Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

intrebari de n00b

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Al3xu08

Al3xu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2011
Salutari!

As avea si eu cateva intrebari pentru cei care cunosc.

1eu vreau sa ma apuc de sala si sa iau si niste proteine dar nu stiu cum cand si cat sa iau. "am mai facut sala nu mult dar fara proteina dar acum 2 3 dar nu mult vreo 4 luni"
2. Am vazut in alte topicuri ceva de genu " masa musculara creste in saptamana de repaus" asta ce inseamna ca faci antrenamente o saptamana si una nu?
3. Am 1.72m si 61 kg credeti ca ar trebui sa iau proteine inca de la inceput sau ar fi bine sa fac un timp fara si abia apoi sa iau

#2
DarXXX

DarXXX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 06.07.2005

View PostAl3xu08, on 8th August 2011, 23:59, said:

Salutari!

As avea si eu cateva intrebari pentru cei care cunosc.

1eu vreau sa ma apuc de sala si sa iau si niste proteine dar nu stiu cum cand si cat sa iau. "am mai facut sala nu mult dar fara proteina dar acum 2 3 dar nu mult vreo 4 luni"
2. Am vazut in alte topicuri ceva de genu " masa musculara creste in saptamana de repaus" asta ce inseamna ca faci antrenamente o saptamana si una nu?
3. Am 1.72m si 61 kg credeti ca ar trebui sa iau proteine inca de la inceput sau ar fi bine sa fac un timp fara si abia apoi sa iau

1. ce?
2. nu
3. da, ia

Edited by DarXXX, 08 August 2011 - 23:02.


#3
Al3xu08

Al3xu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2011
adica cum sa iau cat sa iau si cand sa le iau am vazut prin alte topicuri ba ia x*nr kg=z g ory ia y*nr kil =z g asa ca nu mai inteleg nimic

#4
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
Ce varsta ai?

#5
Al3xu08

Al3xu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2011
21 :D

#6
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Citeste topicurile dedicate si posteaza acolo.

http://forum.softped...howtopic=350265
http://forum.softped...howtopic=346122

#7
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010
kk, sa-ti explica teorema culturistului, x*nr kg=z g
Fie x, nrkg, z aparinand multimii R+ stelat, x este o constanta, daca masa ta e de nrkg, atunci vei inghiii z g de prafuri, z fiind egal cu constanta inmultita cu numarul tau de kilograme, ai inteles?

Edited by errai, 08 August 2011 - 23:24.


#8
Al3xu08

Al3xu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2011

View Posterrai, on 9th August 2011, 00:24, said:

kk, sa-ti explica teorema culturistului, x*nr kg=z g
Fie x, nrkg, z aparinand multimii R+ stelat, x este o constanta, daca masa ta e de nrkg, atunci vei inghiii z g de prafuri, z fiind egal cu constanta inmultita cu numarul tau de kilograme, ai inteles?

mda mersi ce sa spun esti de la foarte jmecher in sus eu pun o intrebare si tu faci mijto ce bine e sa fii jmecher din spatele unei tastaturi ha ha stai ca sunt pe jos de ras ho sa imi revin

eu vroiam sa stiu cate grame de proteine/kg sa iau

#9
DarXXX

DarXXX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 254
  • Înscris: 06.07.2005
2-3 porti pe zi a cate 45g. In functie si de ce iei. Scrie pe cutie cat se ia.

#10
Al3xu08

Al3xu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2011
Ms uite un om calumea

#11
mariusleu

mariusleu

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 369
  • Înscris: 07.06.2011

View PostAl3xu08, on 8th August 2011, 23:59, said:

Salutari!

As avea si eu cateva intrebari pentru cei care cunosc.

1eu vreau sa ma apuc de sala si sa iau si niste proteine dar nu stiu cum cand si cat sa iau. "am mai facut sala nu mult dar fara proteina dar acum 2 3 dar nu mult vreo 4 luni"
2. Am vazut in alte topicuri ceva de genu " masa musculara creste in saptamana de repaus" asta ce inseamna ca faci antrenamente o saptamana si una nu?
3. Am 1.72m si 61 kg credeti ca ar trebui sa iau proteine inca de la inceput sau ar fi bine sa fac un timp fara si abia apoi sa iau

Salutari.

In primul rand ar trebui sa ai o alimentatie regulata, la ore fixe, si sa mananci 4 - 6 ori pe zi. La fel de important este si somnul. Incearca sa dormi de la 23 si sa te trezesti dimineata pe la 7. Este cam greu vara dar macar in celelalte sezoane decat acesta sa o faci.
Consuma carne, oua, produse lactate, paine, bea multa apa (+  poti sa stai atarnat pe bara daca vrei sa mai iei in inaltime, apa ajuta mult la asta). Dupa ce ai aceasta alimentatie din abundenta si un somn bun iti suplimentezi resursele pentru cresterea masei musculare si cu o proteina. Instructiunile de administrare le gasesti in functie de proteinele pe care le cumperi. Bineinteles sa ai un program pentru masa musculara nu pentru definire.
Incearca sa nu faci antrenamentele seara.

Edited by mariusleu, 08 August 2011 - 23:42.


#12
errai

errai

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,154
  • Înscris: 08.05.2010

View PostAl3xu08, on 9th August 2011, 00:28, said:

mda mersi ce sa spun esti de la foarte jmecher in sus eu pun o intrebare si tu faci mijto ce bine e sa fii jmecher din spatele unei tastaturi ha ha stai ca sunt pe jos de ras ho sa imi revin

eu vroiam sa stiu cate grame de proteine/kg sa iau
Si ce o sa faci cand o sa pui masa pe tine, o sa vii sa intrebi iar ca nu stii tabla inmultirii???

#13
Al3xu08

Al3xu08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.08.2011
mersi mariuselu de dormit adorm intr 23-24 de trezit la 7 7si 10 din cauza serviciului "inafara de week-end" deci nu ar fi o problema cat desre cresterea in inaltime nu cred ca mai merge la 21 de ani am luat in inaltime acu 3 ani ca deaia am fost la sala si am luat calumea de la 1:57 la 1:70 orkum mersi pentru raspunsuri

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate