Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Scoala de soferi - Coltul incepatorului

- - - - -
  • Please log in to reply
1977 replies to this topic

#37
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
ieeee, am luat si eu astazi.. :)   25 la sala, si la oras m-a cam chinuit politistul (parc laterala cu spatele, intoarcere din 3 miscari, plecare din rampa) dar am reusit sa iau fara nici o greseala :D

#38
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

View Postalin_ro, on Oct 20 2005, 00:00, said:

ieeee, am luat si eu astazi.. :)   25 la sala, si la oras m-a cam chinuit politistul (parc laterala cu spatele, intoarcere din 3 miscari, plecare din rampa) dar am reusit sa iau fara nici o greseala :D
felicitări  :first:  :clapping:

şi ţie amok, dar la tine sună a şpagă  :w00t:

faza cu poliţistul care reţine talonul maşinii de scoală e absolut genială  :w00t:

eu am amintiri de la sedinţe: când făceam ceva greşit, pac una după ceafă...
noroc ca umblam cu algocalminul după mine  :w00t:

aveti idee...
eu m-am dus marți să-mi facă poză...
l-am întrebat pe dumnealui funcționar când să ma duc să-mi ridic permisul
el a zis o săptămână
eu știam că te poți duce și în 3 zile...
are rost ca vineri, când oricum am zi liberă la facultate, să bat drumul până în udristei să mi-l ridic ?

Edited by shumilica, 19 October 2005 - 23:19.


#39
cerbra

cerbra

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,147
  • Înscris: 28.12.2003
Io, prima data nu m-am dus pentru ca uitasem ca ma programasem. A doua data, m-am dus cu tupeu la ghiseul de programari si am zis ca vin din partea D-lui Marcu (nume fictiv, caremi-a venit atunci in cap) si am zis ca vreau sa ma programeze peste o saptamana. Atunci l-am si luat cu 25 la sala, si am fost singurul din grupa de 5-6 masini care a luat traseul. :P

#40
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
voiam și eu un răspuns mai prompt...
mă duc sau nu vineri să încerc a-mi ridica permisul ? :w00t:

#41
ady18

ady18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 377
  • Înscris: 03.04.2005
eu am picat examenul de soreri de 2 ori cu 21 de puncte. Dar a 3a oara l-am luat :coolspeak:

#42
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
@ shumilica: mai bine asteapta 7-10 zile. Eu am fost dupa 3 zile si m-au expediat acasa.

#43
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004

View Postovidelu, on Oct 20 2005, 08:17, said:

@ shumilica: mai bine asteapta 7-10 zile. Eu am fost dupa 3 zile si m-au expediat acasa.

știi cât de nerăbdător mă simt...  :w00t:

#44
diesel

diesel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 06.07.2003
Felicitari celor care au luat permisul si FARA EVENIMENTE!!!!

#45
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005

View Postshumilica, on Oct 20 2005, 11:48, said:

știi cât de nerăbdător mă simt...  :w00t:
si eu sunt tare nerabdator...dar pana joia viitoare nu pot sa il iau :(

#46
AMOK

AMOK

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.09.2003
fara spaga, dar f repede examenul auto la mine... a zis taicamiu ca daca nu il iau fara spaga nu am ce cauta pe drumul public....
si mie mi-a zis o sapt....l-am depus vineri...cred ca marti-miercuri trec pe acolo sa vad poate, poate....

#47
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005
hehe..azi am fost la deva si am luat" plasticu'"   sunt tare incantat...

#48
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
L-am luat din prima, B in 1990, 26 puncte, A in 1993, cred 23 puncte. La cat. A de ex am gresit ca am zis ca in caz de furtuna continui sa merg mai departe (eu asa as face, ca doar nu scrie in regulament sa nu merg pe ploaie cu motoru'). Am dat si poligon, doar de conducere de noapte am scapat (ca asa era pe vremuri, ce putin inainte de '89).

O chestie funny din timpul scolii. Intructorul fusese rugat de cineva sa ii duca la tara, cred ca de directorul firmei de stat de la care inchiriase curtea pt poligon. Stapineam masina bine asa ca intructorul statea relaxat. La un moment dat, intr-o curba, cu ochii in oglinda retrovizoare, am iesit cu partea dreapta de pe drum, am revenit imediat inapoi pe sosea. Cred ca idivizii nu au mai apelat dupa aceea la masina scolii pt transport.

PS L-am si avut suspendat de 2 ori, ultima data de sasa disici (politistul din tm impuscat in 2001 intr-o urmarire). A murit la fix 40 zile dupa ce mi-a luat permisul. Cica trecusem pe rosu, eu trecind pe galben. RIP

Edited by H725, 29 October 2005 - 01:15.


#49
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
ori sunteti voi prea buni , ori sunt eu prea idiot .

asta e , sa fiu eu prima oaie neagra .

prima scoala , am dat la inceput si sfarsit , picat la sala  .
platit iar scoala . picat sala , sala , traseu , sala . pana la urma l`am luat . ( acum ~ 1 luna  )

la sala am picat de atat de multe ori ( 18-21 ) nu ptr ca nu stiam regulamentul , ci pentru ca nu am inteles modul de formulare a intrebarilor ( care mi se pare destul de evaziv , ca sa nu zic tamp )

primul traseu l`am picat din motiv ca nu stiam , politistul a fost ok .
( ptr cei care urmeaza sa dati : daca sunteti pe banda de langa bordura , iar pe banda din exterior , drum 3 benzi , mai vine o masina , lasati-o sa treaca )

la traseu politistul a tipat , nu la mine , la cel din fata mea , dar a fost de ajuns cat sa`mi tremure picioarele mai tot drumul .

nu stiu cu cat am luat la sala , cand am intrebat m`au privit de parca ii injurasem . ma rog , fiecare cu ale lui

cred ca totusi ar trebui mentionat si orasul in care ati dat. eu am dat in bucuresti

spaga n`am dat , deja devenise un challenge personal :)

Edited by aproape0m, 29 October 2005 - 02:42.


#50
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005

View Postaproape0m, on Oct 29 2005, 03:40, said:

ori sunteti voi prea buni , ori sunt eu prea idiot .

la sala am picat de atat de multe ori ( 18-21 ) nu ptr ca nu stiam regulamentul , ci pentru ca nu am inteles modul de formulare a intrebarilor ( care mi se pare destul de evaziv , ca sa nu zic tamp )

Eu mi-am "pictat" cu evidentiatoare si carioci regulamentul si asa am retinut unde nu e voie sa faci aia, cu citi metrii inainte trebuie sa faci cealalta etc. Dupa aceea am mai imprumutat si alte cunostinte regulamentul pictat de mine, au luat si ei sala...

Acum sint programe de pc pt asa ceva, poate e si online...

Edited by H725, 29 October 2005 - 14:45.


#51
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
nu-i suficient sa citesti ordonanta de urgenta si regulamentul cum nu e suficient nici sa faci doar intrebarile din cartea galbena. sunt complementare. trebuie si una si cealalta. mie mi se pare o prostie sa te duci la sala fara sa inveti :w00t:
azi se implineste o saptamana de cand am avut prima oara masina pe maini, la 6 seara :D pana la 4 dimineata :w00t:

#52
proxxxy

proxxxy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,078
  • Înscris: 15.07.2003
eu dau pe 18 noiembrie examenul.. si sper sa il iau din prima :)
mi-e putin frica la oras, sunt cam tampiti politistii astia.. acum 2 zile au luat 5 din cati erau la oras.. si aia 5 care au avut relatii :|

#53
Crossover

Crossover

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 03.06.2005
Am dat de 6 ori ..si l-am luat abia acum:))...Mi-a fost sila sa invat..atunci cand am invatat, am picat la traseu:P ..acum a dat norocul si peste mine:P

Edited by Crossover, 29 October 2005 - 22:43.


#54
Garfield

Garfield

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,200
  • Înscris: 20.11.2004
prima data am picat la traseu dupa ce luasem 26 la sala, a doua oara l-am luat fara nici o problema

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate