Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Scoala de soferi - Coltul incepatorului

- - - - -
  • Please log in to reply
1977 replies to this topic

#1801
Ina.Click

Ina.Click

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 09.07.2007
octombrie 2016, pe 10 traseu si parca pe 3 sala

dar din ce vad aici se pare ca a fost un fel de suplimentare temporara, ceea ce e cam stupid.
Examinatorul zisese totusi "ne-au adus colegi noi", de unde am dedus ca era o masura pe termen lung.

#1802
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
Cica sambata asta 21.01.2017 i-a scos pe examinatori la recuperat nu-stiu-care-zi .
Am fost luni sa incerc o reprogramare - cica nu exista -sa revin.
Am vorbit cu toti angajatii , toti pun aceiasi placa...n-are mama ca ti-ar da...

#1803
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,811
  • Înscris: 26.02.2010
Pe 28 ianuarie se va recupera ziua de 23 ianuarie. Oricum e cam penibil cu programarea aceasta atat de lunga. Inainte macar mai dadeai sala, se mai peria o parte din aspiranti si era mai liber. OUG de eliminare suplimentare a probei teoretice nu a facut decat sa aglomereze traseul si implicit mai putine sanse de a sustine examenul.

#1804
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005
Ce porcarie cu programarile astea. Am picat orasul iar acum ma pot duce sa-mi refac programarea abia pe 21 martie ! Deci eu pe 21 martie abia ma pot duce pentru a sta la coada si pentru a ma reprograma la un alt examen ! Deci voi intelegeti treaba asta ? Abia peste o luna jumate imi pot face programarea pentru un alt examen ! Ce la randul sau va fi programat peste alte doua luni ! Deci undeva pe la sfarsitul lunii mai ! Astia sunt nebuni, e o bataie de joc generalizata !

Pai eu in atatea luni de pauza, in care nu ma mai sui la volan, nu este clar ca incep sa uit ? La urmatorul examen voi fi si mai slab pregatit decat sunt acum din pricina pauzei foarte mari. Vii si dai exmenul dupa o pauza de 3 luni, astia sunt nebuni ? Numai la noi se poate asa ceva. Si-i mai mira ca sunt atatia ce se suie la volan fara carnet. Pai ne pisam pe carnetele voastre si gata ba ! Da-va-n p**a mea ! Pai eu ca incepator imi pot permite sa stau 3 luni fara sa ma sui la volan ? Astia-s batuti in cap !

Edited by TheEverlastingShadow, 15 February 2017 - 06:08.


#1805
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Ai picat un examen (auto, bacalaureat, fizica cuantica, nu conteaza). De ce ai picat? Pentru ca nu erai suficient de pregatit. Ca sa mai dai examenul o data, trebuie sa te pregatesti, altfel logica imi spune ca il pici din nou. Asta cere timp.
Nu te opreste nimeni sa mai platesti si sa mai faci 100 ore de conducere, astfel incat la examen sa fii fresh. Daca faci asta, cere-i instructorului sa te invete sa conduci defensiv/preventiv.

#1806
lulutza

lulutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 421
  • Înscris: 30.05.2008

View PostTheEverlastingShadow, on 15 februarie 2017 - 05:59, said:

Ce porcarie cu programarile astea. Am picat orasul iar acum ma pot duce sa-mi refac programarea abia pe 21 martie ! Deci eu pe 21 martie abia ma pot duce pentru a sta la coada si pentru a ma reprograma la un alt examen ! Deci voi intelegeti treaba asta ? Abia peste o luna jumate imi pot face programarea pentru un alt examen ! Ce la randul sau va fi programat peste alte doua luni ! Deci undeva pe la sfarsitul lunii mai ! Astia sunt nebuni, e o bataie de joc generalizata !

Pai eu in atatea luni de pauza, in care nu ma mai sui la volan, nu este clar ca incep sa uit ? La urmatorul examen voi fi si mai slab pregatit decat sunt acum din pricina pauzei foarte mari. Vii si dai exmenul dupa o pauza de 3 luni, astia sunt nebuni ? Numai la noi se poate asa ceva. Si-i mai mira ca sunt atatia ce se suie la volan fara carnet. Pai ne pisam pe carnetele voastre si gata ba ! Da-va-n p**a mea ! Pai eu ca incepator imi pot permite sa stau 3 luni fara sa ma sui la volan ? Astia-s batuti in cap !
probabil ca si sistemul asta nou a fost facut de asa maniera ca sa te faca sa bagi mai multi bani in scolile de soferi. Pentru ca asta va trebui sa faci in astea 3 luni, sa mai bagi ore de condus.

#1807
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005
Da, asa voi face. In fiecare saptamana voi face macar 2 ore de condus pentru a ma mentine pe linia de plutire. 12 saptamani x 2 ore = 24 de ore. 24 de ore x 40 lei ora = 960 de lei. Aproape inca odata scoala.

Edited by TheEverlastingShadow, 15 February 2017 - 13:56.


#1808
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
A mai reusit cineva sa se reprogrameze la Pipera?
Deja locatia imi e foarte familiara si ma ofer sa ajut mosii si balele sa scoata bon de ordine...

#1809
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,811
  • Înscris: 26.02.2010
O prietena s-a dus pe 25 ianuarie sa se programeze la traseu. Va sustine examenul pe data de 28 aprilie a.c. Și la Târgoviște mere greu, cam 45 de zile de așteptare. Se pare ca eliminarea testării teoretice a cam aglomerat programarea la traseu.

Edited by aris86, 20 February 2017 - 22:24.


#1810
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011

View Postaris86, on 20 februarie 2017 - 22:22, said:

...Se pare ca eliminarea testării teoretice a cam aglomerat programarea la traseu...
Poftim????????Posted Image

#1811
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,296
  • Înscris: 02.02.2006

View Postflomelomanul, on 22 februarie 2017 - 21:01, said:

Poftim????????Posted Image
Stai liniștit, nu e cea mai fericită exprimare. :)

Odată trecut examenul teoretic, e bun trecut. Și poți să încerci la traseu cât timp ai dosarul valabil, fără să mai dai teoreticul. Până anul trecut (sau când s-a schimbat), dacă picai traseul, trebuia să dai teoreticul iarăși.

#1812
flomelomanul

flomelomanul

    Opera lover

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,718
  • Înscris: 12.07.2011
Asta-i cu totul altceva, știam și eu.Posted Image

#1813
philipss

philipss

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 23.04.2010
Buna seara tuturor.

Doresc sa dau de carnet si vreau sa imi recoamandati si mie o scoala auto serioasa din sectorul 4 al capitalei.

Multumesc anticipat.Posted Image

#1814
RoD1

RoD1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 11.05.2008
Degeaba dai, e bataie de joc.

#1815
CRISTAKEM10

CRISTAKEM10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 05.02.2005
A ajuns scoala de soferi o sperietoare pentru romani.
La noi orice vrei sa faci trebuie sa fi mai catolic ca Papa.

Edited by CRISTAKEM10, 28 February 2017 - 21:31.


#1816
sdw

sdw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.07.2009
Stie cineva care este procedura pentru reprogramare la proba practica ? La prima proba practica(data pe 20 martie) a picat si am inteles ca trebuie sa astepte 15 zile ca sa se poata reprograma.
Reprogramarea se face online...dar nu inteleg...se face online ca sa te duci cu hartiile la ghiseu sau ca sa dai direct proba practica ? Multumesc.

#1817
TheEverlastingShadow

TheEverlastingShadow

    Vocea Nefiintei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,676
  • Înscris: 07.12.2005
Reprogramarea se face online ca sa te poti duce cu dosarul la ghiseu, abia ajuns acolo esti programat pentru examenul propriu zis, ce de regula este peste luni de zile.

#1818
sdw

sdw

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 03.07.2009
Multumesc pentru info, am facut iei programarea si prima zi este 22 mai. Ce sa zic..foarte frumos din partea lor...trebuie sa astepti 2 luni doar ca sa ajungi la ghiseu si apoi mai stai vreo 3-4 luni pana la proba practica.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate