Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#919
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Imi pare rau, se vede ca incerci sa lauzi Alphaville dar nu e cazul. Nu am locuit acolo, dar cunosc persoane si nu sunt tocmai multumite. Nu ma apuc sa scriu de ce.

In schimb, Sunnyville construit pe o balta? Tu stii despre ce vorbesti?
In acel loc a fost o fabrica de ciment, Temelia, care a fost dinamitata. Au existat niste colosi de ciment cu o fundatie foarte buna pentru a sustine asa ceva.

Uite iti atasez si poza sa nu zici ca vorbesc prostii

Attached Files



#920
ramius1

ramius1

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.10.2017
Buna ziua,

Ce opinie aveti  despre ansamblul Blue Residence 2, dezvoltator Blue&Gold Marketing?
Cred ca Blue Residence 1 a fost un success si asta ii recomanda, sau ma insel?

Multumesc.

#921
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,186
  • Înscris: 09.04.2008

 ramius1, on 29 octombrie 2017 - 14:15, said:

Buna ziua,

Ce opinie aveti  despre ansamblul Blue Residence 2, dezvoltator Blue&Gold Marketing?
Cred ca Blue Residence 1 a fost un success si asta ii recomanda, sau ma insel?

Multumesc.
Cam în câmp. Structurile par oarecum ok la prima vedere, dar n-aș da avans prea mare... că na nu știi niciodată. (vezi Signature)

#922
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Signature era gherla de la inceput, au fost multi naivi la vremea aia cand au dat avansul, incantati de termene nerealiste si structura mai altfel decat ce era pe piata. Plus ca se stia ca in spatele businessului se afla celebrul tzepar dan camarzan. Blue residence a finalizat cateva blocuri in spate la isaran, duse la bun sfarsit unde se locuieste de ceva timp.
Nu mi se pare prea in camp, e chiar ok, intre top city, grandis residence si qualis si mai incolo va fi in viitor si maurer cu cateva blocuri iar accesul se va face si din tractoru de pe 1 dec 1918.
Au inceput deja sa sape, eu zic ca e ok.

Edited by badboy_marius, 31 October 2017 - 13:29.


#923
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Camarzan se lauda pe facebook ca va debloca lucrarile pana la 1 Dec.
Spune ca i-ar fi blocat finantarea partenerii lui si acum a gasit alti finantatori.

Ramane sa vedem ce arata timpul.

#924
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
E oribil ce se intampla la Signature. Cand am criticat proiectul, am suparat o coleg/a pe aici, dar na... Acum se vede ce jeg au facut. In veci nu o sa fie gata, mai ales ca nu poti avea asteptari de la unul care se crede "the GOD" si posteaza filmulete fumat.

@badboy_marius: stii cumva cine dezvolta Qualis-ul? Am impresia ca astia de la Eren sunt in spate, dar le e teama sa isi arate coltii, dupa semiesecul "House Residence".

Edited by SPX808, 31 October 2017 - 16:35.


#925
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
SPX808, cand am fost sa discut cu ei inainte sa inceapa lucrarile, agentul care se ocupa , undeva in capat pe str. Nicolae Iorga, mi-a prezentat toate detaliile despre structura si tot ce am intrebat, cu exceptia la intrebarea....cine este dezvoltatorul?. Mi-a spus ca nu e relevant. Deci nu a vrut sa imi spuna, nu stiu de ce.
La ce te referi cand spui semiesecul ,house residence'? E/a fost ceva neinregula acolo? Ca am avut discutii si cu ei si sunt curios

P.s. am inteles ca, constructorul ar fi acelasi care a construit si la Aviatorilor Residence, dar nu am informatia verificata. Cei de la eren construiesc in schimb cele 2 blocuri de la Mosaic Residence, de pe nicolae labis.

P.s. 2 E evident ca signature asa va ramane. Am vazut si eu ce abereaza ala pe facebook....se crede dumnezeu si drogat/fumat in 80% din timp. De incredere, ce sa zic...

Edited by badboy_marius, 31 October 2017 - 19:25.


#926
TheEagl3

TheEagl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.03.2010
Careva de aici si-a luat apartament la Aviatorilor ? Care este stadiul constructiei pentru bl. 4 5 6?

#927
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Sunt 95% finalizate.

#928
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
@badboy_marius: am vrut sa ma mut eu in complex, dar am avut inspiratia sa vizitez un prieten inainte. Izolatie fonica jenanta (are un vecin de deasupra care asculta manele la o boxa portabila, dar ii duduie toata casa). Daca unul asculta muzica de la etajul 2 (el sta la 1), rezoneaza in tot blocul. Finisajele din baie de toata jena, desi materialele folosite sunt calitative. La prima receptie, s-a trezit cu faianta in bucatarie de doua culori. Cand a sesizat acest aspect, i s-a spus ca este subiectiv si ca este o chestie de perceptie (LOL). Bucati de faianta si gresie ciobite pe care nu au vrut sa le schimbe. O gramada de pereti din rigips. Daca vrei sa dai o gaura, trebuie sa ai grija, Si multe altele.

Pacat de proiect. Este intr-o zona relativ linistita si arata foarte bine pe hartie... Dar na... Stii cum se calicesc "dezvoltatorii".
Si inca o chestiune: nu au reusit sa vanda tot, nici acum, cand cateva blocuri sunt gata.

Edited by SPX808, 03 November 2017 - 14:02.


#929
geocristea

geocristea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 07.02.2015

 TheEagl3, on 02 noiembrie 2017 - 20:17, said:

Careva de aici si-a luat apartament la Aviatorilor ? Care este stadiul constructiei pentru bl. 4 5 6?
blocul 4 se preda saptamana viitoare

 badboy_marius, on 31 octombrie 2017 - 19:11, said:

SPX808, cand am fost sa discut cu ei inainte sa inceapa lucrarile, agentul care se ocupa , undeva in capat pe str. Nicolae Iorga, mi-a prezentat toate detaliile despre structura si tot ce am intrebat, cu exceptia la intrebarea....cine este dezvoltatorul?. Mi-a spus ca nu e relevant. Deci nu a vrut sa imi spuna, nu stiu de ce.
La ce te referi cand spui semiesecul ,house residence'? E/a fost ceva neinregula acolo? Ca am avut discutii si cu ei si sunt curios

P.s. am inteles ca, constructorul ar fi acelasi care a construit si la Aviatorilor Residence, dar nu am informatia verificata. Cei de la eren construiesc in schimb cele 2 blocuri de la Mosaic Residence, de pe nicolae labis.

P.s. 2 E evident ca signature asa va ramane. Am vazut si eu ce abereaza ala pe facebook....se crede dumnezeu si drogat/fumat in 80% din timp. De incredere, ce sa zic...
la House Residance constructorul este Eren Cons, la Aviatorilor este altul

#930
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008
Legat de Signature:

http://signaturebras...ctificativa.pdf

#931
meg4johhn

meg4johhn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.10.2016

 SPX808, on 03 noiembrie 2017 - 14:01, said:

@badboy_marius: am vrut sa ma mut eu in complex, dar am avut inspiratia sa vizitez un prieten inainte. Izolatie fonica jenanta (are un vecin de deasupra care asculta manele la o boxa portabila, dar ii duduie toata casa). Daca unul asculta muzica de la etajul 2 (el sta la 1), rezoneaza in tot blocul. Finisajele din baie de toata jena, desi materialele folosite sunt calitative. La prima receptie, s-a trezit cu faianta in bucatarie de doua culori. Cand a sesizat acest aspect, i s-a spus ca este subiectiv si ca este o chestie de perceptie (LOL). Bucati de faianta si gresie ciobite pe care nu au vrut sa le schimbe. O gramada de pereti din rigips. Daca vrei sa dai o gaura, trebuie sa ai grija, Si multe altele.

Pacat de proiect. Este intr-o zona relativ linistita si arata foarte bine pe hartie... Dar na... Stii cum se calicesc "dezvoltatorii".
Si inca o chestiune: nu au reusit sa vanda tot, nici acum, cand cateva blocuri sunt gata.


Salutare. sper sa nu fie chiar asa de rau la aviatorilor, probabil ca sunt si multe minusuri dar sigur sunt si plusuri, unul este ca exista si loc de parcare gratuit in pret si vizavi de calitatea lucrarii ai dreptate se putea si mai bine, dar comparativ cu alte ansambluri la acest pret (39000 euro 2 camere 52 mp) am gasit doar apartamente stil studio care erau finalizate undeva prin 2018 si suprafata mult mai mica. O sa revenim cu un video foto de luni pentru cine este curios, O sa fac proba si cu un sistem audio destul de puternic sa vedem cum se aude
Toate cele bune

#932
SPX808

SPX808

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 679
  • Înscris: 18.06.2016
@meg4john: Salut. Nu fac referire la Aviatorilor Residence. Citeste putin mai sus despre ce m-a intrebat badboy_marius. Nu am fost niciodata in Aviatorilor, deci nu pot emite nicio parere. Dar am o rugaminte: te rog nu iti omori vecinii cu testul Posted Image Si sunt curios de foto/video :)

#933
krokodylu

krokodylu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 23.10.2017
Hai ca mai avem un pic pana la mie!

Quote

În Brașov, prețul mediu de vânzare al apartamentelor a ajuns la 990 de euro/mp după o creștere de 82 de euro (9%) în perioada octombrie 2016-octombrie 2017. Doar în ultima lună prețurile au crescut cu 11 euro/mp (1,1%).
Apartamentele vechi se vând acum cu un preț cu 10% mai mare față de aceeași perioadă a anului trecut – 994 de euro/mp, iar cele noi au un preț cu 5% mai mare – 973 de euro/mp, potrivit indicelui imobiliare.ro.


#934
horitecu

horitecu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 21.01.2015

 krokodylu, on 06 noiembrie 2017 - 12:43, said:

Hai ca mai avem un pic pana la mie!

Quote

În Brașov, prețul mediu de vânzare al apartamentelor a ajuns la 990 de euro/mp după o creștere de 82 de euro (9%) în perioada octombrie 2016-octombrie 2017. Doar în ultima lună prețurile au crescut cu 11 euro/mp (1,1%).
Apartamentele vechi se vând acum cu un preț cu 10% mai mare față de aceeași perioadă a anului trecut – 994 de euro/mp, iar cele noi au un preț cu 5% mai mare – 973 de euro/mp, potrivit indicelui imobiliare.ro.

Ce vrei sa spui cu asta? Ca am ajuns ca dezvoltatorii sa ne ceara niste preturi cu adevarat nesimtite? Ca pana la sfaristul anului o sa sara de 1.000 de euro? Le stiam si singuri chestiile astea, din pacate le-am aflat pe pielea noastra!

#935
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Vis-a-vis de aviatorilor residence...apartamentele sunt ok, doar ca se vede de unde diferenta de pret. Nu tu un spatiu verde, nu tu o copertina la intrarea in scara, nu tu o terasa unde sa ai loc mai mult de 2 persoane...nu tu o debara sau boxa ceva pentru depozitare, hol micut....si da, pretul este bun dpdv al efortului financiar, dar e pret exact pentru ce ofera locuinta si ansamblul per total.
Si grija cu boxele, se aude bine la vecini.

#936
TheEagl3

TheEagl3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.03.2010

 badboy_marius, on 07 noiembrie 2017 - 10:44, said:

Vis-a-vis de aviatorilor residence...apartamentele sunt ok, doar ca se vede de unde diferenta de pret. Nu tu un spatiu verde, nu tu o copertina la intrarea in scara, nu tu o terasa unde sa ai loc mai mult de 2 persoane...nu tu o debara sau boxa ceva pentru depozitare, hol micut....si da, pretul este bun dpdv al efortului financiar, dar e pret exact pentru ce ofera locuinta si ansamblul per total.
Si grija cu boxele, se aude bine la vecini.
Salutare, ai luat la aviatorilor? din cate stiu eu,sunt terase de 8 mp + . poate te referi la balcon.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate