Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Travel Channel HD

- - - - -
  • Please log in to reply
65 replies to this topic

#55
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009

Travel Channel, din portofoliul Discovery, a început vânzarea publicității în România


Attached File  iulia-popa---senior-sales-manager-3_393_tb730.jpg   54.29K   17 downloads

Televiziunea Travel Channel a început vânzarea locală de publicitate, prin regia de publicitate Discovery Media, anunță compania.

Stația a intrat în portofoliul Discovery anul trecut, odată cu integrarea altor branduri ale fostei companii Scripps Networks Interactive (Food Network, Fine Living).

Astfel, începând cu luna mai, Travel Channel se adaugă listei de stații existente în portofoliul Discovery Media din România: Discovery Channel, Eurosport 1, Eurosport 2, TLC, Animal Planet și Bollywood HD.

Printre principalele categorii de emisiuni din portofoliul Travel Channel se numără cele istorice („Legendele pierdute, cu Megan Fox”), mistere și comori („Mistere la muzeu”), mâncare și cultură („Mâncăruri bizare cu Andrew Zimmern”), aventură („Cele mai tari curse de motociclete din lume” și „Vânătorii internaționali de case”).

Iulia Popa – Senior Sales Manager Discovery România:
„Travel Channel promite să răspundă pasiunii pentru aventură a publicului din România, cu un conținut potrivit pentru toate gusturile. Cererea ridicată de pe piață pentru programele axate pe călătorii și nevoia de diversificare a pieței autohtone de publicitate ne-au convins că este momentul potrivit să extindem portofoliul Discovery Media. Astfel, prin atingerea unui public premium, ne dorim să aducem valoare adăugată clienților care își propun să construiască legături autentice și creative cu telespectatorii pasionați de călătorii.”

Prin adăugarea Travel Channel în portofoliul său, Discovery Media deține astăzi o cotă de piață medie de 3.13%, pe segmentul publicului cu vârste cuprinse între 18 și 49 de ani, cu un total de șapte stații TV deschise pentru publicitate în România.

În luna mai 2019, Travel Channel a înregistrat, pe publicul comercial, o audiență medie de 0.14 pe toată durata zilei și 0.17 în prime time, cu o cotă de piață de 0.8% și un reach mediu de 114.000 urmăritori. Timpul mediu de vizionare înregistrat este de 57.8 minute, pentru publicul de la orașe, cu vârste cuprinse între 18 și 49 de ani (Kantar Media, mai, 2019).

Sursa: https://www.paginade...ea-publicitatii

#56
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,166
  • Înscris: 22.02.2017
Travel HD nu mai da reclame la UPC, cel SD da. La DIGI si SD si HD dau reclame.

#57
lucian-marty

lucian-marty

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.09.2011
Nu ştiu ce şi cum cu Travelul ăsta, dar nu mai e (din punctul meu de vedere) ce a fost odată. Prea puţine călătorii şi prea multe reclame. Eu am cablu Digi şi mă asasinează la fiecare 10 sau 15 minute cu câte alte 10 minute de reclame. Nici nu mă mai uit la el. Plus că nu mai intră subtitrarea. Până acum o lună mă uitam pe un LCD model mai vechi, prin receiver SD, şi aveam subtitrare. Acum am luat două televizoare HD (Toshiba şi Horizon), cu CI+ (deci am renunţat la receiver) şi nu mai intră subtitrare. Care o fi cauza?

#58
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007

 lucian-marty, on 20 ianuarie 2020 - 20:10, said:

Nu știu ce și cum cu Travelul ăsta, dar nu mai e (din punctul meu de vedere) ce a fost odată. Prea puține călătorii și prea multe reclame. Eu am cablu Digi și mă asasinează la fiecare 10 sau 15 minute cu cĂąte alte 10 minute de reclame. Nici nu mă mai uit la el. Plus că nu mai intră subtitrarea. PĂąnă acum o lună mă uitam pe un LCD model mai vechi, prin receiver SD, și aveam subtitrare. Acum am luat două televizoare HD (Toshiba și Horizon), cu CI+ (deci am renunțat la receiver) și nu mai intră subtitrare. Care o fi cauza?
Idem la mine. De când am trecut pe CI+, Travel HD nu are subtitrare. Pe varianta SD este.

#59
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

 lucian-marty, on 20 ianuarie 2020 - 20:10, said:

Nu ştiu ce şi cum cu Travelul ăsta, dar nu mai e (din punctul meu de vedere) ce a fost odată. Prea puţine călătorii şi prea multe reclame. Eu am cablu Digi şi mă asasinează la fiecare 10 sau 15 minute cu câte alte 10 minute de reclame. Nici nu mă mai uit la el. Plus că nu mai intră subtitrarea. Până acum o lună mă uitam pe un LCD model mai vechi, prin receiver SD, şi aveam subtitrare. Acum am luat două televizoare HD (Toshiba şi Horizon), cu CI+ (deci am renunţat la receiver) şi nu mai intră subtitrare. Care o fi cauza?

Cand vizionezi Travel HD trebuie sa accesezi setarile televizorului si sa  activezi subtitrarea (posibil sa ai chiar un buton pentru subtitrare la telecomanda).

#60
Orangetm

Orangetm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 07.11.2007
Minune mare. A apărut subtitrarea...

#61
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Imi place la nebunie promo ul ala cu ăl de mesteca in fasolea gatita in natura pe pirostrie 😹😹😹😹

#62
aljarreau

aljarreau

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,540
  • Înscris: 11.02.2006
dincadan78@ Bine ca ai gasit totusi ceva care iti place la TravelPosted Image. Eu nu mai gasesc nimic, dar NIMIC interesant la postul asta. Si cind ma gindesc ca acum citiva ani nu era zi sa nu ma uit la Travel. Cred ca numele postului nu mai are nicio legatura cu ce se difuzeaza. Pai din punctul asta de vedere Travel Mix, post romanesc, le da lectii americanilor. Chiar daca sint rudimentar facute emisiunile, macar sint legate de travel. La Travel Channel nu mai e nimic travel. Americanii astia au stricat complet postul...Posted Image

#63
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 17.06.2007
Poate îl închide în 2021. Sau își revine la starea inițială. E păcat de el că are distribuire masiva in România și în lume la calitate HD. Travel XP poate să producă ducumentare de călătorie, Arcadia se descurca destul de bine cu 3 canale (world, lounge și relax) iar compania Discovery nu este în stare să resusciteze Travel Channel. În plus, își bate joc și de celelalte canale din trust. Singurele care respecta tematica sunt  ID, DTX și HGTV. Restul sunt pe dinafara (animal planet, discovery,discovery science, discovery history din UK, d world, civilisation din America Latina, d family din Franța etc)

#64
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Tematica e de ceva timp depasita. Imi plac mult povestile cu fantome, paranormal. E singurul canal din trust care mai difuzeaza documentare de acest gen. In HD ;)

#65
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,166
  • Înscris: 22.02.2017
Seamana ff mult cu Destination America, desigur, din SUA.

https://en.wikipedia...ination_America

"Current Destination America programming

A Haunting
Alaska Haunting: Dead of Winter
Alaska Monsters: Bigfoot Edition
Alaska: The Last Frontier
America: Facts vs. Fiction
America's Most Haunted Asylum
Amish Haunting
Babies, Babies, Babies
BBQ Pit Wars
BBQ Pitmasters
Beach Hunters
Big Beach Builds
Buying Alaska
Buying Hawaii
Buying the Bayou
Buying Rockies
Buying the Yukon
Carnival Eats
Chopped Junior
Crikey! It's the Irwins 2
Evil Things
Exorcism: Live!
Expedition Unknown
Extreme Homes
Ghost Asylum
Ghost Brothers
Ghosts of Shepherdstown
Haunted Case Files
Haunted Towns
Helltown
Hooked on the Palm Beaches
House Hunters Family
How the Universe Works 1
Incredible Inventions
Kids Baking Championship
Killing Bigfoot
Kindred Spirits
Lakefront Bargain Hunt
Little People, Big World 3
Log Cabin Living
Maine Cabin Masters
Man, Fire, Food
Man vs. Bear
Man's Greatest Food
Monsters and Mysteries in America
Monsters and Mysteries Unsolved
Moonshiners 1
Mountain Monsters
MythBusters Jr.
On Location
OutDaughtered
Paranormal Lockdown
Paranormal Lockdown UK
Passport to the Palm Beaches
Pool Kings
Project Afterlife
Railroad Alaska
Steak Out with Kix Brooks
Swamp Loggers 1
The Demon Files
The Exorcist File: Haunted Boy
The Haunted: Death Rises
The Scott Martin Challenge
The Treehouse Guys
The World's Strangest UFO Stories
The Zoo 2
These Woods are Haunted
Tiny House Big Living
Tiny Luxury
Too Cute 2
UFOs: The Untold Stories
UFOs: Uncovering the Truth
What History Forgot
When Ghosts Attack
Wild Food
Xtreme Waterparks"

Edited by ronuquet, 17 December 2020 - 01:59.


#66
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,429
  • Înscris: 17.06.2007
Atunci să îi schimbe numele în Discovery Gost și se rezolva problema. Nu ar mai avea treabă cu travel.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate