Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

apartamente noi brasov

- - - - -
  • Please log in to reply
1200 replies to this topic

#1117
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015
vezi  ca pe strada Olarilor se construieste un bloc 2 etaje + mansarda...acolo ai numai case si in spate ai tampa.

#1118
CoCo615

CoCo615

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 28.08.2008

View PostAmivea, on 18 noiembrie 2018 - 09:30, said:


Sunt in Brasov acum. Am vazut Coresi ieri, deoarece si eu vreau sa imi iau ceva nou. Mai....este o aglomeratie acolo de iti vine sa o iei razna. Cu mall-ul ala peste drum e jale. In plsu, blocurile sunt efectiv unul peste altul, intimitate zero. Nu stiu, nu m-a innebunit zona.

Ce parere aveti despre Top City: https://new.flatfy.ro/top-city-brasov ? E frig in Bv de iti ingheata si gandurile si m-am saturat de umblat aiurea sa vad case Posted Image((

TopCity e in camp, si prea curand nu o sa asfalteze.
E la fel de aglomerat accesul. Si Coresi si TopCity sunt in Tractorul. Daca la Coresi ti se par blocurile apropiate, la TopCity poti sa dai mana cu vecinul pe geam :)))
La coresi macar reprezinta o investitie. Nu sunt toate blocurile unul peste altul. Cele de la bulevardul lor pt pietoni au spatiu intre ele cat nu au majoritatea blocurilor din Bv.

#1119
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008

View Postvillacrown, on 18 noiembrie 2018 - 09:40, said:

vezi  ca pe strada Olarilor se construieste un bloc 2 etaje + mansarda...acolo ai numai case si in spate ai tampa.
Ia auzi, și acolo se face bloc? Oricum mie nu-mi place acolo că nu ai soare mai niciodată.

#1120
villacrown

villacrown

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 11.01.2015
Ai dreptate dat pentru B&B merge.cladirea o sa aiba spalatorie si un bar pentru mic dejun.ma rog, asa este planicifat.O gramada de apartamente sint vindute pentru oameni din Bucuresti, apartament de weekend.Sint curios si eu ce o sa iasa la urma

#1121
TheChosen1

TheChosen1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 16.06.2018
Del

Edited by TheChosen1, 20 November 2018 - 10:28.


#1122
Bianca1972

Bianca1972

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.10.2018
Recent, soțul meu și am cumpărat un apartament datorită site-ului https://new.flatfy.ro/
O mulțime de a vorbit cu agenții imobiliari, prețurile sunt foarte înaltă umplut. Eu însumi nu sunt din România și am greu să înțeleg mentalitatea oamenilor. Sa dovedit că prețurile imobiliare nu sunt la fel de mari ca agenții imobiliari spun ...
Vă recomandăm să vă uitați la acest site, deoarece există prețuri reale. Am luat acest complex

Edited by Bianca1972, 22 December 2018 - 15:58.


#1123
ebitzu

ebitzu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 23.08.2018

 BodCasa, on 01 decembrie 2017 - 18:34, said:

Ma lași????
Acum anul am vorbit cu ei si mi-au zis ca dacă ma duc cu cash îmi da la prețul afișat, dacă nu pauza prețul urca si sare de cei 690 de care spui tu,,,

Sunt de accord cu tine, plus ca preturile au crescut.
Dar nu zice nimeni de faptul ca vara nu ai presiune la apa de la etajul 6 in sus?

#1124
ioanraspopitul

ioanraspopitul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.11.2015
Cei de la ziarul Cancan au inceput o serie de articole despre interesul pe care primarul nostru il poarta unui anume dezvoltator imobiliar :) Si nu, nu e Maurer :) Asa ca avea incredere, ca aici au cu siguranta toate aprobarile la zi :)

Quote

De foarte multă vreme, în Brașov se vorbește despre o relație cu totul specială stabilită între primarul localității – George Scripcaru – și Daniela-Cristina Kasper, dezvoltator imobiliar, cunoscută mult mai bine ca ”Regina imobiliarelor de sub Tâmpa”. Între cei doi există legături foarte strânse – în cele mai multe dintre cazuri, controversate – existând informații conform cărora cartierele aflate în ”zona de influență” a Danielei Kasper beneficiază de ”prioritate” atunci când vine vorba despre racordarea la utilități sau asfaltarea străzilor.
https://www.cancan.r...-tampa-19910715
https://www.cancan.r...areasa-19911219

#1125
adicol

adicol

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.12.2015
dupa ce s-au aflat toate astea, stau sa ma intreb daca nu cumva relatia de afaceri sau de alta natura nu e un motiv pentru faptul ca in timp ce la Coresi se luau aprobarile pe banda rulanta, pe Maurer l-au tinut pe tusa cam sase luni, de a avut intarzieri de se plangea toata lumea care a cumparat in blocurile de pe 13 Decembrie Posted Image

#1126
blotunga

blotunga

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,181
  • Înscris: 09.04.2008
Nu știu ce să zic. Și la d-na cu pricina se așteaptă cu lunile pentru intabulare, deci nu cred că are legătură.

#1127
dan78rom

dan78rom

    in omnia paratus

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,070
  • Înscris: 28.02.2008
Iar Maurer are probleme in toata tara, nu doar in brasov. Are probleme si in Sibiu, si in Constanta.

#1128
g0t0g0

g0t0g0

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.11.2005

 blotunga, on 11 ianuarie 2019 - 00:14, said:

Nu știu ce să zic. Și la d-na cu pricina se așteaptă cu lunile pentru intabulare, deci nu cred că are legătură.
E doar o amanta si o poveste mondena, au mai fost si o sa mai urmeze. Ei se cred importanti, peste granita de BV nu ii baga nimeni in seama, iar peste cea de Ro, doar Patriciu si Tiriac au trecut, deci lasati oamenii sa se simta importanti in Romanica, in rest, BV e umplut de AG, BR etc, veniti cu pretentii de la sat la oras etc. Ne imblanzim in timp. Eu astept criza, sa priceapa si emigrantii ca nu e aur aici iar pentru pretentiile lor sunt liberi sa comenteze in vest.

Edited by g0t0g0, 12 January 2019 - 02:05.


#1129
x-faktor

x-faktor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.06.2005
la un buget de 50k am sanse sa gasesc un apt nou cu 2 camere in BV (in oras) - ca investitie?

#1130
dann778

dann778

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 28.06.2009

 x-faktor, on 19 ianuarie 2019 - 11:22, said:

la un buget de 50k am sanse sa gasesc un apt nou cu 2 camere in BV (in oras) - ca investitie?
Da, normal ca poti gasi.
Daca nu te intereseaza loc de parcare sau boxa de depozitare.....si niciun alt element optional(usi gresie, faianta,altele decat cele din dotarea standard)ai sanse sa gasesti.
Si bineinteles sa nu "ravnesti" prin Racadau sau pe Carpatilor.
Spor la cautari!!

#1131
x-faktor

x-faktor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 04.06.2005
sa fie la cheie ma refer, nu ma intereseaza lux ci standard sa arate decent. daca ai ceva recomandari in bugetului mentionat, da-mi un PM te rog.

#1132
zumiter

zumiter

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 06.01.2016
Bucurestean recent relocat la Bv, pot sa spun ca inainte sa ajung aici, aveam impresia ca locuintele sunt mai accesibile ca pret fata de Bucuresti. O laie, preturi asemanatoare, cateodata chiar mai scumpe. Am vazut o groaza de cartiere, toate si cu bune si cu rele. So far, Racadau rullz :D Tractorul sux.
Depinde foarte mult pt ce vrei sa iei un imobil in Bv, consider ca daca este pt investitie (airbnb/chirie/etc) as merge si pe un ap comunist dar mai in centru, decat un ap nou la periferie.

#1133
adicol

adicol

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 02.12.2015

 dan78rom, on 11 ianuarie 2019 - 09:22, said:

Iar Maurer are probleme in toata tara, nu doar in brasov. Are probleme si in Sibiu, si in Constanta.
Se pare ca ai dreptate, uite ce am gasit ieri in presa locala http://newsbv.ro/201...e-vise-ilegale/

Quote

Din șase construcții aflate în diferite stadii de lucru, doar unul avea autorizație de construire. (fără autorizație sunt imobilele P+5et, P+4et, două imobile P+3et, o construcție la cota 0). Conform Legii 50/1991, s-a aplicat amendă de 50.000 de lei și s-a stabilit sancțiune complementară de oprire a lucrărilor și intrarea în legalitate până în 04.02.2019. Cei verificați au refuzat să semneze procesul-verbal de sancționare, de aceea documentul le-a fost trimis prin Poștă cu confirmare de primire.


#1134
danyel_florin

danyel_florin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.01.2019
Buna tuturor! Apelez la parerile celor care locuiesc in Brasov si/sau care au cunostinte legate de complexul Safety Residence din Tractorul. A cumparat cineva de la ei ? E multumit de apartament? Finisajele sunt de calitate? merita achizitia unui apartament in acest complex?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate