Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

free SEO !

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
nydaz

nydaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 05.04.2005
Ce parere aveti despre site-urile care te inscriu automat in motoarele de cautare (chiar fac chestia asta ?) ....

#2
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Bullshit! Tot ceea ce este automat este facut de mantuiala!
Just my 2 cents ...

#3
fanta_de

fanta_de

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.08.2005
Ar fi interesant sa vedem cateva astfel de siteuri ...

#4
nydaz

nydaz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 05.04.2005
Un exemplu ar fi aici

Si apoi dupa ce iti arata rezultatele inscrierii ... cica sa le pui un banner sau link pe pagina ta ... LOlz  :nonobad:

LinkBack ... bad bad - ca tie nu iti iese nimic ;)

#5
GExGE

GExGE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 19.07.2004
Eu zic ca ei chiar te inscriu ... dar degeaba apari ca inscris la Google ca mai dureaza pana cand pagina iti va fi indexata, nu iti garanteaza nimeni ca va fi indexata corect si toata si mai ales nu`ti garanteaza nimeni o pozitie buna in SERP ... la fel si pentru alte motoare de cautare... oricum factorii cei mai importanti sunt in optimizarile care sunt pe site ...

Unii spun ca e mai bine sa`l lasi spiderul de la Google sa te descopere singur, venind de pe alte pagini decat sa`i dai tu un Add url ...

#6
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Indexarea se va face mult mai repede daca il incluzi tu cu manuta ta in motoarele de cautare. Dupa cum ati vazut, majoritatea au elemente de protectie impotriva inscrierilor automate.

Indiferent daca GoogleBot iti gaseste site-ul prin intermediul altor site-uri sau nu, optimizarea si promovarea dupa ultimele metode (fara abureli de tip cloaking ... etc), face ca site-ul tau sa apara cat mai sus in SERPs.

Edited by Jake25r, 24 September 2005 - 13:13.


#7
GExGE

GExGE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 141
  • Înscris: 19.07.2004
Nu am scris nicaieri cand indexarea se face mai repede ...

#8
Jake25r

Jake25r

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,014
  • Înscris: 20.06.2004
Am scos "GRESIT!" :)

Oricum ma refeream la

Quote

Unii spun ca e mai bine sa`l lasi spiderul de la Google sa te descopere singur, venind de pe alte pagini decat sa`i dai tu un Add url ...
Din experienta mea, afirmatia asta nu este adevarata.

#9
Dragos[ICS]

Dragos[ICS]

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 14.04.2004
Jake25r ai dreptate.
Sunt sanse foarte mici sa ajungi indexat daca nu iti faci cunoscut site-ul direct la un motor de cautare.
Sunt mai multe metode de a face lucrul acesta.
Una ar fi sa intri la Google Add URL
si alta mult mai eficienta (maxim o luna) la Google Site MAP

In cea de-a doua varianta ai nevoie de un cont pe GMail, daca nu ai, te poti inscrie (cred). Eu aveam contul dinaintea acestei facilitati pe care o ofera google.
Incercati...si vedeti ce iese.

Alta chestie.. incercati sa va creati keywords-uri in concordanta cu continutul paginii, de preferinta ar fi ca pentru fiecare pagina pe care o ai sa ai keywords-urile ei.

Ce pot sa spun...cu munca si cu rabdare...ajungi in primii. Eu am reusit sa aduc un site dupa anumite criterii printre primele din lume la cautarea anumitor keywords-uri. Si asta cu doar 30-40 de vizite/zi...
E ceva nu?!

Bafta.

#10
mihai_floricel

mihai_floricel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.08.2005
nu cred ca-ti trebuie cont  pe gmail/eu introdus o adrs mail& parola, si that's it.
cat despre sitemap, mie vizitat dupa 2 zile (asta intamplat recent, alaltaieri), so, nu stiu daca se comporta la fel in toate cazurile, dar mi s-a parut destul de iute....

#11
Erwin

Erwin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 851
  • Înscris: 13.09.2003
Am folosit SubmitWolf ($169).
Este util mai ales atunci cand vrei sa submiti in directoare si motoare de cautare site-uri cu limba de baza EN ori altele limibi internationale.

In rest, pt. limba romana, am colectat si clasificat link-uri (doar romanesti)  intr-o lista cu site-uri care ofera serviciul de adaugare site:
ADD URL ROMANIA

Edited by eRwin, 31 October 2005 - 08:38.


#12
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

Am folosit SubmitWolf ($169).

Puteai sa ne spui ca ai bagat si aff id acolo  ;)  :D  . Oricum il downloadez si eu acum sa vad cum e - in momentul de fata folosesc IBP 8 ver. platita si WebCEO ver. free.

Despre inscrierea in motoarele de cautare: decat sa apelezi la cine stie ce serviciu care apoi iti mai si vinde adresa de mail, mai bine te inscrii in cel mai amarat director pe care il gasesti si vei avea rezultate mult mai bune.

#13
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Prezenta in toate directoarele din lume nu va ajuta mai cu nimic. Nu e important sa fii in toate, ci doar in cele care trebuie.
Jake25r zice bine. Sint multe directoare care nu accepta decat paginile adaugate manual.
Parerea mea e ca e o pierdere de timp si bani inscrierea prin aceste soft-uri.

O inscriere strategiga pe directoare bine vazute, face toti banii. Evident, inscriere manuala.

#14
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

Prezenta in toate directoarele din lume nu va ajuta mai cu nimic. Nu e important sa fii in toate, ci doar in cele care trebuie.
Jake25r zice bine. Sint multe directoare care nu accepta decat paginile adaugate manual.
Parerea mea e ca e o pierdere de timp si bani inscrierea prin aceste soft-uri.

Eu ziceam de indexare. Google te gaseste mult mai repede prin un link decat prin Add URL, asa ca nu trebuie decat un link pe oricare site indexat de Google ca sa te descopere si pe tine.

Cat despre link-uri, eu le accept pe toate atata timp cat nu vin din un "bad neighbourhood", fie ca sunt tematice sau nu! Iar cu softurile de inscriere, majoritatea iti cer acolo si categoria site-ului tau - asta inseamna ca nu mai trebuie sa vanez eu categoria si apoi sa caut "add url"-ul. Desigur ca sunt si o multime care nu accepta inscrieri automate, deci le fac manual.

#15
m-soft

m-soft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 18.07.2004
Desi par bune programele de autosubmit fac mai mult rau. GOOGLE zice clar ca nu ii place si penalizeaza site-urile care folosesc asa ceva. Cel mai eficient e link intr-un site de PR minim 4. Cu un astfel de site google itzi ia site-ul in cache in 4 zile.

#16
pstefan75

pstefan75

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 303
  • Înscris: 06.09.2005
Am folosit astfel de programe si rezultatul a fost:

1.link popularity: (de la seochat.com)
- google 4
-yahoo 14
-msn - 800-900 (fluctueaza)

2. Iar la cautare:
-google 1 (era doar cel la care am facut eu submitere manuala pe site la google)
- yahoo 6
- msn 19

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate