Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?
 Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...
 Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa
 Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#883
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Good pint @Lord!

#884
costi2017

costi2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2017
Coresi Avantgarden si casa Nobel - dimensiunile la apartamente sunt mai mici decat ce caut eu. Dormitoare meschine, bai mult prea mici, preturi mult prea mari la primii nominalizati. Ma mai uit si la altii.

#885
costi2017

costi2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2017
Am trecut si pe la Maurer, apartamente mititele si acolo :)
Din punct de vedere al spatiului, cele mai bune oferte in zona sunt la Urban si la Isaran, sunt singurii care nu se zgarcesc si fac apartamente mari, cu bai rezonabile si dormitoare. La capitolul asta, Isaran chiar pluseaza, dormitoarele si baile sunt mai spatioase. ramane sa vad concret ofertele de la cele doua, sa vedem si costurile.

#886
luise_adriana

luise_adriana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.03.2009
Ma gandesc sa achizitionez doua apartamente  cu o camera la Coresi Avantgarden ca investitie . Voi gasi chiriasi? thx

#887
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009
Avand in vedere ca Brasovul se dezvolta rapid pe multe segmente de piata, mi-e greu sa cred ca nu o sa ai pretendenti,bineinteles daca nu te "arunci" la preturi fabuloase.Stiu pe cineva care are cumparate,tot ca investitii 10 apartamente,Avangard toate,puls inca vreo 4 neterminate.
Deci cred ca ai primit raspunsul la intrebare!

#888
Boringotella

Boringotella

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 01.09.2014

View Postcosti2017, on 28 iunie 2017 - 10:30, said:

Am trecut si pe la Maurer, apartamente mititele si acolo :)
Din punct de vedere al spatiului, cele mai bune oferte in zona sunt la Urban si la Isaran, sunt singurii care nu se zgarcesc si fac apartamente mari, cu bai rezonabile si dormitoare. La capitolul asta, Isaran chiar pluseaza, dormitoarele si baile sunt mai spatioase. ramane sa vad concret ofertele de la cele doua, sa vedem si costurile.
Aruncă și un ochi pe topicul dedicat celor de la Isaran. Ai să vezi că nu sunt lucrurile prea roze, eu as medita înainte să mă arunc....

#889
costi2017

costi2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2017
Mersi, am citit cate ceva si am fost si am vazut constructiile. O sa mai merg astazi sa iau o oferta oficiala din ambele parti si sa mai stau un pic de vorba!

#890
costi2017

costi2017

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 12.06.2017
Am primit ofertele si de la Urban si de la Isaran si am decis sa optez pentru Isaran. Nu e rau nici la Urban, insa oferta de la Isaran a fost mult mai buna si mai potrivita pentru mine, iar factorul determinant, pe undeva, a fost transparenta ofertei. La Urban, parca le-ar fi frica sa isi puna preturile pe site, sa stie omul din start. La Isaran am vazut ce scrie pe site, am calculat iar la discutia directa diferenta a fost in bine.  In partea cealalta am avut o informatie vaga pe site, iar la discutia directa diferenta a fost in rau.
La Urban nu e trecut pe site decat un pret de referinta, iar cat costa efectiv un apartament, cu variantele de pret pentru modalitatile de plata, nu le poti afla decat din e-mail-uri sau din discutia cu consilierii de vanzari.
Am primit mai multe mesaje de la ei, dar la pret ies mult mai bine la Isaran, nici nu se compara, mai ales ca au acum o oferta buna de tot. Inca nu m-am decis daca iau apartamentul la oferta sau un altul in proiectul nou, insa indiferent de asta tot ies mai bine la Isaran, unde preturile se vad din prima pe site si nu cresc, iar la negociere poti iesi mai bine!

#891
asilviana

asilviana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.09.2015
Ii rog pe cunoscatori sa ma lamureasca: Urmarind achizitionarea unui  apartament cu 2 camere, constructie dupa 2000 am gasit n anunturi cu apartamente in blocuri P+3E  amplasate in zona Tractorul, chiar si etajul fiind acelasi 2 / 3. Ce fel de blocuri sunt si care ar fi motivul  de sunt puse in vanzare “in masa” atatea apartamente?
https://www.imobilia...?lista=71691210
https://www.imobilia...?lista=71691210
https://www.imobilia...?lista=71691210

#892
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Au fost cumpărate ca investiție, înainte să se construiască blocul, la 30 sau 35.000€, iar acum le vând și o iau de la capăt.

#893
asilviana

asilviana

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 14.09.2015
Da, un motiv plauzibil. Si totusi ce fel de blocuri sunt? Merita investitia? Judecand dupa imaginile atasate fiecarui anunt cei care le-au achizitionat par a fi mai mult decat ok. Ma gandesc ca atunci cand au achizitionat, chiar  avand motivul spus de Dvs, au avut ceva pretentii, nu au ales ceva numai sa fie.

#894
dorinpopa

dorinpopa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 752
  • Înscris: 13.06.2010
Păi cam asta e, când îl cumperi ca să îl vinzi peste 2 ani, nu îți pasă foarte mult cum e construit.
Nu știu detalii, doar presupuneri.

#895
Alexandraaly

Alexandraaly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2017
Buna ziua,
As avea si eu nevoie de un sfat din partea voastra.Doresc sa achizitionez un apartament in Brasov,mai exact zona Coresi.Momentan merg pe 2 variante Coresi Avangarden sau Maurer Residence.
Sau poate puteti sa imi recomandati altceva.Merci

#896
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
Top City, Grandis Residence- proiectul nou...sunt umpic mai in spate,  nu-s la bulevard si au preturi mai bune.
Poate si Isaran, in blocurile ce s-au apucat de ele acu de cateva luni.

Edited by badboy_marius, 14 July 2017 - 10:54.


#897
Alexandraaly

Alexandraaly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2017
multumesc de sfat badboy_marius.

#898
meg4johhn

meg4johhn

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 16.10.2016

View PostAlexandraaly, on 14 iulie 2017 - 00:36, said:

Buna ziua,
As avea si eu nevoie de un sfat din partea voastra.Doresc sa achizitionez un apartament in Brasov,mai exact zona Coresi.Momentan merg pe 2 variante Coresi Avangarden sau Maurer Residence.
Sau poate puteti sa imi recomandati altceva.Merci

Aviatorilor residence mai sunt 5 apartamente si sunt aproape gata (eu mi-am cumparat aici pentru ca m-i sa parut cel mai bun raport calitate pret si zona mai linistita, 2 etaje si 6 apartamente pe scara). zona mai in spate dar cred eu mai linistita. Cel mai bine este sa vizitezi cateva ansambluri si sa iti faci o parere despre mai multe ansambluri. materiale folosite, vecini, zona, ce ai de gand sa faci cu apartamentul, daca vrei mailiniste sau mai in buricul targului......

Edited by meg4johhn, 16 July 2017 - 16:34.


#899
badboy_marius

badboy_marius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 20.03.2007
De mentionat  ca la Aviatorilor residence doar ultimul bloc se vinde cu prima casa. Acolo cred ca sunt date toate. Am un prieten la care merg destul de des care si-a luat acolo, in primele blocuri terminate. Imparteala este buna, singurul dezavantaj este balconul care este cam ingust, iti ajunge sa pui uscatorul de rufe si ti-a ocupat jumatate din balcon si pe lat si pe lung.
Am mai vazut in schimb asta : http://qualis-brasov.ro/
Nu stiu ce-s de ei si unde exact construiesc, dar par ca au preturi mai omenesti fata de ceilalti.

#900
Alexandraaly

Alexandraaly

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 14.07.2017
Merci de sfat...am sa merg sa vizitez

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate