Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

trafic pod giurgiu-ruse

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
titisef

titisef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.08.2011
Tinand cont ca podul Giurgiu-Ruse este in lucru pana in 28.08.2011 si traficul se desfasoara alternativ, cat dureaza traversarea ?
Pentru un drum la Varna e bine sa aleg alta iesire din tara?

#2
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006

View Posttitisef, on 11th August 2011, 08:47, said:

cat dureaza traversarea ?
Se asteapta si 4 ore. Depinde de noroc.
Sunt inca vreo 2 topicuri unde se discuta acest lucru de multa vreme.

#3
titisef

titisef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.08.2011

View PostDecember, on 11th August 2011, 08:49, said:

Se asteapta si 4 ore. Depinde de noroc.
Sunt inca vreo 2 topicuri unde se discuta acest lucru de multa vreme.

care sunt topicurile si de cat de mult timp se discuta, ca doar de 1 luna s-a restrictionat???

#4
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,332
  • Înscris: 14.06.2006
Sa-ti mai caut?

View PostPitzifelnic, on 4th August 2011, 13:30, said:

Ne-am intors ieri din Grecia pe la Ruse. La dus am stat 1 ora la pod, la intoarcere 50 minute. Parerea mea e ca in mod cert vor lucra si in septembrie. E cam haos spre ambele directii!


View PostCatalin S., on 4th August 2011, 15:25, said:

Pai din cate stiu eu, doar bulgarii se ocupa de modernizarea podului, nu si romanii... sau la ce te-ai referit exact?


View PostPitzifelnic, on 4th August 2011, 17:03, said:

Da dar in mod evident stai la coada si cand mergi spre Bulgaria si cand te intorci dinspre Bulgaria spre Romania. de oriunde vii, un sens e ocupat de lucrari pe partea bulgareasca. Din ce/am observat eu, cam un sfert de ora dau drumul romanii la circulatie, dupa aia tot vreun sfert de ora dau drumul bulgarii spre Romania. Eu la intoarcere am stat la coada incfepand cu vreo 200 m inainte de ultimul giratoriu din Ruse dinainte de pod.
La dus am stat la coada exact de la ghereta unde am platit taxa de pod pe partea romaneasca.
La dus am ajuns in vama sambata dimineata pe la 08, iar la intors alaltaieri seara pe la 22. Coada era in principiu cam la fel de mare.
La romani am vazut ca TIR-urile erau pe banda separata, dar la bulgari: Dumnezeu cu mila. Se astepta pe doua benzi, amestecat, autobuz, TIR, autoturism, nu conta. Erau vreo doi politai bulgari, dar mai mult se scarpinau cu paleta la fund decat sa ajute prin trafic.
Seara pe la 23 cand am trecut in sfarsit nu lucra nici naiba la pod. Eu cred ca nu termina astia nici in octombrie!
Asa ca: rabdare si tutun (sau guma de mestecat pt. nefumatori)!

View PostBiankita, on 25th July 2011, 22:49, said:

am gasit acest post de azi "pe podul de la giurgiu-ruse se lucreaza de zor, in partea bulgara, o banda e complet decopertata; circulatia se desfasoara greoi, masinile sunt lasate sa treaca alternativ, cand dintr-un sens, cand din altul. o familie a petrecut duminica 17 iulie doua ore asteptand sa treaca podul, desi ora era relativ matinala (6 sau 7).
sambata 23 iulie cand am revenit in tara, am avut noroc si am asteptat maxim 30 minute pana am trecut podul, insa pe sensul de iesire din Romania era o coada imensa de masini si TIR-uri, coada incepea de la jumatatea podului si ajungea pana aproape in vama romaneasca - bietii oameni, cine stie de cate ore asteptau sa le vina randul la traversarea podului."

este in subiectul despre duni- userul corinadaniela.

noi avem plecarea pe 6 aug, urmaresc si eu cu interes ce se mai scrie, noi am asteptat cam 45 min in primul weekend de cand au inceput lucrarile pe pod


View Postmario_brunetul, on 27th July 2011, 10:59, said:

Am trecut si eu podul vineri cam pe la 5.30 , am asteptat aproximativ 45 min . Confirm ce a zis @Biankita .


View Postcopjob2000, on 29th July 2011, 19:14, said:

Drumul prin Ruse este de preferat.
Dar acum, cand este in lucru si astepti de la o ora in sus.... cauti alternative.
Sau....astepti! :naughty:


View PostCatalin S., on 1st August 2011, 17:01, said:

Tocmai ce-am postat ieri despre asta.... dar cred ca pe alt topic...

Da, se lucreaza la greu... M-am intors sambata dimineata. La 1:30 eram in vama si am stat 35 min la "semafor" de faptera paleta...

Bulgarii abia se misca in schimb lucreaza si noaptea, cred ca non stop sa indeplineasca obiectivul. N-au decopertat decat un singur sens. Il mai au pe al doilea. Si apoi urmeaza turnarea covorului asfaltic. Alta distractie. In ritmul asta, nu cred eu ca podul o sa fie gata la finele lui august. Sau poate ca asa o fi, cine stie... Si mai e ceva, mai au de dat jos vopseaua de pe balustrada pentru care se foloseste o solutie speciala, cred ca pe baza de acizi, diluanti, etc... pe care un nene o sufla cu un aparat special si daca ai geamul deschis la masina, risti sa termin i concediul mai repede decat credeai. In fine... Uram spor la treaba echipei bulgaresti, ca cea romana cred ca doarme la ora asta sau poate nici n-o intereseaza o eventuala reabilitare pe partea podului din Romania...




Si legat strict de cum a fost in vama la intoarecere (ca la ducere am trecut "pe verde"), aveti mai jos un mesaj postat la topicul "Cu masina spre Grecia"... ca deh, trecem prin Bulgaria... :P cu mentiunea ca m-am intors repet, sambata dimineata!

In vama la Ruse am ajuns in jur de 1:30 AM si am stat FIX 35 de minute, timp in care am achitat podul (doar 2 euro fata de 26 lei e partea romaneasca) si m-am conversat un pic cu un nene cu un Opel Astra argintiu cu numere de B. Mai nasol a fost ca pe pod se intra mai ceva ca la rugby, in sensul ca cine avea *oaie, dadea talpa si lua fata celui de pe banda de langa. Si aprpos de asta, se formasera 3 benzi mixte (autocare si autoturisme) iar de dirijarea circulatiei in zona nu se ocupa nici dreaq. In schimb a avut grija un dobitoc de castravete sa-mi bata cu putere in geam mai sa ne sperie, dupa ce trecusem de ghereta si achitasem taxa, ca vezi doamne de ce ma sustrag acesteia...  :angry: I-am arat in sictir chitanta si a plecat... mandru. Tot el... Hmmm...  :photo:

Apoi in vama la Giurgiu, pe fondul "ocupatiei turistilor din autocare", granicerii romani ne-au luat actele, dar nu s-au uitat la ele, pentru ca au constatat vizual si verbal ca suntem romani si ne-au dat drumul. Ok, dar daca puștiul nu era al nostru si faceam trafic de carne vie, organe, etc? In fine...

Deci cam asta a fost.  :)



Mergi la Universitatii, in spatele fostelor statui si alege una din "portile" bancii...

Citeste tu singurel! Numai vreo 15 pagini de rezultate la simpla cautare " pod giurgiu ruse". Enjoy!

Edited by December, 11 August 2011 - 12:28.


#5
titisef

titisef

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.08.2011
[quote name='December' date='11th August 2011, 13:26' post='10281091']
Sa-ti mai caut?

Nu, multumesc!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate