Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Scoala de soferi - Coltul incepatorului

- - - - -
  • Please log in to reply
1977 replies to this topic

#19
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
Si eu l-am luat din prima. Tot 26 de puncte la sala. Am avut o mica problema la plecarea de pe loc cand am oprit motorul pentru ca intre timp, se umblase la ambreaj care initial prindea sus iar la examen prindea jos. Am dat prioritate la pietoni, am oprit la stop, am oprit pe margine, am dat inapoi si am oprit motorul. Si gata. Am luat examenul. :rolleyes:

Acum ma pregatesc pentru A.

#20
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

reclamagiu, on Sep 22 2005, 22:26, said:

din ce am observat printre cunostiintele mele aia desteptii (si aici nu fac misto) de obicei nu i-au din prima.
eu l-am luat din prima  B)

<{POST_SNAPBACK}>


stiam ca nu esti prea destept, analizindu-ti scrisu, deci nu ne mira rezultatu. slava domnului ca nu este si chestionar cu gramatica  :worthy:

#21
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
eu nu am permis...si nu stiu ce sa fac...datorita comportamentului (ma enervez f repede) :gunsmilie: prefer sa fiu "ala" care motzaie in dreapta cu mana scoasa pe geam, si mirosind a alcool  :cigar:

#22
Fantasio

Fantasio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 15.04.2005
Si eu l-am luat tot din prima, in clasa a 12-a, tot cu 26 puncte la sala. Intr-o singura zi am dat si sala si orasul. La noi (PH) era o regula nescrisa pentru politai, aceea ca daca faceai 25 - 26 la sala, sa nu te chinuie prea mult la traseu. Si asa am terminat eu examenul cu doar o plecare de pe loc si mers 50 m dupa care oprit pe dreapta si gata - eram sofer.

Edited by Fantasio, 26 September 2005 - 20:47.


#23
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
si uite asa soferii de prahova sunt aproape la fel de "apreciati" ca si cei de olt.

speaking, azi am vazut unul de olt infipt intr-un capat de bordura suprainaltata. dar infipt bine de tot. nu mai avea roti pe partea dreapta.

#24
TIC

TIC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,699
  • Înscris: 05.03.2003
mie mi-e frica de aia din giurgiu!! I-as impusca cu pusca cu sare pe politaii aia care dau permisu' la asa primate!!!

#25
Elena2k

Elena2k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,062
  • Înscris: 25.06.2005
Prima oara l-am picat  la sala  :death:  dar a doua  oara l-am luat cu  brio  :proud:

#26
alin_ro

alin_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 08.01.2005

TIC, on Sep 26 2005, 20:52, said:

mie mi-e frica de aia din giurgiu!! I-as impusca cu pusca cu sare pe politaii aia care dau permisu' la asa primate!!!

<{POST_SNAPBACK}>

eu cred ca cei mai prosti soferi sunt gorjenii....enervanti la culme  :death: Nu am nimic cu gorjenii, dar ca si soferi sunt foarte enervanti

#27
shumilica

shumilica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,011
  • Înscris: 05.02.2004
cu mândrie zic că am luat permisul a doua oară
la sală am luat doar 22 de puncte dar nu am mai repetat nimic (decât vreo 5 chestionare) de când am dat ultima oară.
un poliţist care să înjure mai mult decât ăsta zău că nu am mai văzut...(logic.. nu pe mine mă înjura, dar a trebuit să-i ascult balivernele vreo 10 minute) oricum, toată stima pentru el că a văzut ce talent zace în mine „ză şumi”, plus că nu a trebuit să-i deschid ochii cu nici o banconta :w00t:

edit:

voiam să vă întreb ceva:
pot să mă duc cu maşina ca să-mi plătesc taxa de permis ? :w00t:

Edited by shumilica, 17 October 2005 - 01:07.


#28
tzitza

tzitza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 07.01.2004
din cit imi aduc aminte, nu ai voie sa conduci pina nu ai permisul in mina

#29
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003
Eu l-am picat prima oara si l-am luat o doua oara.
So what?

#30
Volvo_Freak

Volvo_Freak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 14.10.2005
Pai am dat de doua examene si la 21 de ani si o luna am avut luate categoriile A,B,CE,D(adica toate)    :coolspeak: Prima data am dat pentru B si CE la 20 de ani si am facut la sala 25 de puncte pentru B si 10 puncte din 11 pentru CE.La fix 21 de ani m-am apucat de scoala pentru categoriile D(mai devreme nu se poate)si A si am luat 24 de puncte la chestionarul pentru categoria A(acelasi cu unu de categoria B si 11 puncte din 11 pentru categoria D.Acum am 22 de ani si jumatate si vreau sa se mai inventeze categorii. :P

Edited by Volvo_Freak, 17 October 2005 - 08:15.


#31
Yoda

Yoda

    Eternal padawan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,467
  • Înscris: 04.10.2002
L-am luat din prima, fara spaga, cu multi ani in urma pe vremea cand se dadea si poligon si nu era rau deloc...
Cat despre soferi, eu ma feresc de cei de DB. Sunt realmente imprevizibili, manevrele lor sunt rodul unor minti odihnite...   :death:

Nu toti dambovitenii, bineinteles. Dar suficient de multi cat sa ma faca sa ma feresc de ei.

#32
zoltan

zoltan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 10.12.2003
io am luat-o din prima -_-

#33
maddogg

maddogg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 25.11.2004
cam ca volvofreak numai ca eu nu am A...in rest the same  :coolspeak:

#34
ovidelu

ovidelu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 26.07.2004
Eu l-am luat din prima cu 23 de puncte. Am avut traseul in aceasi zi, pe o distanta de aprox. 200 m, timp in care politistul de langa mine a apasat pe frana de 3 ori atentionandu-ma in acelasi timp.

Noroc cu instructorul ca sunt vechi prieteni, ca de nu ma treceau sudorile.

Dar acum, ca sa nu deschid alt topic, aveti evenimente neplacute din timpul orelor de instructie? La mine, pe cand aveam odata vreo 90 km/h, sa vada batranelul (instructorul) ca pot stapani si viteza, aproape am zgariat un TIR din sens opus, incercand sa evit o groapa pe interior si intrand astfel pe contrasens.

Partea fun: Stiti de ce am vazut asa tarziu groapa? La 90 km/h eu ma uitam in oglinda retrovizoare din masina, si incercam sa compun cuvinte folosind numerele de inmatriculare a masinilor din spatele meu. Freeky, nu?!?

#35
apollo_expert

apollo_expert

    Inactive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 12.06.2004
L-am luat din prima la 23 de ani. Am luat la sala cu 26 puncte la categoria B. La sala mi s-a parut usor , citisem legislatia de cateva ori si facusem si chestionarele de la cap la coada de foarte multe ori. La oras traseul a fost ceva in genul , am plecat prima masina cu politaiul in dreapta mea , am urcat o panta , am oprit la capatul ei. Am reusit sa ies un pic in intersectie sa nu am probleme cu plecarea , am semnalizat la stanga , m-am asigurat , am mers 200m si am oprit la Stop , am facut dreapta dupa ce am semnalizat si m-am asigurat , am mai mers 400m si m-a pus sa fac o parcare laterala. Politistul a observat ca masina de scoala avea probleme grave (nu aveam frane aproape deloc , directia avea probleme si cutia de viteze era cam pretentioasa). Am facut parcarea laterala fara probleme din mers :D si a fost totul ok. Politistul totusi mi-a retinut talonul de la masina pentru grave defectiuni la masina. A facut niste teste cu instructorul si i-a zis sa isi remedieze problemele cu masina. Off cate peripetii pentru un examen auto. Cata frica , cate emotii dar acum a trecut. Ptiu !  :peacefingers:

#36
AMOK

AMOK

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 47
  • Înscris: 04.09.2003
am dat vinerea trecuta si sala si traseul...la sala 24 si traseul din prima...am facut de 2 ori la dreapta...mers cu spatele si aia a fost...
acuma astept cu nerabdare sa intru in posesia "plasticului"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate