Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#955
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012

View Postkrokodylu, on 09 noiembrie 2017 - 14:58, said:

Isaranul, cu 690 de euro, e imbatabil pe partea de preturi! Bun si pentru chirie si pentru locuit.


Da dar are pretul asta pentru ca iti pune si balconul si parcarea si beciul daca are, si terasa de pe bloc, SI DACA PLATESTI CU CASH.
Altfel iti garantez ca nu scapi sub 900E/m2.



Si spun asta pentru ca nu se poate ieși cu un cost pe m2 sub 400€ pt constructie. si nu cred ca le ajunge doar 190 castin in care intra si terenul.

#956
cristion1982

cristion1982

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2017

View PostBodCasa, on 30 noiembrie 2017 - 22:38, said:



Da dar are pretul asta pentru ca iti pune si balconul si parcarea si beciul daca are, si terasa de pe bloc, SI DACA PLATESTI CU CASH.
Altfel iti garantez ca nu scapi sub 900E/m2.



Si spun asta pentru ca nu se poate ieși cu un cost pe m2 sub 400€ pt constructie. si nu cred ca le ajunge doar 190 castin in care intra si terenul.
Scuze ca ma bag in discutie, dar o sa te contrazic in cunostinta de cauza :)
Pretul e chiar de 690 de euro per metru patrat util, terasa e taxata separat, la 400 si ceva de euro, nu stiu exact pretul dar se poate verifica pe site. Parcarea se plateste iarasi separat, nu intra in pretul apartamentului. Iar pretul e acelasi, indiferent daca platesti cu cash sau cu credit. Cei cu cash au parte de niste discount-uri la parcare, din cate stiu eu.
Asa ca e cifra aia de 690 de euro adevarata 100%. Ba chiar a avut si preturi mai mici, atunci cand a inceput business-ul!

#957
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
Ma lași????
Acum anul am vorbit cu ei si mi-au zis ca dacă ma duc cu cash îmi da la prețul afișat, dacă nu pauza prețul urca si sare de cei 690 de care spui tu,,,

#958
dikam

dikam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 13.02.2015
Este prima data cand citesc asa ceva si cred ca esti primul care atunca chestia asta aici! Poti sa-i intrebi pe toti cei care au cumparat la Isaran si or sa-ti confirme ca pretul afisat nu se modifica in functie de modalitatea de plata! O minciuna mai mare decat ce spui tu nu am mai auzit! Da, 690 e pretul cel mai mic de la Isaran, au si apartamente la preturi mai mari, dar tot sub cei 900 de euro pe care tu ii consideri un pret rezonabil. Si, ca adevarul sa fie spus pana la capat, unii dintre noi am cumparat la 555 de euro pe metru patrat util, fara costuri ascunse asa cum sugerezi tu!

#959
cristion1982

cristion1982

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 29.06.2017

View Postdikam, on 01 decembrie 2017 - 19:12, said:

Este prima data cand citesc asa ceva si cred ca esti primul care atunca chestia asta aici! Poti sa-i intrebi pe toti cei care au cumparat la Isaran si or sa-ti confirme ca pretul afisat nu se modifica in functie de modalitatea de plata! O minciuna mai mare decat ce spui tu nu am mai auzit! Da, 690 e pretul cel mai mic de la Isaran, au si apartamente la preturi mai mari, dar tot sub cei 900 de euro pe care tu ii consideri un pret rezonabil. Si, ca adevarul sa fie spus pana la capat, unii dintre noi am cumparat la 555 de euro pe metru patrat util, fara costuri ascunse asa cum sugerezi tu!
Se pare ca pretul asta ii cam deranjeaza pe multi, din moment ce incep sa inventeze povesti nemuritoare :)

#960
One of Them

One of Them

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 07.10.2005
El incearca sa vanda case in Bod si probabil nu reuseste.

#961
BodCasa

BodCasa

    Tartaria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,759
  • Înscris: 15.04.2012
EU???

#962
krokodylu

krokodylu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.10.2017
Mi se pare incredibil, dar si in Brasov media la vanzare a sarit de 1000 de euro pe metru patrat util!

Quote

În orașul de la poalele Tâmpei, Indicele Imobiliare.ro a înregistrat un avans de 1% în noiembrie, de la 990 la 1.000 de euro pe metru pătrat util. În urma acestei creșteri, Brașovul atinge pragul psihologic de 1.000 de euro pe metru pătrat util în ceea ce privește prețul mediu al apartamentelor. Locuințele din blocurile vechi s-au apreciat cu 0,7% în ultima lună de toamnă (de la 994 la 1.001 euro pe metru pătrat util), iar cele noi cu 2,5% (de la 973 la 997 de euro pe metru pătrat util).
https://www.imobilia...c-vezi-unde_db/

#963
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015

View Postkrokodylu, on 11 decembrie 2017 - 11:10, said:

Mi se pare incredibil, dar si in Brasov media la vanzare a sarit de 1000 de euro pe metru patrat util!

https://www.imobilia...c-vezi-unde_db/
este mult sau putin.unde stau eu cu 2 salarii medii pot cumpara 1 mp2 apartament nou

#964
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postkrokodylu, on 11 decembrie 2017 - 11:10, said:

Mi se pare incredibil, dar si in Brasov media la vanzare a sarit de 1000 de euro pe metru patrat util!

https://www.imobilia...c-vezi-unde_db/
In Iasi aunt blocuri moi unde se cere 2000 euro pe mp.
Asta desi cand te plimbi pe strada vezi oameni care astepta tramvaiul in haine vechi de zeci de ani...

#965
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View Postcatalin11catalin, on 11 decembrie 2017 - 19:07, said:


In Iasi aunt blocuri moi unde se cere 2000 euro pe mp.
Asta desi cand te plimbi pe strada vezi oameni care astepta tramvaiul in haine vechi de zeci de ani...
Nu la toți le pasă de haine. Și eu port haine de 10 ani. Cât timp sunt curate și fără găuri, nu văd de ce mi-aș lua altele. Don't judge the book by its cover.

#966
krokodylu

krokodylu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.10.2017
Se oare ca avem un investitor nou pe piata de imobiliare :) http://newsbv.ro/201...ericani-brasov/

Quote

Umbă vorba prin târg demult că Simon a vandut 75% din firma Maurer Imobiliare unui grup de investitori americani. Nimeni nu a suflat un cuvintel despre valoarea tranzactiei.
Până la urmă, a răsuflat și această informație:
Pret total de vanzare  – 60 milioane euro, platiti in două transe de 30 milioane euro, dupa o schema de plata mai complicata (prima jumatate in transe, iar a doua jumatate in procente din profit), au dezvăluit apropiati ai omului de afaceri, care se pare că vrea să își încheie socotelile în România, mai ales că este cercetat într-un dosar de către DNA pentru afacerea Avantgarden Sibiu. Evident, până la o sentință definitivă, omul e nevinovat.
Mai trebuie precizat ca ar mai exista o cluaza prin care şi restul de 25% din firma sa ajunga la grupul de investitori americani.
Noii investitori vor prelua complet activitatea de construire si vindere a apartamentelor din toate complexele rezidentiale (Avantgarden3, Tirgu Mures, Constanta, Maurer Residence), iar Simon Maurer va ramane cu administratia complexurilor şi… condensul din unele apartamente, problemă care nu s-a rezolvat, din ce spun oamenii, în ciuda promisiunilor.
Prima dovada in acest sens este prezenta unui nou CEO: Bruce Snead (https://maurerimobiliare.ro/echipa). Deci, se schimba oare sloganul din „Valori germane in Romania” cu „Valori americane in Romania”?


#967
lord hades

lord hades

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 491
  • Înscris: 05.12.2006
Cum sa vândă firma cu 60 de milioane? Ce anume sa vândă? Clădirile aflate în execuție sau terenul de tenis? Mi se pare un articol scris asa ca să umple pagina...

#968
khoresi

khoresi

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.03.2017
Eu am auzit ca este o diversiune. Omul ala de care se zice in articol e un angajat pe bani frumosi de tot, se zice ar fi vorba despre 5.000 de euro, iar in schimb isi asuma responsabilitatea pentru orice intervine in companie. E ca o firma de fatada prin care se rezolva problemele firmei mama, ceva de genul asta :)

#969
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

View Postblotunga, on 12 decembrie 2017 - 07:31, said:


Nu la toți le pasă de haine. Și eu port haine de 10 ani. Cât timp sunt curate și fără găuri, nu văd de ce mi-aș lua altele. Don't judge the book by its cover.
Ce spun eu si ce intelegi tu... asa si eu am haine si de la tomy si de la C&A dar arat mereu ingrijit.

Poarta haine vechi, darapanate fiindca nu au bani!

#970
CraciunMar

CraciunMar

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.12.2017

View Postdikam, on 01 decembrie 2017 - 19:12, said:

Este prima data cand citesc asa ceva si cred ca esti primul care atunca chestia asta aici! Poti sa-i intrebi pe toti cei care au cumparat la Isaran si or sa-ti confirme ca pretul afisat nu se modifica in functie de modalitatea de plata! O minciuna mai mare decat ce spui tu nu am mai auzit! Da, 690 e pretul cel mai mic de la Isaran, au si apartamente la preturi mai mari, dar tot sub cei 900 de euro pe care tu ii consideri un pret rezonabil. Si, ca adevarul sa fie spus pana la capat, unii dintre noi am cumparat la 555 de euro pe metru patrat util, fara costuri ascunse asa cum sugerezi tu!
Asa e! Per ansamblu e ok Isaran, sora mea si vara mea au in 1 si 2. Noi am renuntat la ideea de bloc si am facut casa.
Pacat ca mai ales in Brasov nu pun si ventilatie cu recuperare de caldura, cu aport de aer proaspat.
Nu am mai vazut bloc cu sufrageria carenu are geam, da in bucatarie iar bucataria da in balcon!
Cum naibii sa aerisesti?

#971
krokodylu

krokodylu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.10.2017

View Postdikam, on 01 decembrie 2017 - 19:12, said:

Este prima data cand citesc asa ceva si cred ca esti primul care atunca chestia asta aici! Poti sa-i intrebi pe toti cei care au cumparat la Isaran si or sa-ti confirme ca pretul afisat nu se modifica in functie de modalitatea de plata! O minciuna mai mare decat ce spui tu nu am mai auzit! Da, 690 e pretul cel mai mic de la Isaran, au si apartamente la preturi mai mari, dar tot sub cei 900 de euro pe care tu ii consideri un pret rezonabil. Si, ca adevarul sa fie spus pana la capat, unii dintre noi am cumparat la 555 de euro pe metru patrat util, fara costuri ascunse asa cum sugerezi tu!
Din pacate m-am hotarat un pic cam tarziu, insa oricum pretul este mult sub media pe piata! Am luat cu 740 de euro si sper sa fie o investitie buna. Oricum, din analizele de piata care au aparut in ultima vreme se pare ca am facut treaba buna!

Quote

Preţul mediu solicitat pentru un apartament a crescut, în Brașov, cu circa 12% în ultimul an (de la 900 la 1.009 euro pe metru pătrat util), reuşind, astfel, să depăşească pragul de 1.000 de euro pe metru pătrat util.
http://www.bizbrasov...15-anul-acesta/

#972
shtephan00

shtephan00

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 20.01.2018
Salut! Vreau si eu sa ma mut in Brasov si as opta pentru un complex nou... pana la urma ce imi recomandati?

M-am uitat la Cosmopolit Mognolia.. ca imi place zona.. dar vor avans 40% (si livrare in 2019) ceea ce mi se pare absurd.

Ce parere aveti?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate