Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#19
isar2014

isar2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2014
Salut, si mie imi place Urban-ul, insa ma deranjeaza faptul ca e plasat chiar langa giratoriul care duce spre Coresi. Dupa ce se termina mall-ul si tot ce e de construit in zona, acolo va fi o vanzoleala teribila, zgomot mult si poluare. Top City arata bine, in proiect. Sunt cam in spate, dar daca vor face o cale de acces rezonabila, ar fi OK. Dupa mine, ar fi de preferat comparativ cu Avantgarden-ul Tractoru. Mai bine plasat mi se pare insa proiectul de la Isaran, iar pe site-ul lor au preturi chiar bune de tot, cred ca in momentul de fata sunt cele mai mici din zona. Nu stiu insa nimic despre finisajele interioare si calitatea lucrarilor, dar, in general, asta e problema cu toti dezvoltatorii noi de pe piata.

#20
panfil

panfil

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.06.2014
S-a mai interesat cineva de isaran?au preturi f bune si tocmai de aceea am ceva dubii.sptamana viitoare as vrea sa semnez un antecontract cu ei si inca mai caut pareri despre acest proiect.
Mai este cineva care a vizitat,a aflat info despre cartier?
Multam.

#21
Horatiu18

Horatiu18

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.10.2005

View Postpanfil, on 28 iunie 2014 - 22:09, said:

S-a mai interesat cineva de isaran?au preturi f bune si tocmai de aceea am ceva dubii.sptamana viitoare as vrea sa semnez un antecontract cu ei si inca mai caut pareri despre acest proiect.
Mai este cineva care a vizitat,a aflat info despre cartier?
Multam.
Eu m-am mai interesat de Isaran, dar am auzit numa povesti de la unu care stia pe altu care a lucrat ca sef de santier acolo si ca era platit cu 1200 lei.
Cei care au facut Isaran sunt 2 libanezi si ca plateau foarte prost muncitorii. Ca au inceput constructia inainte de criza si au ridicat 2 etaje cu un set de planuri....au investit mult si era totul ok, dupa care au schimbat planurile ca sa incapa mai multe apartamente si au folosit materiale ieftine ca sa scada preturile.
Problema cea mai mare care am auzit-o e la structura de rezistenta care a fost compromisa la modul ca peste cele 2 etaje construite initial, restul etajelor au alta structura de rezistenta care nu e neaparat legata de cea initiala si ca au decupat din grinzile de rezistenta ca sa poata pune usile la intrare.

Sunt doar zvonuri, dar care intentionez sa le verific personal cand ma voi duce acolo.
Constructia e facuta din BCA, scrie si pe site-ul lor....BCA si interior si exterior. Acum fiecare alege ce vrea.

A mai auzit cineva chestiile astea? Cine a vizitat complexul a vazut ceva nelalocul lui: finisaje proaste, greseli de proiectare, etc?

#22
isar2014

isar2014

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.02.2014
Ma numar printre cei care au incheiat deja un antecontract cu Isaran. Luna trecuta scriam aici, pe forum, despre ansamblurile din zona Tractorul. Am oscilat intre Urban si Isaran. L-am ales pe ultimul, cu toate ca, asa cum a zis si Horatiu, circula tot felul de zvonuri pe seama ansamblului (pana la urma, cred ca toate au in comun acea persoana care il stia pe seful de santier care a lucrat acolo – oricum, e foarte ciudat ca un sef de santier sa fie platit cu doar 1200 de lei). Zvonurile pe care le-am auzit eu sunau cam la fel, asa ca dupa ce am vazut cum arata blocul, m-am hotarat sa actionez . Stiu pe cineva de la inspectoratul in constructii si am apelat la el ca sa ma informez direct de la sursa cu privire la structura de rezistenta. Cel de acolo m-a asigurat ca totul e in regula si ca ce auzisem sunt doar povesti. Amicul meu mi-a zis ca tot ce tine de fundatie si de structura este conform calculelor de rezistenta si ca planurile au fost respectate cu strictete. Pentru ca eu i-am zis de chestia cu grinzile sparte pentru usile de intrare, a ras de mine si mi-a zis sa ma gandesc doar la un lucru: ce rost ar avea sa sparga o grinda ca sa puna o usa? Golul pentru usa oricum nu ajunge pana la grinda de rezistenta, iar zidul e facut din BCA – asa ca o usa ar fi usor de mutat si nu ar avea cum sa afecteze structura de rezistenta. Chiar daca sunt femeie si nu ma pricep la constructii, a trebuit sa recunosc ca are dreptate  Asa ca dupa ce am vorbit cu cineva care chiar se pricepe, am avut curaj sa semnez si sper ca din octombrie sa ma mut in apartament. Pe santier am fost acum 10 zile, camerele sunt foarte spatioase, finisajele mi s-au parut ok si cei de la ansamblu mi s-au parut foarte de treaba. Pe mine chiar m-a socat faptul ca eram oarecum nehotarata la inceput si i-am spus asta proprietarului libanez (asa cum zice Horatiu), iar el m-a trimis sa ma uit mai intai la tot ce se construieste nou prin Brasov si dupa aia sa vin la bloc si sa ma uit cu atentie la fiecare detaliu si de abia dupa aia sa iau o hotarare, in sensul ca daca imi place, sa cumpar si daca nu, nu!

#23
CorALi_

CorALi_

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2014
Buna,

A mai cumparat cineva la Isaran? Si eu prospectez piata apartamentelor in blocuri noi. Isaran arata foarte bine dar ma ingrijoreaza lipsa de informatii, pareri si pretul foarte mic.

#24
ic3drose

ic3drose

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2014
Buna, sunt in cautarea unui apartament nou cu 3 camere in Brasov. Ieri am vazut unul spatios, finisat ok in Isaran. Consultantul de vanzari ne-a spus ca nu mai are nici in apartam liber in primul bloc, doar in al doilea ce are finalizare in decembrie 2015. Cand am iesit din bloc ne-am intalnit cu dezvoltatorul libanez care m-a intrebat ce anume vreau, dupa ce i-am rasp 3 cam si care structura din cele 3 disponibile mi-a spus ca exact structura asta mai are 2 apartam la parter. Nu imi doresc parter si ce mi s-a parut f ciudat a fost acest mod al lor de abordare. Oare e o strategie de a lor de vanzare? Cine a mai vazut apartam acolo a patit la fel? Sau cine a si semnat cu ei ce experienta a avut?

#25
RhadooR

RhadooR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.10.2009

View Postic3drose, on 25 septembrie 2014 - 07:21, said:

Buna, sunt in cautarea unui apartament nou cu 3 camere in Brasov. Ieri am vazut unul spatios, finisat ok in Isaran. Consultantul de vanzari ne-a spus ca nu mai are nici in apartam liber in primul bloc, doar in al doilea ce are finalizare in decembrie 2015. Cand am iesit din bloc ne-am intalnit cu dezvoltatorul libanez care m-a intrebat ce anume vreau, dupa ce i-am rasp 3 cam si care structura din cele 3 disponibile mi-a spus ca exact structura asta mai are 2 apartam la parter. Nu imi doresc parter si ce mi s-a parut f ciudat a fost acest mod al lor de abordare. Oare e o strategie de a lor de vanzare? Cine a mai vazut apartam acolo a patit la fel? Sau cine a si semnat cu ei ce experienta a avut?
Din ce stiu eu, nu mai are nimic de vanzare ia momentul asta cu 3 camere, doar cu 2 camere undeva pe la etajele 9-10. Celalalt bloc stiu ca va fi gata undeva prin luna octombrie-noiembrie a anului viitor. Totodata am aflat de la anumite persoane care au lucrat pe santier, ca sunt constructii peste media brasovului. Poate o sa vi se para preturi prea mici pe metru patrat, dar dezvoltatorul si-a acizitionate materialele pentru ambele blocuri din turcia respectiv china sub pretul pietii. Din pacate nici eu nu am apucat sa imi achizitionez un apartament in primul bloc, dar o sa imi iau in celalalt!

#26
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Abureli cu sefu de santier, abureli cu finisajele. Sunt zvonuri de la concurenta pentru ca le-a stricat piata si de la cei care nu isi permit sa cumpere acolo.  Finisajele sunt din italia si spania si de foarte bun gust. Eu personal am fost la topcity, avantgarden, casa nobel, urban invest, brasov vilas, apartamente noi mansardate, tampa garden plus cateva apartamente vechi. Am optat pt isaran din clipa in care am intrat in scara. Ma simteam ca acasa pe scara, cu granit pe jos si pe pereti, lumini ambientale, paza la intrare, supraveghere video, parcare subterana si fantana arteziana. Sa nu mai zic de apartamentele care sunt extraordinar de spatioase. Singurul dezavantaj care este pentru unii oameni este lipsa geamului la bucatarie si probabil multi nu au cumparat din aceasta cauza, pe mine unu nu ma deranjeaza, optez pentru o hota profesionala care face fata mirosurilor fara probleme. Pe langa acestea mobila se poate cumpara de la ei si  plateste doar materialele restul e gratis montaj proiectare etc..Lasati forumul si clatitiva ochii live... comparati cu celelalte cartiere, doar asa ajungeti la o concluzie. Succes!!

Ps: Nu cred ca mai e nimic liber in primul bloc

#27
lexa172003

lexa172003

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 04.01.2008
Azi am trecut si eu pe la Isaran si Avantarden Tractorul.
La Isaran totul e facut ca sa-ti fure ochiul. Lumini ambientale , suprafete lucioase etc. Eu unul am dubii de calitatea finisarii apartamentelor atata timp cat in apartamentul de vizionare deja parchetul era ridicat in zonele de imbinare, tevi de gaz vopsite incomplet (da impresia ca nu s-a acordat mare atentie la ce sa facut). Astea trebuie verificate bine inainte de a te decide sa faci un pas asa mare.
Nu mai spun de modul in care se face consilierea sau prezentarea. Da davada de netransparenta (intrebi ceva eschiveaza, ti se spune ceva dar mai bine intrebam pe libanez poate o mai fi liber poate..., nu stii nimic)

Dezamagit am mers la Avantgarden.
Cu totul alta lume. Intr-adevar Apartamente mai mici. Dar cam singurul minus. Totul transparent. Foarte bine informati. Calitate in lucrarea facuta. Imi povesteau de garantia lucrarilor, instalatiilor, obiectelor folosite etc, care e de fapt gandirea lor despre constructiile care le fac.

La Isaran am stat cam 15 min cu totu. La Avantgarden o ora...
Concluziile le trageti voi.

PS: Sunt doar pareri personale

#28
RhadooR

RhadooR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.10.2009
Sincer nu as alege niciodata avantgarden 3 sau tractoru, in detrimentul isaran! Din pacate cum spuneam si intr-o postare anterioara, la isaran nu mai sunt apartamente disponibile. Blocul din spate, din ce am inteles, o sa fie dat in folosinta prin luna noiembrie-decembrie a anului viitor!

#29
Prisma1985

Prisma1985

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.10.2014
Nu stiu ce sa zic, cred ca totul e foarte subiectiv. La mine a fost exact invers ca la tine, am fost mai intai la cei mai din spate, care tie ti-au placut mai mult  Am stat destul de mult, zic eu, ca sa pot pune in balanta argumentele pro si contra. Doua aspecte m-au facut sa dau inapoi: primul, apartamentele foarte mici, nici 63 de mp la trei camere! Hai sa zicem ca livingul si bucataria ar fi OK, dar ce faci cu un dormitor de 10 mp? Al doilea, amplasarea. Daca mergi cu masina nu e mare lucru, dar fiu-meu va merge cu autobuzul si tare mi-e teama ca  din toamna si pana in primavara o sa aiba parte doar de noroaie pe drumul ala. Plus ca se intuneca repede si e bezna cand ajunge de la scoala acasa si zau ca mi-e teama de cainii care se misca prin zona Posted Image .
Am ajuns apoi la cei din fata si am dat cu ochii de verdeata si de florile alea frumoase de la balcoane. In plus, am constatat ca, la aceiasi bani, la Isaran pot avea  un apartament cu de 20 de metri patrati mai mare. Plus ca scap si de grija pentru copil, ca statia e la doi pasi de bloc. Si da, ai dreptate – iti ia pur si simplu ochii, totul era impecabil, de la fatada pana la finisajele din baie. Cand am fost eu, parchetul nu era umflat pe nicaieri, iar omul ala care mi-a facut prezentarea mi-a zis si de materiale, si de garantie, iar despre calitatea obiectelor sanitare – asta se vedea cu ochiul liber. Poate ca l-am prins eu intr-o zi mai buna decat tine, dar nu ii mai tacea gura. Din pacate, mai trebuie sa astept pana la anul, si zau ca imi pare tare rau ca nu m-am miscat un pic mai repede.

#30
TraumaRo

TraumaRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.10.2014
Buna ziua!
Decat sa alegeti Alphaville mai bine Cosmopolit Residence. Sunt foarte bune ca structura si designul cladirii este super. Cat despre Urban, numai cuvinte de lauda.

#31
TraumaRo

TraumaRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.10.2014
Am uitat!
Stati departe de ISARAN!

#32
RhadooR

RhadooR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 162
  • Înscris: 01.10.2009

View PostTraumaRo, on 21 octombrie 2014 - 10:54, said:

Am uitat!
Stati departe de ISARAN!

De ce spui sa stam departe de isaran? Argumenteaza, te rog!

#33
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
vorbeste sa nu adoarma, s-a uitat la poze pe net si a dat verdictul. De aceea nu mai e nimic liber .. de rele ce sunt. Pun pariu ca nici nu a intrat in bloc Posted Image).


PS: asa ziceau multi si de belvedere residence ca sunt proaste, ca o iau la vale dar multora le curg balele si si-ar dori sa stea acolo. Fiecare alege ce vrea... e acelasi lucru ca la masini.. unii vor mercedes altii bmw, e bine ca avem de unde alege.

Edited by Ebenize, 22 October 2014 - 09:52.


#34
charmides

charmides

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 18.04.2004
Celor ce chiar isi cauta apartamente noi in Bv le recomand sa ignore postarile userilor inscrisi recent si f recent... Emana un miros puternic de agent imobiliar daca nu si mai rau.

#35
TraumaRo

TraumaRo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 20.10.2014
Daca esti atat de treaz sa crezi ca cineva poate construi la 555 euro mp util fara sa faca rabat nesimtit la calitate, te inseli amarnic. Sunt sigur ca tu ti-ai luat in mizeria aia de Isaran.Tu ai vazut structurile din blocul ala?, ai vazut BCA-ul care cat de curand va avea niste fisuri cat palma?. Succes la aerisit mirosul de mancare din senzationala bucatarie de pe interior compartimentata cu PVC. 555 euro la o calitate decenta inseamna cost de executie, unde e profitul? Sau scuze, din cele 25 de avantaje, unul este ca se lucreaza cu profitabilitate 0. In 10 ani vor fi vagaunele Brasovului. Credeti-ma sunt in masura sa dau un verdict, am intrat in foarte multe cladiri noi din Brasov si am vorbit cu ceva ingineri constructori. Spor la cautare de apartamente noi!

#36
Ebenize

Ebenize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 24.02.2007
Asa e cum zici tu :)). Ramai in locuinta ta de pe drumul poienii "executata de ceva ingineri" si lasa prostii sa cumpere la "mizeria de isaran".

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate