Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Naruto

- - - - -
  • Please log in to reply
79 replies to this topic

#19
lordneo17

lordneo17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.11.2007
acum a ajuns la shippuuden 31 parca ...  iar in manga sunt cam la 376... oricum shippuuden 31 este echivalentul carti numarul 300 (sau pe acolo)
oricum e super tare ....
si apropo... naruto mai invata si Oodame razengan
iar prin 350 in manga invata shuriken-razengan fuuton sau cam asa ceva..

#20
CatalynCN

CatalynCN

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 147
  • Înscris: 27.11.2007

View Postkastor, on Sep 14 2007, 17:38, said:

ai un link in post 6.
Am facut eu 2 subtitrari la Naruto Shippuuden , la Ep 34 si ep 001-002 , le voi pune pe un site de torrente unde sunt VIP(va rog sa imi spuneti daca pot pune adresa siteului) si daca le vor downloada peste 50 de persoane imi voi face o echipa si vom face subtitrari la toate episoadele :D

#21
lucicam

lucicam

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 12.10.2006
eu unul iubesc serialul asta  :wub: !! am vazut absolut tot ce tine de naruto (movies , special , episoadele - bineinteles) + Shippuuden (ultimul episod nonstop) si deabea astept sa apara Naruto Movie 4 cu personajele din Shippuuden care zice (conform Wikipedia) ca va aparea in 34 Aprilie si va fi subtitrat de Dattebayo in 1 pana la 3 zile
Can't Wait !!!!  :wacko:

Link in legatura cu Naruto Movie 4 (for fans :D ) : http://en.wikipedia....ABden_the_Movie

Edited by lucicam, 30 December 2007 - 22:11.


#22
ryder27

ryder27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.08.2007
sal mam gandit sa descarc si yo episoade cu naruto ca a inceput sami placa si mie..poate cineva sami explice cate sezoane (episoade ) sunt , in ordine va rog!si cxare ii diferenta din naruto shippuuden si naruto manga? naruto shippuuden e o continuare de la naruto manga sau ce?

Edited by ryder27, 13 March 2008 - 11:48.


#23
rock_on

rock_on

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 149
  • Înscris: 23.02.2008

View Postboogie_ro, on Mar 21 2007, 11:31, said:

:)) e cool sa vad ca mai e cineva pe aici interesat de naruto ... cat despre moves ... le jtiu ca am citit manga :D ... cat despre jetix ... neah sunt prea lame traduse ... dak vreti sa le vedeti klumea uitative pe http://www.crunchyro...howseries?id=28 e live stram ji mere binisor :P

mersi mult pentru site  :P

#24
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View Postryder27, on Mar 13 2008, 11:38, said:

sal mam gandit sa descarc si yo episoade cu naruto ca a inceput sami placa si mie..poate cineva sami explice cate sezoane (episoade ) sunt , in ordine va rog!si cxare ii diferenta din naruto shippuuden si naruto manga? naruto shippuuden e o continuare de la naruto manga sau ce?
Naruto Shippuden e o continuare a povestii din prima parte ,personajele fiind prezentate dupa doi ani .Naruto manga reprezinta episoadele de benzi desenate de la Naruto.
Pt. cei care citesc Naruto manga : Dupa cum ati observat s-a terminat lupta dintre Sasuke si Itachi si Tobi a inceput sa isi bata joc de Naruto si compania . Dupa parerea voastra care e treaba cu Tobi ,multi zic ca el ar fi Uciha Madara si ce treaba ar avea el cu Sasuke ?

#25
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Pai Tobi e Madara. Cred ca urmeaza sa plece cu Zetsu sa nu moara sasuke. Si ii lasa pe aia acolo.
Ce treaba ar avea cu Sasuke ? Pai nu stii cine-i Madara ? Si n-ai inteles care-i faza cu ochii lu Sasuke/Itachi ? Madara deja are alti ochi, ca si Itachi, acum poate ca urmeaza Sasuke sa i ia pe ai lui Itachi, ca tot nu-i mai trebuie :D

Pe langa cele 200+ episoade simple si cele 50+ Shippuden, mai sunt 5 filme.
Astea 3 sunt cum s-ar zice in timpul cat Naruto e mic, ca in cele 200 episoade, iar mai jos cele 2 sunt cand e mare, ca-n Shippuden.
Naruto The Movie: Ninja Clash in the Land of Snow  -- l-am vazut
The Great Clash! The Phantom Ruins in the Depths of the Earth -- l-am vazut
Great Excitement! The Animal Panic of Crescent Moon Island -- l-am vazut

Acum vine partea faina :D 2 filme inca n-au aparut :

Naruto: Shipp?den the Movie  --  A fost lansat in Jap in cinema pe August 4 2007, si pe DVD apare pe acusi April 23 2008.  In max o sapt sper sa apara si la noi. In asta Naruto se lupta cu nush ce dragon si cica moare. Asa se vede in trailere. Ce nebunie. :D Abia astept sa-l vad.

Naruto: Shipp?den the Movie 2 --apare to anu asta (YESSSS!!!!) pe 5 august 2008 in cinema, asa ca pe DVD tot pri naprilie la anu. Da poate o sa apara un cam, ceva... E continuare la primul in care moare. Cica se intalneste Naruto cu Sasuke si ori se lupta, ori lupta impotriva cuiva.

Eu vad manga in fiecare joi seara/vineri ultimul episod tradus. Pot sa-ti dau adresa pe PM la site.

Edited by IVAN_V, 02 April 2008 - 22:24.


#26
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View PostIVAN_V, on Apr 2 2008, 23:11, said:

Pai Tobi e Madara. Cred ca urmeaza sa plece cu Zetsu sa nu moara sasuke. Si ii lasa pe aia acolo.
Ce treaba ar avea cu Sasuke ? Pai nu stii cine-i Madara ? Si n-ai inteles care-i faza cu ochii lu Sasuke/Itachi ? Madara deja are alti ochi, ca si Itachi, acum poate ca urmeaza Sasuke sa i ia pe ai lui Itachi, ca tot nu-i mai trebuie :D


Stiam cele spuse de tine ,nu eram prea sigur de faptul ca Tobi e Madara . Ceea ce m-a indus pe mine in eroare a fost faptul ca in 395 cand afla ca lupta dintre Sasuke si Itachi s-a terminat Tobi pleaca din confruntarea cu echipa lui Naruto .

#27
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Muhahaha, am vazut azi pe la 9:30 Naruto 397.suuuuuper. Tradus desigur. :D

Edited by IVAN_V, 11 April 2008 - 12:31.


#28
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View PostIVAN_V, on Apr 11 2008, 13:29, said:

Muhahaha, am vazut azi pe la 9:30 Naruto 397.suuuuuper. Tradus desigur. :D

Povestea e tot mai interesanta si plina de suspans ,dar pe langa asta saptamana viitoare nu vom avea parte de vreun episod .

#29
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Nush cum isi permite sa stea o saptamna degeaba, cand noi murim de sete :D
Oare il omoara Sasuke pe Madara? Desigur dupa ce ii zice de fratesu, si poate apoi se alatura inapoi lu Kakasi, Naruto si Sakura, ca sa ii bata pe ultimii din Akatsuki. :D Ce misto.

Edited by IVAN_V, 11 April 2008 - 18:07.


#30
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View PostIVAN_V, on Apr 11 2008, 18:06, said:

Nush cum isi permite sa stea o saptamna degeaba, cand noi murim de sete :D
Oare il omoara Sasuke pe Madara? Desigur dupa ce ii zice de fratesu, si poate apoi se alatura inapoi lu Kakasi, Naruto si Sakura, ca sa ii bata pe ultimii din Akatsuki. :D Ce misto.

Auzisem pe Narutobase o varianta cum ca Naruto se va lupta cu Madara ,dupa ce Sasuke isi va lua bataie si il va invinge. Cu toate aceste Naruto va muri si el pt. ca isi va folosi toata puterea (vulpea cu 9 cozi) .

P.S. - Ati vazut ca Sasuke nu mai are semnul blestemului .

#31
overnight

overnight

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 07.02.2008
heloo ! eu nu ma uit la naruto manga ala sau cum ii zice ... mneeee nu ma atrag benzile alea desenate sau ceo fii :-?? .....
dar a imi zice si mie dc apar doar 1 episod nou pe saptamana ? ...:((( ete acuma sunt la episodu 55 la shippudden :D  :angel:

Edited by overnight, 22 April 2008 - 20:01.


#32
IVAN_V

IVAN_V

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 570
  • Înscris: 02.04.2008
Am reusit sa vad si al 4-lea film, primul din seria Shippuden...in total toate episoadele, toata manga si toate filmele..  :harhar: :bouncey:  
As putea sa pun link la al 4-lea film daca zice vreun admin ca e ok. Zice ?

#33
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007
Ati vazut ultimul numar din manga ,402. Totul devine din ce in ce mai interesant :wub: .

#34
venom_17

venom_17

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.06.2008
stie cineva un site/torrent unde pot vedea/downloada episoadele cu naruto traduse cu voce sau subtitrare de la faza cand se bate gaara cu naruto in padure pana mai incolo ?

#35
bogdzy

bogdzy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 24.12.2007

View Postvenom_17, on Jun 7 2008, 13:45, said:

stie cineva un site/torrent unde pot vedea/downloada episoadele cu naruto traduse cu voce sau subtitrare de la faza cand se bate gaara cu naruto in padure pana mai incolo ?
Ti le traduc eu ,pentru o suma modica : 100E pe litera ,fara TVA.

Edited by bogdzy, 07 June 2008 - 13:10.


#36
afterdisaster

afterdisaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 30.06.2008
am si eu o mica/mare rugaminte

poate cineva.. care chiar stie.. si e la zi cu episoadele.. sa insire exact ordinea la tot ce inseamna naruto.. de la primul episod pana la ultimul? absolut tot  :death:

intreb pentru ca am vazut pe un tracker mai multe titluri cu naruto.. cu marimi diferite.. unul cu multe episoade pe care l-am tras..(36gb).. si chiar imi place.. vreau sa vad toata povestea.  ^_^

p.s. s-ar putea sa nu fiu nici primul.. si nici ultimul care ar vrea sa stie asta  :P

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate