Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 

League Of Legends

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#1
lestat69

lestat69

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.02.2008
Salut ma intrebam daca pe acest forum sunt pasionati de League of Legends.Eu joc de ceva vreme si pot spune ca jocul este foarte bun,personal imi place foarte mult.Pentru cei care nu stiu League of Legends(LoL) este un joc de tipul MOBA(multiplayer online battle arena) sau mai exact este asemanator jocului Dota.Jocul are la ora actuala o cumunitate de peste 15 milioane de jucatori si ce este si mai frumos este faptul ca este gratis.Momentan sunt disponibile doua "planse" 5 vs 5 si 3 vs 3,dar in curand jocul va primi un patch care va include o noua plansa si un gamplay nou.Aveti mai jos un filmulet de prezentare daca sunteti interesati
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Z_78J6FEouM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ].
Daca sunteti intersati va puteti inregistra aici League of Legends,acesta este linkul meu de referal,daca suntei amabili va puteti inregistra aici,eu voi primi diferite recompese daca jucatori noi se inregistreaza pe acest link.
Dar in caz ca nu doriti sa folositi linkul meu aveti aici linkul direct catre siteul oficial.League Of Legends
Sper ca am oferit toate informatiile necesare.Daca aveti nelamuriri nu ezitati sa intrebati.

#2
Cap-shoot

Cap-shoot

    Un fel de doua feluri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,328
  • Înscris: 21.05.2006
Si eu joc, dar joc ocazional cand am timp si sunt foarte foarte plictisit.

#3
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Un joc plin de noobi, iti trebuie 5 ranged sa castigi meciul, nimic mai mult...
Am jucat astazi cu 5 ranged si am avut un scor pe echipa 60-20, eu eram cu lux, tank, 4.5 k hp =)).

Edited by errai, 22 August 2011 - 15:35.


#4
AndutzU_DarKRage

AndutzU_DarKRage

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 20.10.2005
M-am lasat de ceva timp. Jocul era ok, pana au stricat tot si a inceput sa mearga groaznic, cu lag spike-uri nu numai de latenta ci si de procesor. Forumul e complet cretin, nu poti nici macar sa folosesti functia search, iar suportul tehnic e ZERO. E plin de threaduri in care userii se plang de cum ruleaza jocul dar nimeni nu ii baga in seama, iar daca posteaza un angajat iti zice sa instalezi ultimile drivere video si directx.

Si altceva, la ce ii trebuie unui singur joc 4 procese?

#5
director_x

director_x

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 05.01.2006
Doamne ce prostii pot spune unii trolli pe aici :))
Nimic adevarat in cele de mai sus, jocul merge excelent mai ales de cand s-au facut 2 servere ptr. Europa!
LoL e un joc superb, care nu are corespondent la ora actuala pe piata jocurilor online.
Nimic nu seamana si nu se compara cu LoL.
Cei care spun ca ii plictiseste ori sunt noobi rau de tot, ori nu iubesc genul asta de joc (strategie-actiune).
Pentru cei interesati aici este site-ul oficial:
lol europe
si aici forumul romanesc al jocului (o comunitate puternica, ce a avut anul acesta si primul Lan Party in Bucuresti):
lol romania

#6
mucormucedo

mucormucedo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 19.11.2006
Si eu joc de 1 luna aproape si nu am avut nici o problema.Am jucat in juar de 160 de jocuri si nu am v azut mai mult de 5 leaveri. Sunt mai multi noobi pe garena decat in LoL.

#7
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009
Îl joc cu plăcere. Este simplu și limpede față de HoN sau Dota, te relaxează. Că sunt și copii compexați nu e nimic, altfel ce rost ar mai avea chat-ul. Cu toate astea am pățit-o într-o zi. Amicul meu se întorsese de la servici și am zis să facem un meci însă meciul care urma să fie s-a dovedit a fi un coșmar. A durat fix două ore și nimeni nu se lăsa. În echipa adversă a cedat unul care juca cu Garen pe la minutul 61 și în ciuda meciului de 4v5 au mai durat încă 59 de minute de joc. Scorurile erau tâmpite, Zilean nu putea să apere baza și Ashe era ținta lor preferată. A fost victorie într-un final dar după n-am mai jucat LOL câteva zile. Eu nu îi înțeleg pe ăia care joacă World of Warcraft 5-6 ore. Eu după alea două ore simțeam ca îmi ies ochii din orbite.

Attached Files

  • Attached File  jui.JPG   174.41K   86 downloads

Edited by jazzu, 13 December 2011 - 17:42.


#8
RaulTheWolf

RaulTheWolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.04.2012
Ce s-a spus in primele posturi va asigur ca nu e adevart, e un joc bine structurat in care se incearca sa se echilibreze fiecare erou nu ca in alte moba games unde tot timpul este 1 overpowered....,eu il joc de mult timp, cam de 10-11 luni , Daca doriti sa va inregistrati uitati aici link  http://signup.league...9473dd912139411 , acuma se primesc si puncte RP(puncte pe care le cumperi cu bani sau pe care le poti  castiga din competitii) la lvl 3 si 10, primiti 450 respectiv 500 daca nu ma insel,puncte care va pot ajuta foarte mult :D

IGN : RaulTheWolf,daca doriti sa jucam sau aveti nevoie de ajutor deoarece sunteti la inceput eu pot sa va ajut;)

Mult noroc si toate cele bun :D

Edited by RaulTheWolf, 27 April 2012 - 18:20.


#9
bfg2008

bfg2008

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,053
  • Înscris: 15.08.2008

View Posterrai, on 22nd August 2011, 16:34, said:

Un joc plin de noobi, iti trebuie 5 ranged sa castigi meciul, nimic mai mult...
Am jucat astazi cu 5 ranged si am avut un scor pe echipa 60-20, eu eram cu lux, tank, 4.5 k hp =)).
Subscriu, asta am observat si eu, nu este echilibrat ca dota1, la lol asta nici nu exista macar conceptul de last hit si deny creep ... sau daca o exista sunt eu prea noob.... si am imbatranit la d-astea

Edited by bfg2008, 28 April 2012 - 13:25.


#10
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007
Mai joacă cineva League of Legends?

#11
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Cred ca sunt mai multi care joaca acum fata de cand a fost facut topicul , doar ca nu prea se vorbeste despre joc pe Softpedia.Oricum cred ca exista si alt topic pentru joc , nu vad ce cauta la RTS/TBS.

#12
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Eu de o saptamana am sters LoL. Atatia nervi ca la jocul asta nu mi-am facut niciodata. Am lvl 30 si am incercat si eu sa ajung mai departe in ranked, am ajuns in bronz I, dar pur si simplu nu se poate sa avansezi fara nervi pentru ca 8/10 meciuri sunt foarte prost calitative, mereu cu un idiot/troller care strica meciul. Intr-un meci de ranked echipa mea avea scor 8vs30 din care 7 killuri erau ale mele. Evident ca nu poti juca 1vs5 pentru ca ceilalti din echipa sunt ca inexistenti. Pe de alta parte sunt foarte placute ocaziile cand chiar ai cu cine juca bine.

Ce sa zic, jocul ca gameplay e superb, dar faptul ca e gratis si un joc cu cerinte mici de PC face sa fie plin de retardati, idioti si trolleri care de exemplu se apuca si isi fac build de adc pe support ca nu le convine ceva si nu face toata echipa pe placul lor. Sa nu mai zic de injuraturile de pe Chat, nu ia nimeni masuri. Comunitatea acestui joc e varza, la un nivel de full retard.

#13
JustWhite

JustWhite

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 623
  • Înscris: 10.03.2013
Confirm.Nimeni nu ia atitudine si de la penultimul update de gand au scos Runic Bulwark (+ alte iteme) si l-au facut pe Master YI OP (Over Power) Champion, jocul nu mai are nicio valoare.Eram in Silver 3 acum 3 luni, acum sunt in Bronz 4.Intru numai cu copii in joc, care nu respecta cine unde vrea sa mearga.Sper totusi ca acum, dupa ce a aparut Lucian, lucrurile sa fie mai bune.Dar atata timp cat nu se vor mai organiza lucurile la nivel de interfata si chat, veteranii vor incepe sa paraseasca jocul.Oricum, nu prea mai vad farmecul, daca nu stii sa lasi de la tine.Daca nu isi revin, vor ramane cu copii de 10-15 ani si cu cei care sunt in echipe pentru calificarea la cupe.Trist...

#14
StefanUritu

StefanUritu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 09.12.2012
JustWhite,vreau sa te anunt ca,odata ajuns in silver,daca nu esti in silver 5 la 0lp nu ai cum sa cazi inapoi in bronze decat daca esti inactiv 28 de zile,fapt pentru care tu,nu echipa,esti de vina
Pentru cine vrea sa se apuce,va sugerez sa jucati pe serverul europe west,pe europe north-east nu se merita,e plin de polonezi si nici nu te baga in seama riot


#15
ieronimv

ieronimv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 16.04.2009
M-am apucat de curand si eu de LoL si intrucat sunt cam noob pun si eu cateva intrebari la care sper sa-mi puteti raspunde.
1. Eu de obicei fac putine killuri intr-un meci in medie 3,4 ( maxim am avut 8) si vad unii playeri care intr-o ora de joc fac in jur de 30.Care sunt secretele pentru a obtine mai multe killuri?
2. Vad totodata ca alti playeri evolueaza mult mai repede decat mine , unii chiar sunt cu 2 nivele peste mine,in contextul in care omor la minioni si turete de-mi vine rau.
Si daca mai aveti si alte sfaturi pentru un incepator feel free to share..Posted Image

#16
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008
Fac mai multe killuri datorita experientei de unde rezulta o coordonare mai buna cu coechipierii si un reflex mai bun atunci cand este vorba de lovitura decisiva. Cu timpul o sa-ti cunosti mai bine adversarii (abilitatile celorlalti eroi), o sa-ti dai seama langa cine sa stai atunci cand ataci si de care coechipieri (cu capsa pusa Posted Image  ) sa te feresti.

Un sfat (daca nu stiai) - pentru a folosi camera unlocked apasa tasta Y (pe care te sfatuiesti sa o inlocuiesti cu tasta A). Exerseaza mai mult cu boti ca sa te inveti bine cu skillurile eroului si cu controlul lui.

Edited by John_Biggun, 30 December 2013 - 21:41.


#17
Dany noob

Dany noob

    Bad Robot

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,600
  • Înscris: 14.06.2007
Foloseste camera unlocked iar atunci cand vrei sa fie locked, tii apasat pe Space.Nu sugerez sa modifici bind-ul de pe Y pe A pentru ca pe A e comanda de Attack-Click de care vei avea nevoie atunci cand vei fi mai experimentat.In rest , joaca normale si vei prinde experienta , nu trebuie sa te intereseze daca pierzi sau castigi , normalele sunt irelevante oricum , ceea ce conteaza e sa castigi experienta.Incearca sa tii minte toate abilitatile campionilor inamici astfel incat atunci cand te mai intalnesti cu ei pe viitor sa cunosti ce potential au sa te omoare.

#18
malaiemil14

malaiemil14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 15.02.2014
Imi puteti da si mie un site bun de build-uri?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate