuns mi-am dat seama ca este o pacaleala.Am fost impreuna cu sotul meu pe care l-a apucat rasul.Chiar acei hoti imbracati in costume de pitiponci erau socati ca ne aflam acolo, aceasta inselatorie se adreseaza persoanelor in varsta, care sunt usor de manipulat, nu celor tineri.Nu am putut sa asist decat 20 de minute la acest circ, cu asa zisi conferentiari, doctori etc.Nu lasati persoanele in varsta sa participe la asa ceva ptr ca ii scutura de bani!!!cei de acolo nu te lasa sa intrebi nimic despre fundatie,daca o faci iti zic ca esti liber sa pleci!Sarmanii batranei!!!Va recomand sa nu va duceti ptr ca va pacalesc cu aiureli!!!!

#142
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Nu inteleg persoanele care se vaita de inselatorie!
Parca era o lege ce spune ca poti returna produsul inapoi daca nu-ti convine , in 10-30 zile , o mai fi valabila?
Mai mult, poti returna produsul fara sa ai un motiv anume si sa ceri banii inapoi. Dati-le cu legea in cap si returnati fotoliile, cu cat sunteti mai multi cu atat pier mai repede.

#143
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,774
  • Înscris: 25.01.2007
man, astia nu's altex. astia azi sunt, maine nu mai sunt... ia'i de unde nu's.

#144
nico123

nico123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,380
  • Înscris: 03.02.2009
Ar trebui incercat si trebuie sa aratam pasii necesar incercarii de returnare a bunurilor acestora. Iata ce trebuie sa stiti:
1 Trebuie sa cunoasteti un numar de telefon de la firma in cauza , cred ca se numeste ''Impulser''
2 trebuie sa sunat la aceasta firma si sa anuntati ca doriti sa returnati produsul si ca-l veti trimite cu curieratul.
3 ar trebuii sa stiti ce curierat foloseste aceasta firma dar nu neaparat , puteti sa folositi orice curierat din zona.
4. Chemati curieratul si predati-le produsul cu adresa firmei  unde trebuie trimis  si cu returnarea banilor ramburs, sa aveti si factura produsului.
Incercati , este posibil chiar foarte posibil sa va primiti banii inapoi.
Am scris toate astea pentru ca si mama mea a patit acelasi lucru cu o saltea ''minune'' cu aceeasi firma.

Edited by nico123, 18 February 2015 - 09:28.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate