Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Immortals (2011)

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#1
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/7VdONYkKFmQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

http://www.imdb.com/title/tt1253864/

Edited by Al_Bundy, 28 August 2011 - 13:08.


#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Am vazut si eu trailerul pe IMDB. Astept sa iasa se vedem ce-i de capul lui. Pare bun.

#3
Azzelio

Azzelio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 02.09.2011
Si eu îl gasesc cu potential !

#4
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Regizoru a mai scos filme colosale din punct de vedere vizual dar cu lipsuri la capitolul de povestire, acting si scenariu...
Iar aici casa de productie e aceeasi ca la 300 deci tot ceva de genul ala vor sa scoata dar nu cred ca o sa aiba acelasi efect...

#5
Azzelio

Azzelio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 381
  • Înscris: 02.09.2011

View PostM0n0, on 3rd September 2011, 01:43, said:

Iar aici casa de productie e aceeasi ca la 300...
Îmi parea chiar familiara 'atmosfera' din trailer, acum mi-am dat seama si de ce, esti perspicace ! :)

Edited by Azzelio, 03 September 2011 - 12:43.


#6
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Cred totusi ca scrie undeva evident, nu sunt sigur :lol:...poate la alt trailer de la filmul asta.

#7
alec4

alec4

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 07.09.2011
looks very nice, si chiar daca aduce cu 300, m as uita la el

#8
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,639
  • Înscris: 07.10.2005
Pare interesant, sunt curios daca e ceva de capul lui. Vom vedea.

#9
stormwatch

stormwatch

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,772
  • Înscris: 18.04.2010
From the producers of 300” nu vă spune nimic ?

După părerea mea o să fie o prostie, „300” a avut avantajul noutății efectelor speciale plus că se baza pe o legendă reală (mă rog, cît de reale sînt legendele). Filmul ăsta pare o vrăjeală de la un cap la altul, făcut doar de dragul efectelor speciale (care, cum ziceam, nu mai sînt noi de-acuma).

Poate o să-l văd, de eye-candy.

#10
Aether

Aether

    AirGod.

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,334
  • Înscris: 01.01.2011
Chiar ma gândeam ca seamana cu 300, acuma vad ca este facut tot de aia, prea multe faze asemanatoare.

#11
Al_Bundy

Al_Bundy

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,103
  • Înscris: 29.06.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vjizL1x8LOY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#12
Paulvw

Paulvw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 269
  • Înscris: 20.03.2008
Am vazut astazi premiera la acest film si a fost plictisitor actiune putina si tras de par la greu.... :thumbdown:

#13
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006
A meritat sa-l vad pentru efectele speciale. Mult mai rezonabil decat 300 unde spartanii se luptau cu o armata de sute de ori mai mare si ii zdrobeau ca pe niste betisoare. In Immortals personajul principal chiar este prins sau se retrage cand este depasit numeric.
Cand intra zeii in scena, e normal sa rupa tot, dar pana si ei cand sunt depasiti numeric pot pierde.
Filmul are la baza mitologia greaca, stiam cate ceva despre Titani dar parca stiam altceva. O sa ma documentez, dar filmul merita vazut mai ales in 3D.

#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Zeus is a boss.

#15
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002

View PostAlex1986, on 17th November 2011, 20:58, said:

A meritat sa-l vad pentru efectele speciale. Mult mai rezonabil decat 300 unde spartanii se luptau cu o armata de sute de ori mai mare si ii zdrobeau ca pe niste betisoare. In Immortals personajul principal chiar este prins sau se retrage cand este depasit numeric.
Cand intra zeii in scena, e normal sa rupa tot, dar pana si ei cand sunt depasiti numeric pot pierde.
Filmul are la baza mitologia greaca, stiam cate ceva despre Titani dar parca stiam altceva. O sa ma documentez, dar filmul merita vazut mai ales in 3D.

ma, tu stii ce inseamna un spoiler?

#16
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006

View Postraiiar, on 21st November 2011, 13:00, said:

ma, tu stii ce inseamna un spoiler?

Am spus lucruri generice, nimic specific. Daca ti-as spune ca in Hard to kill personajul principal nu moare, e spoiler?  :D

#17
CrazyHorse40

CrazyHorse40

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 18.06.2011

View PostAlex1986, on 17th November 2011, 21:58, said:

A meritat sa-l vad pentru efectele speciale. Mult mai rezonabil decat 300 unde spartanii se luptau cu o armata de sute de ori mai mare si ii zdrobeau ca pe niste betisoare. In Immortals personajul principal chiar este prins sau se retrage cand este depasit numeric.
Cand intra zeii in scena, e normal sa rupa tot, dar pana si ei cand sunt depasiti numeric pot pierde.
Filmul are la baza mitologia greaca, stiam cate ceva despre Titani dar parca stiam altceva. O sa ma documentez, dar filmul merita vazut mai ales in 3D.


Este in stilul 300,aceiasi atmosfera si chiar regie.Nu poti sa spui ca Immortals este mai bun ca 300.Nu are importanta ..cati dusmani numeric sunt..nu uita ca 300 are la baza povestea veche in care exact acest numar de spartani condusi de regele Leonidas au luptat eroic impotriva lui Xerxes la Termopile.Desigur ca au fost infranti dar cati au fost nu conteaza ci curajul si sacrificiul lor pt. a-si apara tara.
Nu se putea face un film in care sa se ..falsifice istoria.Si nu se pot compara aceste 2 filme in acest sens!It's childish!

La fel nu uita ca 300 a fost primul film ce a introdus un stil nou in cinema si asta datorita lui Frank Miller creatorul revistei de BD cu acelasi nume si deci artistul ei.Stilul lui de arta de BD este f. cunoscut in USA fiind unic si filmele bazate pe revistele lui( The Spirit,Sin city)pastreaza acest stil aparte.Il cunosc personal fiindca am lucrat cu el in anii 90 la o serie de reviste cu Batman. Nu ii iau partea acum deloc ci sunt cat de obiectiv posibil chiar daca avem o relatie de camaraderie.

#18
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006

View PostCrazyHorse40, on 23rd November 2011, 23:25, said:

nu uita ca 300 are la baza povestea veche in care exact acest numar de spartani condusi de regele Leonidas au luptat eroic impotriva lui Xerxes la Termopile.
Nu se putea face un film in care sa se ..falsifice istoria.Si nu se pot compara aceste 2 filme in acest sens!It's childish!

Am spus ca Immortals e mai rezonabil decat 300... nu stiu de ce tu ai ramas cu impresia ca as fi spus ca e mai realist, nici nu am folosit acest cuvant. Nu am comparat filmele d.p.d.v. al realismului. Stiu ca ambele incep cu "r" dar sa le incurci si sa-mi bagi cuvinte in gura it's childish.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate