Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 Topul rușinii la nivelul PE

probleme domeniu sau configuratie...

Se poate vedea on-line filmul ...

Mazda 3 IV Sedan 2.0 e-SkyActiv-G...
 NATO - Articolul 5

Recomandare pentru un acoperis di...

Schimbare DVR/NVR Sistem de supra...

Suspensie sa bicicleta (fatbike)

RDS & limitarea de banda metropolitan

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

karcotashu

karcotashu

Junior Member

• Grup: Members
Cred ca cea mai buna solutie pt internet o sa fie cablul de la RDS (sau altele de care nu vreau sa pomenesc ca iar sare lumea in capul nostru) iar pentru voce mobilul (oricind esti acasa :-)) ).
RTC a devenit destul de scump si nu mai merita.

mmariusel

mmariusel

Member

Nu vreau sa par rau dar pot sa va punctez cateva pretzuri  din germania legate de internet:

DSL Flatrate - asta insemnand trafic nelimitat, deconectare o data la o luna pentru o secunda,

upload 20 kb/sec
download 90 Kb/sec

casutza postala+websapace

ofera fiecare delaer incepand de la T-Online, Arcor, Qdsl shi terminand cu Aol la pretzul de 25 euro pe luna.

Ce sa mai zic de oferte de 2 Mb download shi 2 Mb upload la 50 euro pe luna de la : ISH sau RWE.

Monitoxus

Monitoxus

Back!

• Grup: Senior Members

Originally posted by karcotashu'
Zahei, ai dreptate .......   Cred ca cea mai buna solutie pt internet o sa fie cablul de la RDS (sau altele

Cablul la RDS (daca isi mentina actuala gandire) o sa fie o porcarie si NICI un user cu cap nu o sa se aboneze la ei !

De ce ? SIMPLU ! Domnii de la RDS considera TRAFIC METROPOLITAN (deci netaxabil) NUMAI site-urile LOR :@

NICI macar TOATE site-urile de pe RDS :D

VA dati seama ca 1-2 Gb ii FACI lejer in cateva zile daca iti calculeaza la sange fiecare bit ! So.. dai 30-40 USD pe .. NIMIC !

NO WAY !

Eu de mult ma tot enervez si incerc sa inteleg DE CE MAMA NAIBII sunt diferentele astea COLOSALE de pret dintre noi si altii !

Vezi aici ofertele de la mmariusel care sunt ULUITOARE pentru Romania ! Eu dau 35 USD/luna FARA TVA pentru... 300 Mb afara si MACAR  METROPOLITAN nelimitat la FX :D

Evident ca mai trec de limita dar macar au fost simtiti (nici eu nu abuzez) si pana acum nu am avut probleme ! Si asta.. e cred una dintre cele mai bune oferte de la noi .. tinand cont ca METROPOLITAN la ei inseamna tot ce e in .ro ....

Viteza ? 10-20-30 Kb/s ... MAX !

Conform unui sondaj de curan dfacut parca 12% DOAR din populatia Romaniei auzise de NET ! Din care probabil 60-70% intra sporadic doar pt MAIL si CHAT ...

TOT INAINTE  :OK:

In ritmul asta o sa ne cunoastem toti de pe NET intre noi .. ca intr-un sat de ala mic.. care are 10 babe si 4 bosorogi ;)

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

tot cosmo la 9600 bps ii cel mai rentabil....capeti internet complet gratuit (FARA TAXE TELEFONIE sa citez unele firme inculpate in threadu asta) si ai tot timpul asigurati cei 1,2 kb/s. Dupa ora 8 se intra cam greu...din max 8 incercari.

zahei

zahei

Active Member

Originally posted by Monitox
De ce ? SIMPLU ! Domnii de la RDS considera TRAFIC METROPOLITAN (deci netaxabil) NUMAI site-urile LOR :@

eu nici in gluma nu ma gandesc la un abonament bazat pe trafic la rds, aia imi pun pe facura si floodul. nu. insa mi se pare foarte foarte atragatoare varianta de abonament de 100 de dolari pe luna, fara banda garantata. ce inseamna asta? pe internet iesi cu cat poti, destul de slabutz in timpul zilei, iar pe metropolitana (aici e interesant) te dai cu 10 mega. beton pentru counter-strike ;>
mai departe nu e nevoie sa va spun ca baietzii deshtepti se tuneleaza pe metropolitana si ies in internet prin altcineva.  :cool:

zahei.

zahei

zahei

Active Member

Originally posted by geo2001
tot cosmo la 9600 bps ii cel mai rentabil....capeti internet complet gratuit (FARA TAXE TELEFONIE sa citez unele firme inculpate in threadu asta) si ai tot timpul asigurati cei 1,2 kb/s. Dupa ora 8 se intra cam greu...din max 8 incercari.

geo.. nice try dude. decat sa stau pe net la 9600 mai bine ies la o bere cu baietzii...

zahei.

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

am eu reusesc sa stau...si stau nonstop...am downloadat vreo 800 mb de mp3...toata ziua is pe net...si bugetul pentru internet este de 0 lei.

zahei

zahei

Active Member

am eu reusesc sa stau...si stau nonstop...am downloadat vreo 800 mb de mp3...toata ziua is pe net...si bugetul pentru internet este de 0 lei.

wrong. mobilul ala consuma curent!  ;)

arty

arty

Senior Member

• Grup: Banned
mmariusel: unde ai tu 2 Mb UPLOAD la 50 euro/luna ?

44,90 € pe luna ISDN (64 Kbit/s)

sursa WWW.ISH.DE

la RWE nu gasesc oferta de conexiune internet, nu pare sa fie un iSP. pare mai degraba ceva care ofera energie electrica. am cautat pe net shi am gasit ca au facut sistem sa iei internet de pe retzeaua electrica, dar n'am gasit detalii de pretz sau altele.

eu platesc 2 Mb in jos shi 384 kb in sus cu $50, mi'au dat adsl modemul free shi fara taxa de conectare. merge bine, adica cu serverul de la job (oc256) am 190 kB/s la dl shi 35 kB/s UL ... deci e in parametrii

Sammy

Sammy

Active Member

Originally posted by zahei

eu nici in gluma nu ma gandesc la un abonament bazat pe trafic la rds, aia imi pun pe facura si floodul. nu. insa mi se pare foarte foarte atragatoare varianta de abonament de 100 de dolari pe luna, fara banda garantata. ce inseamna asta? pe internet iesi cu cat poti, destul de slabutz in timpul zilei, iar pe metropolitana (aici e interesant) te dai cu 10 mega. beton pentru counter-strike ;>
mai departe nu e nevoie sa va spun ca baietzii deshtepti se tuneleaza pe metropolitana si ies in internet prin altcineva.  :cool:  

zahei.

in caz ca nu stii, metropolitanul este limitat de ceva timp la 2mbit

zahei

zahei

Active Member

Originally posted by Sammy

in caz ca nu stii, metropolitanul este limitat de ceva timp la 2mbit

cum sa limiteze ma nene ca mi-au zis intr-un pliant ca au backbone-ul de 15 ori mai mare

Sammy

Sammy

Active Member

mda, imi cer scuze, am retinut eu gresit.
nu e 2 mbit/s e 2.5 mbit/s

taka

taka

Junior Member

de unde aveti voi datele astea de la rds ? as vrea si eu un link. pls. :Beer:  ca ma chinui cu astralul rau.

karcotashu

karcotashu

Junior Member

Parerea mea este ca cei de la RDS (si altii) vor vrea sa profite de liberalizarea telefoniei fixe din 1 ian. Deci ar trebui sa faca tot posibilul pt a dezvolta si upgrada infrastructura.  Eu cred (inca mai cred) ca 1 ian 2003 va fi o "revolutie" in Romania pt piata comunicatiilor si cred ca nu vor avea incotro si vor da preturile jos.  Imi amintesc de nebuinia care era cind s-a inceput cablarea pt tv prin cablu. Si taxa de conectare (si abonamentul) erau destul de mari. Eu zic ca o sa fie la fel (adica o sa scada preturile). La RDS cel putin deja incep sa vad la fiecare casa cablul TV+priza de retea ..... :-))

Sybilia

Sybilia

Junior Member

eu nici in gluma nu ma gandesc la un abonament bazat pe trafic la rds,  
zahei.

Zahei, da-i in puii mei pe astia de la RDS, angajatii lor fac abonamente personale la cate unu in bloc unde stau ei si de acolo cableaza ei cate 2-3 blocuri, si le intra la bani de moare lumea

Cele mai bune soultii d einternet mi s epar cablul Astral si mobilul pe date , dar NU gprs ca te f...e la pretz aia de la Connex. Mai degraba as opta pt zapp, dar ala e net mobil si iti blocheaza telefonul

Sybilia

Sybilia

Junior Member

Originally posted by taka
de unde aveti voi datele astea de la rds ? as vrea si eu un link. pls. :Beer:  ca ma chinui cu astralul rau.

Nu iti plac AStralul?
zi-mi pe pm datele tale sau da-mi un email viabil si te invatz ce sa faci. Ii f_i in gura de doua - trei ori dupa care cand suni incep cu sarumana!

Grogu

Grogu

Humble Homo Sapiens

wrong. mobilul ala consuma curent!  ;)

wrong. mobilul este atasat la calculator prin cablu USB.....sper ca stii ca unele deviceuri se alimenteaza cu tensiunea furnizata de portul USB!!

Sammy

Sammy

Active Member

wrong. mobilul este atasat la calculator prin cablu USB.....sper ca stii ca unele deviceuri se alimenteaza cu tensiunea furnizata de portul USB!!
1. nu e pe usb
2. si daca e pe usb tot consuma curent.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate