Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...
 Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 

singapore

- - - - -
  • Please log in to reply
80 replies to this topic

#73
bijubuju

bijubuju

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 24.01.2007
Salutare. Peste 10 zile aterizez si eu, cu familia, in mirificul Singapore. Referitor la transport, am inteles ca la Singapore Tourist Pass, cel simplu, de 20 $ pt 3 zile, se plateste un fel de garantie de 10$. Aceasta se recupereaza ? Daca da, de unde ? Si nu am vazut (sau mi-a scapat) ceva referiri la plaje. Ca parca mi-ar placea sa ma balacesc nitel, sa uit de frigul de la noi. Am gasit ceva doar pe Sentosa. Are cineva detali ? Multam'

#74
brixie

brixie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 189
  • Înscris: 09.07.2011

View Postbijubuju, on 21 ianuarie 2016 - 10:00, said:

Salutare. Peste 10 zile aterizez si eu, cu familia, in mirificul Singapore. Referitor la transport, am inteles ca la Singapore Tourist Pass, cel simplu, de 20 $ pt 3 zile, se plateste un fel de garantie de 10$. Aceasta se recupereaza ? Daca da, de unde ? Si nu am vazut (sau mi-a scapat) ceva referiri la plaje. Ca parca mi-ar placea sa ma balacesc nitel, sa uit de frigul de la noi. Am gasit ceva doar pe Sentosa. Are cineva detali ? Multam'

Despre depozitul de inchiriere STP gasesti raspunsul aici. Eu am folosit un card simplu EZ Link reincarcabil fiindca la vremea respectiva mi s-a parut cea mai convenabila varianta.
Cat despre plaje, stiu ca cele mai ok sunt cele de pe Sentosa. Ar mai fi si pe insulele Ubin si Kusu, dar n-am fost la niciuna dintre ele.

#75
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 05.03.2005
eu am folosit ez link, si in octombrie cand o sa ajung din nou in Singapore, acelasi card o sa-l folosesc.

#76
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postmccrya, on 24 ianuarie 2016 - 00:09, said:

eu am folosit ez link, si in octombrie cand o sa ajung din nou in Singapore, acelasi card o sa-l folosesc.

Cred ca merita sa folosesti acel card in zilele in care calatoresti mai mult, altfel vad ca preturile sunt destul de avantajoase pentru o calatorie:

Quote

12. How much can I save using the Singapore Tourist Pass?
This is dependent on your usage of the pass. Bus fares typically range from $0.73 to $1.66 while MRT fares range from $0.83 to $1.95 for a single trip journey paying by the ez-link card.With the Singapore Tourist Pass, you do not have to worry about insufficient monies for your transport needs while you enjoy the sights & sounds of Singapore!

Personal, voi ajunge in Februarie in Singapore pentru cateva zile si ma gandesc sa nu-mi iau acest Tourist Pass.

Edited by Barboso, 22 January 2017 - 13:19.
Folositi tagurile "quote", nu "code" !


#77
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 05.03.2005

View Postruthless, on 22 ianuarie 2017 - 12:29, said:

Personal, voi ajunge in Februarie in Singapore pentru cateva zile si ma gandesc sa nu-mi iau acest Tourist Pass.

Eu am considerat ca merita mai mult Tourist pass : http://www.thesingap...out-the-passes/   . Am stat anul trecut in oct 11 zile si l-am folosit pe cel de 20 $ pentru ca aveam calatorii fara limita la metrou si o parte din reteaua de autobuze. Acum depinde si de cate calatorii faci pe zi. Daca nu vrei Tourist pass, atunci mergi pe ez link...ai tarife mai mici decat calatoriile cu bilete/cursa

Pentru internet si minute locale + internationale am optat pentru cardul de 30 $ https://www.singtel....touristsimcards

Edited by mccrya, 22 January 2017 - 22:21.


#78
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Am revenit acasa, din Singapore. Ca si card, am folosit Ez-link. Pentru mine a fost cea mai buna varianta.
Foarte tare orasul, in special zona Marina Bay.

Revin cu poze.

#79
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006
Inca nu am descarcat pozele de pe camera.
Ce pot sa zic, este ca am prins vreme ploioasa. A plouat aproape zilnic. Am stat 4 zile in Singapore.
Ca si preturi, mi s-au parut putin ridicate avand in vedere ca veneam din Thailanda. De exemplu, am mancat la acelasi restaurant WineConnection, care exista si in Phuket si in Singapore. In Phuket o masa de 4 persoane, ne-a costat vreo 160 ron in banii nostri, iar in Singapore o masa de 2 persoane - 200 ron.
Attached File  1.jpg   502.56K   32 downloadsAttached File  2.jpg   357.92K   36 downloadsAttached File  3.jpg   350.7K   34 downloadsAttached File  4.jpg   417.86K   31 downloads

#80
mccrya

mccrya

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,355
  • Înscris: 05.03.2005
e sezonul ploios in Singapore, de aceea a plouat mai mult.  

Se stie ca Singapore are preturi mai mari fata de celelalte tari din zona aia , dar chiar si asa merita vizitat macar o data in viata :)

#81
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postmccrya, on 10 martie 2017 - 11:32, said:

e sezonul ploios in Singapore, de aceea a plouat mai mult.  

Se stie ca Singapore are preturi mai mari fata de celelalte tari din zona aia , dar chiar si asa merita vizitat macar o data in viata :)

Da, imi zisese si un taximetrist ca este sezon ploios, insa vacanta a fost planificata pentru Thailanda( Phuket si Bangkok) unde vremea a fost super. Singapore, a fost ca un bonus.

View Postmccrya, on 10 martie 2017 - 11:32, said:

e sezonul ploios in Singapore, de aceea a plouat mai mult.  

Se stie ca Singapore are preturi mai mari fata de celelalte tari din zona aia , dar chiar si asa merita vizitat macar o data in viata :)

Da, imi zisese si un taximetrist ca este sezon ploios, insa vacanta a fost planificata pentru Thailanda( Phuket si Bangkok) unde vremea a fost super. Singapore, a fost ca un bonus.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate