Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

LG Optimus Sol

- - - - -
  • Please log in to reply
6694 replies to this topic

#37
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007
Din experienta voastra cat trafic de internet este necesar lunar pentru un telefon cu Android (strict pentru mail, sincronizari, actualizari, fara Youtube si alte chestii)? Azi trebuie sa imi soseasca Sol-ul si vreau sa imi activez o EO de date si nu stiu ce nevoi exista si pe care sa o activez (nu am folosit Android pana acum).

#38
zumyman

zumyman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 23.01.2007

View Postbikermanro, on 20th December 2011, 05:45, said:

Din experienta voastra cat trafic de internet este necesar lunar pentru un telefon cu Android (strict pentru mail, sincronizari, actualizari, fara Youtube si alte chestii)? Azi trebuie sa imi soseasca Sol-ul si vreau sa imi activez o EO de date si nu stiu ce nevoi exista si pe care sa o activez (nu am folosit Android pana acum).
Pana acum vad ca foloseste  in medie 5 MB pe zi pt sincronizari (mai multe variabile), iar pt citit si mess - tot cam asa (mai depinde si ce browser folosesti). Mai studiez;))

Edited by zumyman, 20 December 2011 - 08:31.


#39
nonpure

nonpure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2005
telefonul l-ai luat la liber sau pe abonament ? eu mi-am pus extraoptiunea de 256 mb + 80 mb din abonament si imi mai da inca 50% din minute si mb si din cate am inteles sunt pe toata durata contractului deci in total am 370 mb pe luna  care sincer ptr mine e arhisuficient

#40
jpi

jpi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.12.2011
eu am 275 MB si ramin cu cca 100 neconsumati lunar...Am citit undeva ca daca ai vodafone si folosesti Opera ai trafic redus cu 70% dar pe android 2.2 se misca f greu ,am renuntat repede si nu am avut rabdare sa-l testez. incearca cu XCope, am impresia ca nu consuma mult

#41
FallenAngel

FallenAngel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 08.12.2006
Eu foloseam maxim 150mb, si asta numai pt un browsing mic pe afara unde nu prindeam wifi.

#42
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postfln1303, on 18th December 2011, 17:39, said:

are cineva vreo idee in legatura cu problema mea de mai sus ?? multumesc anticipat....
Oare nu e de la cardul de memorie? La optimus one erau discutii despre restarturi si tipul de card.Pt date activate iti recomand sa le tii pe off oricum nu folosesc decat in market la acualizari si la conturi pe net .Poti sa le dezactivezi linistit si sa le actionezi la nevoie  ,eventual reteaua sa o tii doar 2g cand nu navighezi pe net de la operatorul de telefonie mobila! O sa vezi ce mult conteaza la autonomie!

Edited by digital67, 20 December 2011 - 14:58.


#43
lucccy

lucccy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 17.06.2009
rog sa-mi spuna si mie cineva daca merge fluent pe vplay, sau macar daca deschide serialele.

#44
riks

riks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 520
  • Înscris: 28.04.2004
Merge f. bine pe vplay pe wi-fi, inclusiv cu subtitrare (la filme).

#45
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Digital67 sint cumva restricti pt. firma/modelul de carduri , de ai scris ce ai scris ?
Apropo dintre voi care si-a cumparat card de capacitate mai mare cu cat vine telefonul , firma/model/capacitate/clasa ?
Ma orientez catre modelele de 16Gb clasa 10 , asta deoarece cele de 32Gb clasa 10 costa inca destul de mult ( de la cel putin 200 roni in sus )

#46
digital67

digital67

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 694
  • Înscris: 19.03.2008

View Postlupull, on 20th December 2011, 18:42, said:

Digital67 sint cumva restricti pt. firma/modelul de carduri , de ai scris ce ai scris ?
Apropo dintre voi care si-a cumparat card de capacitate mai mare cu cat vine telefonul , firma/model/capacitate/clasa ?
Ma orientez catre modelele de 16Gb clasa 10 , asta deoarece cele de 32Gb clasa 10 costa inca destul de mult ( de la cel putin 200 roni in sus )
Nu stiu ce restrictii sunt, dar eu am optimus p500 si vreau sa-mi iau un optimus sol .Dincolo la p500 era o problema cu anumite carduri eu am un card de 4gb si merge ok nici o problema , ma uit acum ce clasa are, dar cred ca depinde si de telefonul in care e pus . Am kingmax clasa 6 . M-am gandit sa nu fie de la card ,nu este obligatoriu acest lucru!

#47
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007

View Postnonpure, on 20th December 2011, 10:36, said:

telefonul l-ai luat la liber sau pe abonament ? eu mi-am pus extraoptiunea de 256 mb + 80 mb din abonament si imi mai da inca 50% din minute si mb si din cate am inteles sunt pe toata durata contractului deci in total am 370 mb pe luna  care sincer ptr mine e arhisuficient

La "liber" de la cineva care a facut abo la rosii, dar nu il interesa telefonul.

@ All: se poate decoda foarte usor pe baza de cod. Am fost la un service si au rezolvat pe baza de sim-unlocker.net cum spunea cineva mai acum cateva posturi.

#48
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007
Intrebare: a gasit careva o husa din silicon (sau din alt material) pentru acest telefon (pentru protectia capacului din spate mai mult)?

#49
silviu03

silviu03

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,468
  • Înscris: 07.01.2011
salut!as vrea sa-mi schimb si eu optimus one pe care il am acum cu un optimus sol sau optimus black(nu stiu care este mai bun)..daca ma hotarasc la sol o sa fac un abonament la rosii ca doar ei il au si nu am bani sa-l iau la liber plus ca de un an dau 10e pe cartela cu internet la verzi..ideea este ca la verzi stiti poveste ca taxeaza la mb,la rosii te taxeaza la kb?pt ca altfel nu renteaza sa dau 17 e  sa nu-mi ajunga netul!

#50
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007
Inca o intrebare. Adica 2 de fapt :))))

a) cum setez o anumita melodie ca ton de apel?
B) exista un PC Suite cum este cel pentru Nokia? De unde il pot lua?

Tks!

#51
nonpure

nonpure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 23.12.2005

View Postbikermanro, on 21st December 2011, 07:11, said:

Inca o intrebare. Adica 2 de fapt :))))

a) cum setez o anumita melodie ca ton de apel?
B) exista un PC Suite cum este cel pentru Nokia? De unde il pot lua?

Tks!
1. tii apasat pe melodia care vrei s-o pui ca ton de apel si o sa-ti apara un meniu care-ti permite sa setezi melodia ca ton de apel
2. vezi ca ai in cardul cu care vine telefonul lg pc suite

#52
lupull

lupull

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,076
  • Înscris: 21.02.2007
Bikermanro daca doresti sa folosesti PC Suite cauta pe net ultima versiune - PC Suite 4.3.46. 20111117 , ceea de pe cardul telefonului fiind o versiune mai veche - PC Suite 4.3.35. 20110829
Legat de DivX Convertor care se gaseste tot pe cardul telefonului in cadrul fisierului PC Suite , va sfatuiesc sa descarcati/instalati ultima versiune de DivX care include si DivX Convertor
Sau folositi doar versiunea mai veche de pe cardul telefonului fara a o upgrada , nu functioneaza ambele versiuni ( ceea de pe cardul telefonului + ceea upgradata ) incercat practic
Eventual si un alt convertor mai bun care poate converti in DivX cred ca merge folosit

#53
jpi

jpi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 14.12.2011
biker...daca gasesti husa din silicon da un beep aici te rog
fallen...multumesc pt IGO, merge si se vede f bine, dar p500 se conecta la sateliti de 2 ori mai repede in acelasi locatie....ciudat, poate erau mai putini nori atunci

#54
bikermanro

bikermanro

    Vitezoman pe internet

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,479
  • Înscris: 29.10.2007

View Postnonpure, on 21st December 2011, 11:21, said:

1. tii apasat pe melodia care vrei s-o pui ca ton de apel si o sa-ti apara un meniu care-ti permite sa setezi melodia ca ton de apel
2. vezi ca ai in cardul cu care vine telefonul lg pc suite

Cu melodia am incercat cu ai spus si am reusti. Tks!

Cu cardul este o problema: nu a avut card cand l-am luat (l-o fi oprit ala de l-a bagat la vanzare) si l-am pastrat pe cel din E71. In acest caz ce solutii as avea? La LG pe site nu am gasit softul.


View Postlupull, on 21st December 2011, 14:19, said:

Bikermanro daca doresti sa folosesti PC Suite cauta pe net ultima versiune - PC Suite 4.3.46. 20111117 , ceea de pe cardul telefonului fiind o versiune mai veche - PC Suite 4.3.35. 20110829
Legat de DivX Convertor care se gaseste tot pe cardul telefonului in cadrul fisierului PC Suite , va sfatuiesc sa descarcati/instalati ultima versiune de DivX care include si DivX Convertor
Sau folositi doar versiunea mai veche de pe cardul telefonului fara a o upgrada , nu functioneaza ambele versiuni ( ceea de pe cardul telefonului + ceea upgradata ) incercat practic
Eventual si un alt convertor mai bun care poate converti in DivX cred ca merge folosit
Am cautat, dar nu am gasit PC Suite-ul.


View Postjpi, on 21st December 2011, 14:28, said:

biker...daca gasesti husa din silicon da un beep aici te rog

Mi-am facut azi timp mai mult si am cautat, dar din pacate fiind un model nou nu am gasit nimic special pentru el. Am luat totusi una de silicon (este prea fain telefonul ca sa il las sa se zgarie) facuta pentru Optimus Black de la Arsis. Aveau doua variante, una mai moale si putin mai larga si una mai stramta si rigida, dar apasa pe butonul de power cam tare si erau probleme.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate